Wpis z mikrobloga

Zajmuje się ktoś programowaniem na platformie Force.com ? Salesforce to produkt bardzo młody, interesujące podejście do programowania, zarobki zajebiste, wymagania też nie mniejsze. Właśnie przechodzę na 1,5msc bezrobocie w związku ze zmianą firmy gdzie będę się starał o stanowisko junior salesforce dev'a, dostałem materiały z którymi mam się zapoznać i przedstawić na rozmowie kwalifikacyjnej.

Mam sporo pytań dotyczących tej platformy, także ponawiam pytanie są Developerzy SalesForce' na wypoku ?

#java #javascript #html5 #css #frontend #algorytmy #salesforce #programista #naukaprogramowania
  • 13
  • Odpowiedz
@Buckethead: ciekawe, czyli, że co? Oferują niby platformę do hostowania aplikacji. Pójdzie na tym dość skomplikowana platforma reklamowa? Miliony połączeń jednocześnie, praktycznie stały przesył danych, baza danych, system administratora, strony dla reklamodawców i wydawców, itp, itd.

W czym tam się pisze? Jakie to technologie, języki programowania, czy może oni nie narzucają niczego? Da się stosować własne domeny? Co jeśli nagle chciałbym się wyprowadzić z salesforce cloud?

Chyba dobrze zrozumiałem? Oferują różne rozwiązania do hostowania rozbudowanych aplikacji w chmurze czy przechowywania
  • Odpowiedz
W czym się programuje ? CSS, HTML, JavaScript (głównie) + oczywiście JQuery,Ajax itp. SQL podstawa, język Apex który przypomina mi bardzo Jave ale jeszcze nie wnikałem, mam umieć Jave Apexem się nie martwić. Jest jeszcze VisualForce.

Możliwości są spore, od wszystkich platform moblinych po web service'y.

Pod resztą pytań sam się podpinam ;)
  • Odpowiedz
@Buckethead: ale czy jest elastyczne, to jest hostuję własne rozwiązanie, nie korzystając z ich "forcowych" technologii, a używając jedynie infrastruktury? Bo nie ukrywam, stworzenie wydajnej infrastruktury pod kilka milionów jednoczesnych połączeń z urządzeń mobilnych, może być problematyczne ;)

Jeden, średni developer androida potrafi zrobić milion requestów dziennie, jeśli platforma reklamowa koncentruje kilkuset lub kilka tysięcy developerów, sprawa może być karkołomna.

Także szukam dobrej infrastruktury cloud lub wyjście to kilka sprzężonych
  • Odpowiedz
@ogur: do Javy używam IntelJ odkąd dali za darmo na rok licencje do nauki ;) Ale powoli przerzucam się na Eclipse. @IdeaGames: Jak się zapoznam i zdobędę doświadczenie to Ci odpowiem na pytania, póki co sam jestem ciekaw wielu rzeczy ;)
  • Odpowiedz
@Buckethead: no i co? jak potoczyła się kariera z salesforce, bo się zastanawiam nad tą technologią? da się na tym zarobić? ile zarabia mniej więcej taki junior? jeśli by to upadło to jest szansa, że uznają ekspa do javascripta i javy w innej robocie z inną technologią?

p.s. z tego co patrzyłem na ten kod apexowy to trochę "rzeźbienie w gównie" na pierwszy rzut oka.
  • Odpowiedz
@Keepor: Na dzien dzisiejszy nie mam do czynienia z tą technologią. Po zapoznaniu się, mimo ciekawych pieniędzy zaoferowanych, dałem sobie spokój i podziękowałem. Takie materiały znajdziesz w google'u, polecam przerobić i zastanowić się czy to akurat dla Ciebie. Obecnie pracuje jako BI/Software Dev czyli SQL, JS, Node.js, Perl, PHP, po etacie Python ;)
  • Odpowiedz
@Buckethead: Ja mam propozycje w starszym CRMie (Siebel), gdzie materiałów mało (google mniej pomocne). U mnie trochę inaczej wygląda, bo siedzę w pracy i chcą mnie przebranżowić. Wiem od kogo bym się uczył, znam ludzi, warunki dobre. No nic, dzięki za odpowiedź będę myślał o tym w najbliższym czasie. Trzymaj się.
  • Odpowiedz
Obecnie Junior jest w stanie wyrwać stawkę nawet lekko ponad 10k netto. Zapotrzebowanie na devów jest ogromne, na naszym projekcie ciągle szukamy nowych devów. Dodatkowo bardzo często jest możliwość pracy 100% zdalnej.
  • Odpowiedz