Wpis z mikrobloga

@ztm_warszawa: Witam Was serdecznie na mirko. Lubię organizacje ZTM. Co prawda w młodości dużo jeździłem na gapę i mam z 8 niezapłaconych mandatów, ale od dobrych kilku lat nie powtarzam tych błędów :P

W każdym razie uważam, że warszawska komunikacja miejska jest doskonale zorganizowana biorąc pod uwagę infrastrukutrę.

Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@ztm_warszawa: Dobre sobie, zanim straż miejska przyjedzie to owy żul już dawno gdzieś wysiądzie ale smród zostanie. Dlatego się pytam czy można przejąć społeczną inicjatywę i samemu go wyprosić. Szczególnie jak jest agresywny i uprzykrza swoim zapachem podróż.
  • Odpowiedz
@pivo14: Na początku będziemy wyszukiwać pytania dot. biletów, zmian i funkcjonowania komunikacji. Jak się rozeznamy na wykopie co i jak to postaramy się rozwinąć i nie wykluczamy także informowania tutaj o utrudnieniach.
  • Odpowiedz
@ztm_warszawa: poproszę o oficjalne stanowisko w sprawie klimatyzacji w autobusach! Jak zwróciłem kiedyś uwagę kierowcy, czemu klimy nie włączy, skoro jest taki upał to powiedział wprost, że kierownictwo im zabrania, bo muszą oszczędzać! No i prośba o zdecydowaną walkę z żulami, momentami nie da się przejechać nawet paru przystanków!
  • Odpowiedz
@ztm_warszawa: I swoją drogą, zdajecie sobie sprawę z braku wychowania u waszych kierowców tramwajów? Zdarzy się, że jakiś samochód stanie na torach z powodu świateł/korku i nie może dalej jechać a tramwaj stoi na przystanku. Jak tylko ruszy na zielonym, to podjeżdża tak blisko, że prawie dotyka samochodu i zaczyna dudnić tym swoim dzwonkiem, ogłuchnąć można. To chyba nie tak, że tramwaj w każdej sytuacji jest jakimś sposobem pojazdem uprzywilejowanym? Bo
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: Latem, w pojazdach komunikacji miejskiej temperatura powinna utrzymywać się w granicach 18-25 stopni Celsjusza. Oznacza to, że w klimatyzowanych autobusach, tramwajach i pociągach SKM system chłodzący jest automatycznie uruchamiany w momencie, gdy temperatura wewnątrz pojazdu przekroczy 25 stopni Celsjusza.

Jeżeli kierowca uważa, że ktoś my zabrania to prosimy zgłaszać takie naruszenia na infolinię 19115.

Szczegóły o klimatyzacji: http://www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=899&c=98&l=1
  • Odpowiedz