Wpis z mikrobloga

Jako, że najgorętsze miesiące pracy powoli dobiegają u mnie końca pomyślałem, że będę miał teraz trochę czasu aby w coś pograć. Do tej pory komputer to tylko narzędzie do pracy (no i do mirko rzecz jasna) i jedyny układ graficzny jaki mam w puszcze to procesor ;) Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o wybór karty graficznej. Czy jakieś mirki podpowiedziałyby mi jaką kartę graficzną kupić za ~700 plnów żeby pograć sobie w nowe tytuły i w te trochę starsze? Wiadomo, nie chodzi o coś, co pociągnie mi wszystko na full detalach itp, ale pozwoli pograć bez frustracji. Kwota nie jest super sztywna, ale też nie chcę wydawać nie wiadomo ile, bo granie to nadal będzie dodatek do kompa, a nie jego główna rola.

Jeśli ktoś zechciałby mi szepnąć dobrą radę, to niech da znać co muszę mu powiedzieć o pozostałych podzespołach siedzących już w puszcze - jeśli jest to konieczne do wyboru karty.

#pcmasterrace #gry #hardware
  • 7
  • Odpowiedz
@rajet: Czyli tak jak pisałem, do takiego zestawu i z taką kwotą 270x będzie najlepszy.

Ile W ma ten zasilacz? Może wcale nie będziesz musiał zmieniać.
  • Odpowiedz
@only: ok, thx biorę zatem pod uwagę i już mam się czego złapać :)

Nie no, zasilacz na stopro do wymiany, bo przy zmianie bebechów go nie zmieniałem i w tym momencie nie mam nawet podpiętego dodatkowego zasilana do proca, bo brak wtyczki :D

To jest 390 modecom, więc ten no... ;D Do tego wewnątrz 2 HDD + 1 SSD, więc pewnie spociłby się przy grafice ;)
  • Odpowiedz
@only: jeszcze jedno pytanie - widzę na np. ceneo, że po wpisaniu "Radeon R9 270X" wyszukuje mi sporo rodzai. Czy chodzi o TĘ czy o jakąś inną?
  • Odpowiedz
@rajet: Ja pisałem o 270x, jednak patrząc na różnicę w cenie lepiej brać tę tańszą, bez "x" w nazwie. Dasz radę ją spokojnie podkręcić do poziomu tej droższej, a stówka zostanie w kieszeni.

Chłodzenie MSI jest bardzo dobre i możesz ją spokojnie brać, całkiem spoko radzi sobie też te od Asusa i Gigabyte.
  • Odpowiedz