Wpis z mikrobloga

@Mr--A-Veed: miałem ci dac plusa za zauwazenie, ze były 3 partie a nie jedna, ale po stwierdzeniu, ze ludowcy juz wtedy byli sprzedawczykami sie rozmysliłem. PSL została praktycznie zniszczona przez komunistów. PSL, prartia która działałą w II RP i na poczatku PRL została przez ten PRL zgwałcona.

PSL była na początku PRL realną opozycja do PZPRu, jawnie się im przeciwstawiało. Niestety po sfałszowanych wyboprach w '47 władze postanowiły rozprawić się z
@szymon_jude: Oczywiście, że wiem, że ZSL nie miał nic wspólnego z PSL-ami sprzed wojny. Co więcej - nawet komunistyczna PPS z tą przedwojenną też nic wspólnego nie miała. Komuniści na potęgę stosowali strategię kradzieży nazw i symboli.

Ale jednak mój post ma chyba sens, skoro dzisiejszy PSL jest raczej kontynuacją komunistycznego ZSL-u, a nie prawdziwego PSL-u sprzed wojny (niezależnie o którym z ówczesnych PSL-ów mówimy). De facto z przedwojennym PSL-em ma
@Fisek: Nie - no śmieszny obrazek z Internetu i płynące z niego przesłanie mnie rozśmieszyło. Tak tylko dla krzewienia wiedzy wstawiłem informację o trzech partiach.

A opinię o PSL specjalnie po to, żeby sprowokować dyskusję i zaznaczyć, że dzisiejszy PSL to nie żaden ruch chłopski, jak to siebie nazywają.
@BobMarlej: Pewnie że takie przypadki zdarzają się nie tylko u nas,ale jednak u nas zdarza się to co najmniej drugi raz,analogiczna sytuacja była w 2002 roku (Poprawcie mnie jeśli się mylę.) Plus 14 lat to jednak kawał czasu,tym bardziej mogliśmy wyciągnąć wnioski z błędu Amerykanów.