Wpis z mikrobloga

@Sepang: Mam pytanie odnośnie stwierdzania, czy głos jest ważny. W internecie ciężko znaleźć coś więcej niż zwykłe wytyczne, a chciałbym dowiedzieć się jak to jest w praktyce.

Według wytycznych, żeby głos był ważny, trzeba postawić znak "X" przy jednym z nazwisk. "X" jest definiowany jako dwie linie, których punkt przecięcia jest wewnątrz jednej z kratek. Każdy inny symbol sprawia, że głos jest nieważny. Co jeśli ktoś postawi "+" (plus), albo znak
Co jeśli ktoś postawi "+" (plus), albo znak krzyża chrześcijańskiego (jedna dłuższa pionowa kreska i jedna krótsza pozioma powyżej środka tej pionowej), albo jeśli "X" jest bardzo spłaszczony, albo jeśli obie linie będą krzywe, bo np. komuś ręka drżała? I ogólnie tego typu przypadki. Pewnie podczas liczenia miałeś wiele różnych. W jakich tego typu przypadkach są wątpliwości co do ważności głosu?


@Wykopaliskasz: wg definicji, ważny głos jest gdy w obrębie kratki
@pinew: Czy wyniki wyborów są fałszowane, to nie wiem, bo nie mam w jaki sposób potwierdzić. Jednak to co jest przedstawione na filmiku nie jest żadnym dowodem dla oglądających. Oglądałem oba filmiki (ten wstawiony przez ciebie i poprzedni, na którym widać zaznaczone karty do głosowania). Niby wszystko w porządku, ale skąd możemy wiedzieć, że autor filmu nie unieważnił głosu na Ruch Narodowy? Przecież po wyłączeniu kamery wystarczyło zamazać "iksa" lub postawić
@pinew: No właśnie o to chodzi. Wszędzie się mówi, że wybory są fałszowane. I może są. Dlatego właśnie są ludzie, którzy żerują na tym i nagrywają filmiki, żeby zaistnieć, wybić się w internecie. Przecież chyba sam potwierdzisz, że taki filmik jest nic niewarty, jeśli miałby być dowodem w sprawie.