Wpis z mikrobloga

Ale żeby kilka dni rozkminiać? Zawsze mam tak, że swoje interpretacje wydarzeń układam już pod koniec i przed zaśnięciem, po seansie.


@ulv-: Ok, każdy ma rozkminy po filmie. Ja też zastanawiam się czasami nad przesłaniem, wytłumaczeniem i mam z pięć pomysłów. A później wchodzę na neta i stwierdzam, że ludzie potrafią mieć o wiele bardziej kreatywne pomysły niż ja :) Więc z tym układaniem to wiesz :)
Mnie akurat obchodzi fakt, że Roman puknął trzynastkę.


@biczplis: To też jest ciekawy wątek, bo wydaje mi się, że prawaki tu ostro manipulują mówiąc o Polańskim "pedofil". Miał uprawiać seks z nieletnią, a pedofilia to pociąg do osób pozbawionych trzeciorzędnych cech płciowych.
Ok, każdy ma rozkminy po filmie. Ja też zastanawiam się czasami nad przesłaniem, wytłumaczeniem i mam z pięć pomysłów. A później wchodzę na neta i stwierdzam, że ludzie potrafią mieć o wiele bardziej kreatywne pomysły niż ja :) Więc z tym układaniem to wiesz :)


@biczplis: kreatywne nie znaczy lepsze ;). niemniej lubię filmy, które są jak płyty z muzyką: obejrzę raz i mam chęć wrócić, by poszukać smaczków.
pedofilia to pociąg do osób pozbawionych trzeciorzędnych cech płciowych.


@ulv-: No chyba nie bardzo

"Definicje autorskie[edytuj | edytuj kod]

Definicje autorskie pedofilii, to definicje stworzone przez poszczególnych badaczy zajmujących się tym zagadnieniem[8].

Kazimierz Imieliński: „Pedofilia (...) jest odchyleniem seksualnym, przejawiającym się w skłonności do praktyk seksualnych z dziećmi.”[9][10].

Zbigniew Lew-Starowicz: „Pedofilia (...) jest to (...) parafilia, polegająca na osiąganiu satysfakcji seksualnej w kontaktach z dziećmi.”[11][8].

Robert C. Carson: „Pedofilia – to
eż tak mam. Za przykład mogę podać (może być wyśmiany, w dupie to mam) Donnie Darko.


@biczplis: No akurat DD to jeden z najbardziej przecenionych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem. strasznie banalny i naiwny w swoim wannabie ambitnym kinem. ale to tylko moja opinia ;).

Tzn. sugerujesz, że nie mam racji?


@ulv-: Nie sugeruję. Ja to wiem. Widziałeś rozwiniętą trzynastolatkę? Bo ja widziałem - niczego jej nie brakowało.

No akurat DD to jeden z najbardziej przecenionych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem. strasznie banalny i naiwny w swoim wannabie ambitnym kinem.


@ulv-: UMRZYJ

ja np. lubię cast away


UMRZYJ PODWÓJNIE I NIE ZMARTWYCHWSTAŃ
Nie sugeruję. Ja to wiem. Widziałeś rozwiniętą trzynastolatkę? Bo ja widziałem - niczego jej nie brakowało.


@biczplis: Ale chyba nie zrozumiałeś co ja napisałem: uważam, że prawaki manipulują nazywając Polańskiego pedofilem, bo on miał uprawiać seks z nieletnią, a nie dzieckiem "bez wykształconych trzeciorzędowych cech płciowych".

UMRZYJ PODWÓJNIE I NIE ZMARTWYCHWSTAŃ


@biczplis: No co, Cast Away kojarzy mi się z Robinsonem :(
@Stunek: Wiele niewygodnych dla prawackiego hurr durr światka faktów się przemilcza. Inna sprawa, że jestem przeciwny, by traktować kogokolwiek ulgowo ze względu na to kim jest.
Polański walił w tyłek 13-latkę - dla mnie to pełana pedofilia


@biczplis: w czasach, w których nie było to postrzegane jako nic złego w tym środowisku. Dodajmy, że Polański nie był jej pierwszym mężczyzną. :) W niektórych kulturach 13-latka to już stare próchno, również w Polsce są środowiska w których wydaje się za mąż 12-13 latki i nikt tam nie protestuje, tak tam po prostu jest (chociazby romowie). W jednych krajach
czasach, w których nie było to postrzegane jako nic złego w tym środowisku.


@aikonek: Mnie nie intereuje co nie jest "dobrze postrzegane". Mnie interesuje odpowedzialność prawna.

W niektórych kulturach 13-latka to już stare próchno, również w Polsce są środowiska w których wydaje się za mąż 12-13 latki i nikt tam nie protestuje, tak tam po prostu jest (chociazby romowie).


Wszyscy protestują, a już wykop najbardziej

W jednych krajach ludzie jedzą psy,
Wszyscy protestują, a już wykop najbardziej


@biczplis: wykop sobie może - romowie nie protestują, a nam nic do tego.

Zajebiście. A u Arabów za kradzież jest #!$%@? ręki, można za żonę wziąć 6 latkę i ją od razu zbrutalizować. To nas różni od nich. Nie dawaj takich przykładów, bo są mega debilne


Nic nam do tego, że mają takie reguły. Tak samo arabom nic do tego, że żremy schabowe, podczas gdy