Wpis z mikrobloga

Mirkowe progremiści.

Zastanawiałem się czy nie składać CV przez agencję albo bezpośrednio u różnych firm, żeby odbyć jakieś praktyki albo staże, bo naprawdę chciałbym nabrać jakiegoś doświadczenia, ale nie wiem czy z dotychczasową wiedzą gdzieś mnie przyjmą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Uczę się programowania od prawie 1,5 miesiąca, min. 2h każdego dnia ( serio). Zacząłem od Pythona, znam podstawy i ogarniam podstawy programowania obiektowego. Nauka składni innych języków nie jest już dla mnie, aż taka trudna.

Od jakiegoś czasu przeszedłem na webdev. Myślałem, że szybko mi to zajmie i przerzucę się na androida, ale niestety jak to bywa zaczęło się od HTMLa( hehe), a skończyło się na jQuery i ogarnięciem frameworku (Flask-Python) - uczę się z dokumentacji i z wujkiem google i youtube. Niedługo kończę swój pierwszy projekt( strona internetowa), nad którym siedzę od jakiegoś czasu.

No i narodził się taki dylemat. Tylko projekty trzymają mnie przy nauce programowania, jak skończę swoją stronę internetową to nie wiem czy będę miał motywację, żeby dalej zagłębiać się w webdevie, no i jak mnie nie przyjmą na praktyki to mam plan awaryjny - dwa projekty do zrealizowania na androidzie i będzie się czego uczyć.

#programowanie #naukaprogramowania #webdev
  • 33
@DziadekAlzheimer: ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale spoko, kawałek kodu Ci wrzucę, żeby nie było!

php<br/

class Mojastrona

{

private $iloscOdwiedzin;

```function render(){ echo '```

_
<script type="text/javascript" src="funkcje.js"></script>';_
_
$tytul =mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT tytul FROM page WHERE adres = 'glowna'");

```print('' . $tytul[0] . ''; $this->iloscOdwiedzin++; $this->srodek();}function srodek(){ $srodek =mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT * FROM page WHERE adres = 'glowna'"); include 'srodek.htm';}```

}
-Na pewno dowiedz się co to SQL, nie ważne czy android czy web.

http://sql.learncodethehardway.org/

-Zastanawiałeś się nad PHP? Przyjazny dla początkujących jak chcesz into webdev. (można popaść w złe praktyki, ale od czegoś trzeba zacząć) Dużo entry level jobs jest z nim związanych.

-Warsztaty z RoRa też na propsie, networking i CV to ważne rzeczy. Każdy nowy język w Twoim arsenale to nie tylko nowy język w Twoim arsenale, ale też nowy
Uczę się programowania od prawie 1,5 miesiąca, min. 2h każdego dnia ( serio).


@Sudokuu:

Bardzo szybko się uczysz. I już sobie na githubie radzisz...

Musiałeś wcześniej mieć jakieś podstawy (?) Ja nie miałam nawet minimalnych. Wszystko od zera i sama.
@moon5: Nie miałem żadnych podstaw. Robiłem kursy z gita i Pythona( programowanie obiektowe) na udacity, a coursera nauczyła mnie mocnych podstaw Pythona. Już dawno od 2 tygodni chyba nie tknalem tego języka, bo tak mnie pochłoneło webdev. Muszę chyba sobie porobić jakieś zadania, bo boję się, że zapomnę
@Sudokuu: A informatyka w szkole średniej była na jakimś poziomie?

U mnie nie. Była czysto teoretyczna i to było dość dawno temu...

Ja się uczę na darmowych kursach/stronach/tutorialach. Jednak nieregularnie.

Z czasem zorganizuję sobie rozwinięcie tego (np. PHP czy Javascript), ale też za darmo, jeśli się uda a liczę że tak. Plus próby własnych "dokonań".
@hawker: dzięki, tak zrobię

@moon5: word, excel

Kursy jednak były bardzo przydatne teraz sam muszę sobie radzić. Googluję czytam, pytam, oglądam. Trochę frustrującego, ale co zrobisz. Dlatego chcę odbyć jakieś bezpłatne praktyki
@EssePL: Tak przy okazji: jest jakieś miejsce gdzie można obserwować na bieżąco informację o tego typu akcjach, szkoleniach ? Nie chciał bym żeby mnie w przyszłości omijały.
@EssePL: Były jakieś schematy pisane w zeszycie... I to mało. I nic nie pamiętam z tego. Poza tym, tylko rok informatyki był wtedy (na profilu mat-fiz).
@Sudokuu: jak ogarniesz dobrze Pythona, podkreślam dobrze, to zacznij django albo inny webowy framework Pythona. Nie jest dobrze rozdrabniac się na tyle technologii, jak bardzo chcesz na androida coś robić to albo przerzucić się całkiem na to albo coagnij Pythona do zadowalajacego efektu.

No i po półtora miesiąca wątpię żebyś umiał dobrze Pythona. Z czego się uczysz? Może warto przeczytać jakąś książkę? Najlepiej po angielsku. Poza tym znasz ważniejsze biblioteki Pythona?
@qubeq: Właśnie napisałem we wpisie, że korzystam z frameworka Pythona - Flask. I wspomniałem o tym, że jak z webdevem nie wyjdzie to przerzucam się na androida. Trochę też robiłem zadań na codingbat.com
@Sudokuu:

Kursy jednak były bardzo przydatne teraz sam muszę sobie radzić. Googluję czytam, pytam, oglądam. Trochę frustrującego, ale co zrobisz. Dlatego chcę odbyć jakieś bezpłatne praktyki.


Mnie praktyki nawet nie interesują. Mogę pracować raczej tylko z domu, więc tylko w ograniczonym zakresie zadań.