konto usunięte via Rowerowy Równik Skrypt
  • 43
515 618 + 93 = 515 711

No i przy jednej wsi nie wyłączyłem pauzy no i zeżarło mi parę kilometrów. W tej miłej jeździe zostałem również zaatakowany przez psa który po spotkaniu z butem na twarzy zrezygnował. Trasa była przyjemna, a od Wałbrzycha do Świdnicy prawie prosto z górki.

#rowerowyrownik #szosa #wykoptribanclub #rc500

Skrypt | Statystyki
Y.....n - 515 618 + 93 = 515 711

No i przy jednej wsi nie wyłączyłem pauzy no i zeża...

źródło: comment_1657136203QLanCbikfrKhaVbNH8BrNm.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: Tu też jest autopauza i start ale wtedy sam spauzowałem i zapomniałem odpauzować.
Ostatnio w stravie autopauze miałem odpalona przez 20km
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@viejra: Tam poszło max 53km/h, a te 62 to kawałek zjazdu z przełęczy do Glinna
Może i pojechałbym te 62, ale pierwszy raz tam jechałem i nie spodziewałem się że prawie od samego Modliszowa do ronda jest z góry.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1964: mam od nich 4 szt., świetna jakość (cienki materiał, dobrze wykończony, bez problemów z zamkami). Różnice były z rękawkami (czasami obcisły, czasami luźny). Szkoda, że już doszlusowali do standardowych cen, bo dotychczas brałem wszystkie poniżej stówy.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@2zycie: nie wiem kiedy miałeś operację, ale zgięcie 90 stopni to już nie ma takiej tragedii, w każdym razie jakbyś miał jakieś pytania to wal na pw, niedawno przechodziłem przez to samo to może mógłbym coś podpowiedzieć, pozdro i zdrówka
  • Odpowiedz
Złapałem 3 kapcia w przeciągu miesiąca i mam dość ;/ Pomóżcie bo aż odechciewa się jeździć. Mam szosę Triban 520 i opony jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że nie są jeszcze zajechane. Na nich jest napisane żeby pompować do max 8,5bar. Zwykle pompowałem chyba ok. 7-8 i było dobrze, ale w tym roku nie wiem co się dzieje, że już trzeciego kapcia złapałem. Może za dużo? Sprawdziłem obręcz i oponę i
Tortex - Złapałem 3 kapcia w przeciągu miesiąca i mam dość ;/ Pomóżcie bo aż odechcie...

źródło: comment_16571198570TK49sQz4b3DZ841gMxoSg.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tortex: ja wlasnie wsadziłem do swojego tribka continentale contact speed, kurde komfort jazdy w porównaniu do fabrycznych to jakis kosmos, a na prędkości wcale nie straciłem. Co się namordowałem, aby je założyć to pomijam ale efekt jak na razie zadowala. Szczerze to jeszcze nigdy na trasie nie załapałem kapcia w szosie (wiem sick ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale zawsze owijam dodatkowo tą taśmę antyprzebiciową jeszcze taśmą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kto z Was ładują #szosa i zmieniłby na #gravel i odwrotnie? Stoję przed wyborem co prawda na przyszły sezon ale już sobie myślę. Szosa spoko ale stan polskich dróg to hmm i bez ładowania wojewódzkimi to chyba nie ma sensu? Generał ie moje trasy to głównie asfalt ale jak mnie planowanie automatycznie pociągnie na jakieś szutry i lasy to też git. W skrócie czy gravel będzie bardziej uniwersalny?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vertoo: Śmigam sobie #szosa ale coraz bardziej ciągnie mnie w te szutry. Gdzieś w las, cień, uciec od sfrustrowanych kierowców etc. . Ja bym szukał road+, takiego co łyknie co najmniej 35mm.

