#ciekawostka
A Ty jaki typ imion zazwyczaj dajesz swoim postaciom? Bardziej poważne, czy raczej kierujesz się wzorem Obiwana Sherlocka Clousseau?

W moim przypadku to bardzo zależy od grupy. W końcu nie będę biegać moim Tomkiem Zagadką, jeśli dookoła mnie mam samym herosów z potężnymi, pradawnymi imionami ;)
-> https://rgfk.pl/

Hej,
RGFK_PL - #ciekawostka
A Ty jaki typ imion zazwyczaj dajesz swoim postaciom? Bardzie...

źródło: comment_1615633498GS1DB7dWAASiEzyoFOuTTk.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HakunaMatata23: znajdź 20 minut wieczorem. Powiedz sobie, że pomalujesz jeden, góra dwa kolory. I nagle zrobi się dwugodzinna sesja.
Co do tego trzymadełka, to jest OK. Ja mam dość duże łapy więc np. korek od wina czy plastikowy kieliszek nie za bardzo mi leżą.
  • Odpowiedz
Nowości wydawnicze 2021 w Copernicus Corporation.
"Niezapamiętane imperium" wyszło na koniec stycznia, reszta 1 marca.
Co do Gotreka i Feliksa, to byłem przekonany, że to ostatnia książka o nich. Tymczasem to pierwsza księga (na odwrocie okładki jest miniaturka drugiej). Wygląda więc na to, że będzie jeszcze jeden zakup.
Mściwy syn zaskoczył "niby" twardą okładką (sklep, w którym kupiłem miał opis, że miękka). No jest taka lekko usztywniona. Ilustracja na okładce to XD
Katedrazchlebkiem - Nowości wydawnicze 2021 w Copernicus Corporation.
"Niezapamiętan...

źródło: comment_1615222808Xmfwy3hxpHW8gOgM8gCMUn.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#modelarstwo #warhammer40k

Słuchajcie, wiem, że im mniejszy pędzel, tym mniejszy jest jego rozmiar. Natomiast nie rozumiem oznaczeń np. 3/0, 10/0 etc. - jak je rozumieć? Czy 3/0 jest większy od 10/0?

Polecicie przy okazji jakieś pędzle? Używam naturalnych od Italerii i ogólnie byłem bardzo zadowolony, ale zawsze musiałem przycinać ich końcówki, bo zawsze był jeden włos, który wystawał bardziej od reszty.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@MalowanyPtak to są tak jakby ułamki więc 3/0 jest mniejszy od 2/0. Rozmiarowka zaczyna się od 0, większa jest 1 a mniejsza 2/0 (zwany też 00).

To że malujesz małe figurki nie oznacza, że masz używać małe pędzelki. Lepsze efekty osiągniesz przyzwoitym pędzlem z ostrym czubkiem o normalnym rozmiarze. Osobiście lubię pędzle army painter - np taki zestaw na start w postaci pędzli most wanted.
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak:
@SrebrnyKnur: Używam Raphael z serii 8402 i są fantastyczne.
Tu jedna uwaga, rozmiary pędzli są umowne : / - nie ma standardów w tej dziedzinie, i 1 u jednego producenta to np 2/0 u drugiego : /.
Raphael ma np pędzle większe niż Windsor & Newton Series 7, generalnie 2/0 od nich robi świetną robotę do najmniejszych detali, choć ze względu na rewelacyjne włosie używałem pędzla 3
  • Odpowiedz