Wpis z mikrobloga

@batq: Ostrzegam, że ucząc się z porad tego kolesia możesz bardzo szybko się zniechęcić. Ogółem to polecam traktować jego rady raczej z przymrużeniem oka.
@batq: Osobiście nie upierałbym się przy C++ tylko zdecydował na Javę albo C#, bo do nich masz mnóstwo materiałów.

Nie wiem jak duże pojęcie masz ogółem o programowaniu, ale jeśli zerowe to polecam zacząć naukę od Codeacademy i przerobić tamtejsze kursy lub, jeśli zdecydujesz się na C# to istnieje strona:

http://www.microsoftvirtualacademy.com/

na której, po rejestracji, masz kurs video, w którym bardzo fajny koleś tłumaczy (po angielsku) podstawy tego języka w mega
@Flypho: @batq: w pełni popieram. mało piszę mimo ochoty, bo nie mam czasu, ale ostatnio w pracy zgłosiłem się na ochotnika do napisania aplikacji obsługującej pewne urządzenie pomiarowe+prosty interfejs w swingu(akurat to wymuszone ze względu na to, że jre1.6) i te kilkanaście godzin nad tym spędzone dało mi więcej niż, też niedawno, przeczytane w drodze do i z pracy head first java(trochę nie mój poziom, ale jak zacząłem to przeczytałem,
@batq: Ostrzegam, że słuchając przypadkowych @Flypho na mirko możesz kijowo na tym wyjść. Ogólnie to polecam traktować jego komentarze raczej z przymrużeniem oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@batq: Zdecydowanie polecam Pythona jako pierwszy język, nie tylko ja, w najlepszych uczelniach technicznych w stanach (i nie tylko) Python jest najczęściej uczonym pierwszym językiem.

Koniec końców i tak musisz mieć swój rozum - samo czytanie książek ci nie