W związku z wciąż spadającym kursem franka szwajcarskiego apeluję do wszystkich "frankowiczów", którzy domagali się pomocy państwa kiedy kurs był rekordowo wysoki, o oddawanie państwu dodatkowych pieniędzy, które zaoszczędziliście na niskim kursie. Jak kurs znowu wzrośnie to z tych pieniędzy będziecie mogli sobie dołożyć do raty kredytu. Pozdrawiam.
#kredyt #frankowicze #waluty
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie no, jak to tak. Teraz jak kurs jest niski różnice p----------ą na głupoty żeby później jak wzrośnie uczciwie krzyczeć że im nie starcza.
  • Odpowiedz
@Piotrek00: Nie rozumiesz problemu frankowiczów. Nie chodzi o wysokość raty, chodzi o to, że dorośli ludzie podjęli zobowiązania na setki tysięcy złotych na dziesiątki lat bez zorientowania się w podstawowych mechanizmach rządzących kredytami w walucie obcej. Albo nawet mechanizmach kredytowych w ogóle. A wielu nawet bez przeczytania umowy kredytowej.
  • Odpowiedz
@NexaT: Szwedzka polityka niestety. Stopy procentowe na poziomie -0.5% nie zachęcają inwestorów( są dobre dla ich eksportu) i póki co nie ma perspektyw na zmiany. Zapowiadali podniesienie ale póki co cisza o tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Cześć
Wybieram się na dłużej za granicę i zastanawiam się czy zabierać wymieniona walutę euro czy może jakaś karta któregoś z banków będzie optymalną. Kilka tygodni temu byłem na Węgrzech i płaciłem w sklepach kartą Inteligo jednak z tego co widzę przeliczali z forintów na euro i kurs nie był zbytnio atrakcyjny, średnio ponad 1zl dla każdych 10zl różnicy w porównaniu do kantorów online. Tym razem jednak będzie to kraj gdzie walutą
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla upewnienia się, bo jadę na weekend i chciałbym się pobawić kartą skoro już mi przyszła, do rzeczy:
1. Wpłacam hajs w PLN i samo mi przelicza po ich kursie płącąc gdzieś w EUR, czy lepiej samemu wymienić wcześniej?
2. Mam konto w GBP w jednym banku, ale liczą sobie ekstra hajsy za prowadzenie, da się jakoś przelać kasę z tego konta, na konto w revolut?
3. Jak się kształtują ceny euro
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sked:
1. Skoro jedziesz na weekend to lepiej wcześniej wymienić, bo w weekend jest narzut
2. Tak, jednak zapewne będzie to płatne. Revolut udostępnia ci konto w GBP w brytyjskim banku.
  • Odpowiedz
Słuchajcie, pytanie do osób, które mają jakiekolwiek pojecie o podatkach
Przypuścmy, ze kupiłem w kantorze większą ilość obcej waluty i trzymałem ją na koncie walutowym przez rok
Na dzień dzisiejszy cena jest zdecydowanie wyższa, gdy teraz sprzedam to płace podatek od tego zarobku?
Czy może są jakieś normy czasowe, czyli zakup i sprzedaż w odstępie 2 lat jest opodatkowany
No bo to trochę bez sensu, jak babcia ma dolary z lat 90
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, muszę wykonać przelew zagraniczny na jakieś 250chf na szwajcarski rachunek. Mam konto w BZ WBK, nie mam walutowego. Jak ugryźć temat najtaniej, jeśli chodzi o opłaty? Revolut? Cinkciarz? #revolut #waluty #bzwbk #cinkciarz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na moje oko to revoluta doładowujesz z karty BZ WBK i z niego potem robisz przelew na szwajcarski IBAN, raz robiłem przelew do siebie z revoluta, to bujałem się trochę z BIC/SWIFT, ale poszło
  • Odpowiedz
Mirasy. Mam kartę Mastercard podpiętą do rachunku w złotówkach w Peako SA. Czy jeśli chciałbym zapłacić nią na Ebayu w USD to nastąpi podwójne przewalutowanie? Pekao nie pobiera prowizji, ale zastanawia m się czy będzie tak: USD -> EUR wg [tego]https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html) -> PLN po kursie banku?
W ogóle walutą rozliczeniową Mastercard w Pekao jest EUR, czy mogę od razu sobie przeliczyć na stronie Mastercard do PLN? Pytałem w banku i pani
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałam w gimbazie koleżankę, która była strasznie tępa.
Okrutnie wręcz. Miała nawet ksywę TĘPAWERA.
Byłyśmy na wymianie pl-de
No i wisiałam jej 20 ojro
I mówię, że w pokoju mam to jej oddam
TW: Sarfar, po co mi te 20 euro, przecież to nawet nie jest 10 zł
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pasio9 Popularny kierunek turystyczny przecież :) W kantorach maja przeróżne waluty, gorzej z bankami gdzie często nawet tych najważniejszych nie ma w sensownych ilościach.
  • Odpowiedz
Planuje dokonać zakupu w sklepie, który przyjmuje tylko płatności w GPB. Kwota jaką muszę zapłacić to 743 funty.
W jaki sposób najlepiej zapłacić tak aby pieniądze zostały przeliczone po najniższym kursie ?
Posiadam konto osobiste w BZWBK w złotówkach oraz funty w gotówce. W jaki najlepszy sposób by to rozwiązać ? Nie orientuje się kompletnie w tematach bankowych a chciałby przyoszczędzić, żeby bez sensu nie pokrywać jakiś dodatkowych prowizji. Myślałem o założeniu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słyszałem że istnieją boty do grania na giełdach #bitcoin a czy ktoś zna boty do grania na zwykłej walucie w kantorach internetowych?

