Wpis z mikrobloga

#linux

Mirki, jestem KOMPLETNIE zielony w temacie Linuxa, jakiś czas temu zainstalowałem sobie na pendrive Slaxa i złapała mnie chęć na zagranie w jakąś prostą grę. Powiedzmy, że byłoby to OpenTTD, jednak zainstalowanie czegokolwiek na tym systemie przerasta moje umiejętności. Grzebałem w Google w poszukiwaniu jakiś wzkazówek albo poradnika, ale nie znalazłem nic przydatnego. Czy mógłby mi ktoś delikatnie pomóc w tym trywialnym jak mniemam problemie?
  • 9
@elmacio: Gdyż to dystrybucja bez żadnego większego wsparcia. Można używać jeśli masz wszystkie aplikacje

Najlepiej tu używać (by poznać możliwości Linuksa) takich dystrybucji jak Kubuntu (czsem ...), Debian (najlepiej) czy OpenSuse (ale dawno nie testowałem)

Gdzie masz tysiące programów na wyciągnięcie ręki (uruchamiasz menadżer pakietów, zaznaczasz do instalacji i się samo instaluje)
@fervi: Ja tego Linuxa używam bardziej tymczasowo, bo wysypał mi się dysk twardy. Ponadto Slax działa w porządku bootowany z pendrive, a więcej niż przeglądanie internetu nie jest mi teraz potrzebne.