Wpis z mikrobloga

Sądzicie, że Joomla jeszcze jest do czegoś przydatna? W planach większa strona, trochę na zasadzie katalogu produktów, kilka tys podstron. No i tak pomyślałem o Joomli bo raczej do większej ilości kategorii byłby lepszy backend, ale widzę że kiepskawo się rozwija.

Plan był by w lipcu wypuścić wersję 3.4, której nie ma do tej pory. Plan na kolejne 3.5, 3.6 też jakoś imponująco nie wygląda.

Patrząc po Trendach w Google to system chyli się ku śmierci klinicznej: http://www.google.com/trends/explore#q=%2Fm%2F07qb81%2C%20WordPress%2C%20%2Fm%2F01641s%2C%20Concrete5&cmpt=q

Macie jakieś opinie w tej kwestii? Czy już pozostaje "Tylko Wordpres bulwo!!1!one" ?

#webdev #joomla #wordpress
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@omar_is_coming: joomla? Proszę Cię. To, że w ogóle przeszło Ci to przez myśl jest już martwiące :P

Wordpress w ostateczności ale po wielu, wielu, wieeeeeeeeeeeeelu przeróbkach.

Ale wybierz może jednak coś współczesnego. Jak koniecznie php to zobacz october cms ale ja jednak polecam obudzić się w prawie już 2015 roku i użyć keystone.js :)

Tylko keystone raczej musisz forkować, bo nadal się rozwija i to bardzo szybko.
  • Odpowiedz
@npsr: Ok, ale dlaczego nie J! ? I dlaczego WP w ostateczności i po jakich przeróbkach? I w czym jest lepszy ten October? Obejrzałem filmik na stronie no i wygląda fajnie, nie ma przeładowania strony, ale jak z tego ma korzystać Karyna z działu marketingu?

Z chęcią bym poznał coś nowego, ale musi to być użyteczne również dla ludzi i musi mieć jakąś społeczność co trzaska pluginy do niego. A
  • Odpowiedz
@omar_is_coming: no jeśli tworzysz strony na zasadzie: zainstaluj coś, doinstaluj pluginy, szablon i śmiga to pomyliłeś tagi :P

A jeśli kodujesz to sprawa jest jasna.

Joomla to muł tak stary, że nie wiadomo jakim cudem jeszcze żyje. Cała masa badziewnego, przestarzałego i dziurawego
  • Odpowiedz
@omar_is_coming: dla przykładu ten kod odpowiada za migrację do DB i pola w panelu admina (znaczy to nie jest dobry kod, ale działający).

var Human = new keystone.List('Human');
  • Odpowiedz
Z chęcią bym poznał coś nowego, ale musi to być użyteczne również dla ludzi i musi mieć jakąś społeczność co trzaska pluginy do niego. A w tym konkretnym przypadku musi mieć opcję katalogu i filtrowania.


@omar_is_coming: Może Contao Ci się spodoba.
  • Odpowiedz