Wpis z mikrobloga

#debatacalki - specjalne wydanie świąteczne

Temat: Czy jesteś dumny z bycia Polakiem? Czy w Europie powinny istnieć suwerenne państwa, czy powinniśmy raczej zmierzać w kierunku utworzenia Federacji Europejskiej? Świat powinien dążyć do centralizacji, czy decentralizacji?

Co to jest Debata Całki? Są jakieś zasady?

Poprzednie debaty

F.....a - #debatacalki - specjalne wydanie świąteczne



Temat: Czy jesteś dumny z by...

źródło: comment_zjTiJhh6nIpkKvBvi9LK6X8yDjAjoD9W.jpg

Pobierz
  • 16
Czy jesteś dumny z bycia Polakiem?


Tak jestem dumny. Polska ma wspaniałą historię (mimo nie idealną), urodzili się tu wielcy ludzie, a ci najzwyklejsi są (w większości) życzliwi, towarzyscy i umieją się bawić.

Czy powinny istnieć suwerenne państwa?


Suwerenne państwa jak najbardziej.

Centralizacja czy decentralizacja?


Zdecydowanie to drugie. Jak facet w brukseli może decydować np. o kopalniach tak polskich jak i niemieckich, chociaż ich specyfika jest zupełnie inna?
@FilozofujacaCalka:

Jestem dumny z bycia Polakiem?

Czy w Europie powinny istnieć suwerenne państwa, czy powinniśmy raczej zmierzać w kierunku utworzenia Federacji Europejskiej?


Powinny istnieć suwerenne państwa, są one gwarantem zachowania ich kultur oraz historii, utworzenie czegoś rodzaju Federacji Europejskiej spowoduje że o wielu kulturach ludzie zapomną, a z historii wycięte zostaną daty mogące zrodzić nacjonalizm u młodych ludzi. Nawet gdyby w czasie paru dekad powstała taka federacja, to prędzej czy później
@FilozofujacaCalka:

Czy w Europie powinny istnieć suwerenne państwa, czy powinniśmy raczej zmierzać w kierunku utworzenia Federacji Europejskiej?


Z naukowego punktu widzenia cywilizacja dąży do stania się cywilizacją typu 1, czyli cywilizacją planetarną, co będzie skutkowało utworzeniem czegoś na wzór Federacji Globalnej, a od postępu nie uciekniemy :)
Czy jesteś dumny z bycia Polakiem?


Nie

Czy w Europie powinny istnieć suwerenne państwa, czy powinniśmy raczej zmierzać w kierunku utworzenia Federacji Europejskiej? Świat powinien dążyć do centralizacji, czy decentralizacji?


Najpierw federacja europejska, a potem jeden rzad swiatowy, tylko NWO nas ocali. Oczywiscie tylko w kilku dziedzinach, ale sa rzeczy, jak np polityka klimatyczna czy opodatkowanie nadnarodowych korpow ktore sa nie do zrealizowania na poziomie nizszym niz globalny.

@FilozofujacaCalka:
Powinny istnieć suwerenne państwa. W przeciwnym wypadku takie święto jak dziś nie jest nam do niczego potrzebne


@fotexxx: ale według tej logiki jesteśmy suwerennym państwem tylko po to, żeby świętować 11 listopada
@FilozofujacaCalka: Zdecydowanie jestem dumny z bycia Polakiem. Czuję się Polakiem i jestem z tego dumny, natomiast nie widzę żadnych racjonalnych argumentów dlaczego jestem dumny. Po prostu jestem dumny.

Przy całym szacunku dla naszej kultury i tradycji jestem zdania że jedyna słuszną koncepcją są Stany Zjednoczone Europy. Z modelem Prezydenckim. Cały świat traktuje nas jako Europę, i chcąc, nie chcąc, musimy współdziałać, aby zachować silną pozycję na świecie. Jako osobny byt nie
Suwerenność ponad wszystko.


Decentralizacji. #!$%@?ąc od powagi debaty na zasadzie Mirko każdy inny wszyscy #!$%@?


@jaywalker: Decentralizacja doprowadzi do rozpadu Polski. Będzie Śląsk osobno z dumnymi z tego mieszkańcami i Pomorze osobno.

Mieszkałem w Niemczech i niemieckich flag było tam mało, ale za to flag Frankonii i Bawarii sporo.
@void1984:

Świat powinien dążyć do centralizacji, czy decentralizacji?


Mireczku ale zależy jak rozumujemy decentralizacje świata. Pisałem ogólnie. Zero Federacji, Unii i innych takich. Tylko struktury państwowe, które występują w obecnej formie