Z tymi "gravelami" to jest też taki myk, że jest tego od cholery. Geometrie od totalnie rekreacyjnej, do bardziej agresywnej.
Można pokminić z gravelem na napędzie 2x11 i wymieniać koła asfalt/ teren ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
Słuchajcie zmieniałem sobie opony. Włożyłem nową oponę napompowalem i zobaczyłem że nie siedzi rowno jest lekkie bicie w jednym miejscu. Spucilem powietrze i chciałem ja poprawić ale z 1 strony na całym obwodzie opona jest normalnie jakby sklejona z obręczą. No siłuje się już 20min i nic. Łyżki, stawanie nie da rady tego odkleić... ocb...

#szosa #rower
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś jakieś lampki rowerowe pozycyjne? Nie jeżdżę w nocy ani po lasach więc nie potrzebuję wozić ze sobą latarni. Chciałbym żeby lampki były możliwie małe i ładowane przez usb.
Obecnie na oku mam 3 modele:
- Bontrager Ion 200 RT + Flare RT
- Knog plus
- Chińskie WT06 + WT06S (https://pl.aliexpress.com/item/1005003193432208.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6fbb73bbunzWjR&algo_pvid=bc1cb37f-c1b0-45af-994d-c3eeb81604e2&algo_exp_id=bc1cb37f-c1b0-45af-994d-c3eeb81604e2-10&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000024607676820%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21PLN%21%21101.11%21%21%21%21%21%402100bb4c16571150904498170ee237%2112000024607676820%21sea)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HHokuss: Nie Panie Kolego, mylisz mnie z kimś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do spodenek - a siodło odpowiednie? Bo to tez ważne, wkładka może być dobra a siodło może powodować takie problemy. Sam mam Assosa i mam taki komfort, że dupka dziękuje
  • Odpowiedz
@Foczlik: Czytałes co wczesniej napisałem? Robie 10-20 tysiecy rocznie. Przerobiłem wiele marek spodenek od specializeda, castelli, raso, luxy i nie miałem nigdy z tym problemu. Dupsko wykromowane zawsze przed jazda. Dlaczego mam zmieniac siodełko jak jest dobrane na bikefitingu i nigdy nie mialem problemu z otarciami?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Rowerowy Równik Skrypt
  • 56
514 831 + 53 = 514 884

Zaległa relacja z kolejnego ścigania w sezonie – VDŚ Żmigród. „Nie wyszło to jak powinno” Ale i tak wyszło fajnie Pogoda straszna, wiatr średnio 35km/h porywy do 50km/h, upał ponad 30 stopni, trasa płaska, praktycznie niczym nie osłonięta. Sam start dla mnie był po półtora tygodniowej przerwie od roweru spowodowanej chorobą i próbą wyprowadzenia kontuzji na prostą.

Start był łagodny, ustawiłem się w pierwszym rzędzie po
H.....s - 514 831 + 53 = 514 884

Zaległa relacja z kolejnego ścigania w sezonie – ...

źródło: comment_16570992259rSkALqj6MMSLAg7Tb0Bdq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taką nietypową prośbę. Potrzebuję kupić śrubkę do dolnej pokrywy klamki ultegra 6800, ale nie wiem jaki ta śrubka ma rozmiar. Chodzi mi dokładnie o śrubkę do tego elementu, widoczną na zdjęciu (dostęp od spodu po zsunięciu gumy) - https://www.amazon.com/Shimano-St-6800-R-H-Cover-Unit/dp/B016RZNLQ6

Byłby może ktoś w stanie zmierzyć i podać mi wymiar? Albo może ktoś wie czy znajdę gdzieś w necie takie informacje?

#szosa #rower #mechanika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Człowieka co wymyślił prowadzenie kabli w ramie powinien ktoś wsadzić do pudła, nie idzie żadnym patentem.
Mam problem z kablem o d tylnej przerzutki, nie chce nawet wejść, jak próbuje wsadzić od tyłu, jakby coś zablokowało przejście. Jakieś pomysły? #rower #szosa
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jak wyciągam stary pancerz to zawsze przywiązuję do niego nitkę. Potem do tej nitki przywiązuję nowy pancerz i przeciągam go ciągnąć za drugi koniec nitki.
Teraz możesz po prostu igłę z nitką wpuścić w ramę i kręcić ramą aż przejdzie (ewentualnie pomagać sobie magnesem)
  • Odpowiedz