A jeśli nie boty, to chociaż kantor z dostępnym API do zakładania zleceń. Pytam samych kantorow ale dziwnie milczą
#waluty #kantor
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dyktus: Boty na forexie są od lat. Nie wiem jak z legalnością w Polsce, ale tak czy siak większość grających w transakcje krótkoterminowe to boty. Ludzie zostali wyparci do kontraktów długoterminowych. Już naście lat temu niektórzy robili dedykowane układy optymalizowane pod kątem laga aby ich boty mogły grać szybciej niż inni. Dochodziło nawet do akcji w stylu kupowania siedziby tuż pod centrum danych giełdy i ciągnięcia światłowodu aby urwać parę
  • Odpowiedz
5 kwietnia 1933 roku prezydent USA Franklin Delano Roosevelt podpisał rozporządzenie wykonawcze nr 6102, zakazujące obywatelom USA gromadzenia złotych monet, złota oraz certyfikatów złota. Rozporządzenie 6102 wyłączało posiadaczy kruszcu służącego do celów przemysłowych, innych celów profesjonalnych lub do wyrobu sztuki, co dotyczyło m.in. artystów, jubilerów oraz dentystów. Ten sam paragraf wyłączał „monety złote posiadające specjalną rozpoznawalną wartość dla zbieraczy rzadkich i wyjątkowych monet”. Chroniło ono zbieraczy złotych monet przed prawnym zajęciem ich
wiekdwudziesty_pl - 5 kwietnia 1933 roku prezydent USA Franklin Delano Roosevelt podp...

źródło: comment_mOgjcwjLh4Uidpu6nGPKHeUXzDQxI9gi.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiam,
Chcę przekazać dolary - na konto lub gotówkowo. Posiadam kartę Revolut i konto w euro z którego chcę dokonać transferu. Wyciągnięcie 2000$ na miejscu nie wchodzi w grę, bo pobierają prowizję. Czy da się to jakoś ogarnąć przez PayPal na amerykańskie konto?

#waluty
#paypal
#revolut
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krysztal1: jesli moze byc na konto to po prostu przelew zagraniczny. nie wiem czy revolut wysyla do usa ale pewnie tak. jak nie to moze to https://www.kantor.pl/przelewy-walutowe-do-usa
ewentualnie przelew z twojego rachunku, ale jesli masz zlotowki to bank ci przewalutuje po swoim kursie. a oplata za przelew wg cennika zalezna od banku i typu konta.

gotowkowo i bezgotowkowo western union, kalkulator oplat na ich stronie www.
  • Odpowiedz