via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: wiem, że potrzeba prawie doby żeby się "uklepał". Wożę w torbie jakbym kiedyś np nocował na wsi i musiał wracać na drugi dzień.
  • Odpowiedz
Jakie regiony polecacie w Austrii do jazdy na szosie, żeby było gdzie jeździć w miarę w jednym miejscu - podobnie jak w Dolomitach? