Wpis z mikrobloga

2. Zaglosuje na PIS, aby PO nie wygralo, bo XXX i tak nie ma szans.


@vartan: To jest logika wyborców PO (zagłosuję przeciw PIS) a nie wyborców PIS, troszkę Ci się pomieszało.
  • Odpowiedz
Legenda o "strasznym Jarku" jest bardzo skuteczna.


@mechagodzilla: Ty się śmiejesz, ale mam sąsiada, który musi spać przy świetle, jego zdaniem całe zło w Polsce to wina PiSu, który rządzi nieprzerwanie od 90 roku. I tylko patrzeć jak o 6:00 wpadną i zamkną go za niewłaściwe poglądy.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP:

Idąc na wybory, oddając nieważny głos - legitymizujesz ten bandycki ustrój, bo BIERZESZ UDZIAŁ. Powodzenia. Ludzie wybrani do samorządów są bezkarni i będą przez 4 lata (a nie daj Boże i więcej) lekką ręką wydawać pieniądze z naszych podatków. Co zrobiono Dutkiewiczowi za rozwalenie bryki i przetarg na nową brykę, która dziwnym zrządzeniem losu musiała być Nissanem za 200 koła?

Przykładów jest więcej, umiesz czytać to znajdziesz.
  • Odpowiedz
@pcmn:

Ten ustrój jest bandycki właśnie przez takich ludzi jak ty którzy mają jakieś chore wizje i nie uczestniczą w głosowaniach. Wystarczy wyciągać odpowiedzialność polityczną i byłoby jak w raju.
  • Odpowiedz
@nico112:

Och, ach, ojejku. Odpowiedzialność polityczna? IMO odpowiedzialność karna jest właściwsza. A pokaż mi przekrętasów z pierwszych stron gazet którzy taką odpowiedzialność ponieśli. Obudź się, już był taki jeden ustrój-najlepszy-pod-słońcem, do którego tylko ludzie nie dorośli. W demokrację są wbudowane mechanizmy ułatwiające kradzież i unikanie odpowiedzialności i ten ustrój zawali się z wielkim hukiem jak za każdym razem w historii kiedy dochodziło do coraz większego rozwarstwienia dochodów nizin społecznych i
  • Odpowiedz
Moje powody nie są wyimaginowane - bardzo konkretnie je wyłożyłem i podałem przykłady. Ty zamiast argumentować rzucasz jakieś idee z księżyca - że "gdyby, jakby, wydajemisię". Napisałem że demokracja to złodziejski ustrój nie z powodu ludzi, tylko z powodu słabych zabezpieczeń przed deformacjami. Ludzie są jak gaz - zajmą każdą dostępną przestrzeń i żaden ustrój nie zmieni tego że im ręce zginają się głównie (lub tylko) do siebie. W walce z korupcją
  • Odpowiedz
Niskiej frekwencji winna jest również durna ordynacja wyborcza. Nie głosowałam, bo: z racji pracy przebywam poza miejscem zameldowania, Udział w wyborach kosztuje mnie więcej czasu i pieniędzy, niż przeciętnego wyborcę a i sposób, w jaki głosować w miejscu tymczasowego zamieszkania nie jest powszechnie znany i , b--ń Boże, nie rozpowszechniany, mimo, że nie jestem jedyną osobą pracującą poza miejscem swojego zamieszkania - wśród moich znajomych co najmniej 50% mieszka poza miejscem swojego
  • Odpowiedz