Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy Mam problem z chwytem przy martwym ciągu. Sztanga z tygodnia na tydzień coraz bardziej mi ucieka z rąk ze względu na większy ciężar. Po części spowodowane jest to tym, że dłonie mi się pocą, ale mimo wycierania co serię efekty mizerne. Myślałem o kupieniu rękawiczek, ale ostatnio pożyczyłem od ziomka z siłki na spróbowanie i było tylko gorzej. Powinienem może jakoś dodatkowo chwyt ćwiczyć? Czy po prostu trzeba się przyzwyczaić do rękawiczek? Albo może w ogóle zamienić martwy na inne ćwiczenie, np. wiosłowanie? Liczę na Waszą pomoc, bo plecy same się nie zrobią. #silownia
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ktojestkto: A o treningu przedramion kolega nie zapomina? Ja ćwiczę w rękawiczkach( rękawiczka rękawiczce nierówna) i jest mi wygodnie- ale oczywiście przy dużym ciężarze pod koniec serii wiadomo że zaczyna się ciężar wymykać. moim zdaniem to kwestia poprawienia wytrzymałości przedramion. ( U nas jest jeszcze talk więc to też zdecydowanie ułatwia dla tych bez rękawiczek) Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@ktojestkto: ja używałem magnezji w płynie. Decathlon, dział wspinaczkowy. Po jakimś czasie już nie musiałem. Łapy same się ogarnęły.

Rękawiczki/paski nie są dobre bo nie czujesz ciężaru ciężaru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ktojestkto: jakie obciążenie i jak łapiesz? Ogólnie to magnezja w płynie żeby nie nosić całej kostki ale też próbuj nachwytem jak najdłużej i maxy mieszanym najwyżej żeby ćwiczyć uchwyt.
  • Odpowiedz
@berti: Tak 3 razy w tygodniu. Progresja ciężaru cotygodniowa 2,5%. Czuję się zawsze świeżo, nawet jak czasami muszę taki trening zrobić 2 dni z rzędu ze względu na pracę.
  • Odpowiedz
@ktojestkto: waga spoko jak na wzrost - ale w sumie nie wiem do jakiej chcesz dojść :)

Najlepiej było gdybym znał cały twój plan treningowy wtedy coś więcej mógłbym powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Kristof7: Redukować chcę do 78, później na 88 zmasować. I jak już dotrę do 88 to zobaczę, jak będę wyglądał. Lecę wg tego Aktualnie etap 3, jak ogarnę ten mc, to może na 4 wskoczę.
  • Odpowiedz
@berti: Dzięki za podpowiedź z magnezją w płynie. Kupiłem i ostatnio testowałem na siłowni. Sztanga nawet milimetra nie uciekła i martwy zrobiony prawidłowo przy zakładanym obciążeniu.
  • Odpowiedz