Wpis z mikrobloga

@Huntington: takie dzisiejsze podkrecanie procesora za pomoca przycisku. Jesli ten komp ma to najczęściej ma 3 przyciski na obudowie. Power, reset i wlasnie turbo.
  • Odpowiedz
@ououou: Skoro wystarcza do pomiarow, ktore robicie, to chyba lepiej wydac kase na cos bardziej potrzebnego. Wolisz zeby stal tam swiecacy komp za 3 tys. i wykorzystywal 0.5% swoich mozliwosci?
  • Odpowiedz
Skoro wystarcza do pomiarow, ktore robicie, to chyba lepiej wydac kase na cos bardziej potrzebnego.


@Zbychoo: Serio uważasz konieczność używania dyskietek 3,5 w laboratorium pomiarowym, i starych programów "pisanych na kolanie" do pracy, za coś normalnego?

W szkole też można uczyć Pascala na 486, nie ma żadnego problemu.
  • Odpowiedz
@zerozero7: Nie, ale do czesci rzeczy ktore ja robilem nie potrzeba lepszego sprzetu, a byly to rzeczy ciekawe i rozwijajace. Nie uwazam, ze na widok takiego komputera nalezy usiasc i zaplakac, bo czasem nie potrzeba nic lepszego.
  • Odpowiedz
@Zbychoo: Może dlatego, że nie wiesz, że można lepiej. Nie wierzę, że w jednej dziedzinie pomiarów nic nie zmieniło się od lat 90'tych, że nie trzeba nowego sprzętu.

Tu raczej chodzi o to, że uczelnia żydzi sprzętu - i to nie jest wcale nowość na polskich uczelniach, w szczególności politechnikach.
  • Odpowiedz
@zerozero7: Ja studiuje mechanike i budowe maszyn. Na laboratoriach czesc rzeczy to byly podstawy, ktore na sprzecie z lat 50' bysmy wykonali. W niektorych laboratoriach nowoczesny sprzet jest konieczny, ale nie we wszystkich. Ze uczelnie nie chca wydawac kasy to masz racje, chociaz u mnie tak tego nie odczuwam - tam gdzie sprzet jest potrzebny, to jest nowy. Do zajec z NX mielismy nowe kompy z manipulatorami 3D, a pomiary
  • Odpowiedz
@Gummy: masz rację ;) musiałem sprawdzić w Wikipedii, bo cały czas byłem przekonany, że turbo zwiększa normalna prędkość procka na większą
  • Odpowiedz
@Baero: no właśnie utrwaliło się, ze jak turbo to znaczy ze wykreca taktowanie a działało to w druga stronę :)

Śmieszne czasy, muszę do kolekcji jeszcze skombinowac jakiegoś dziadka na dosie z turbo :)
  • Odpowiedz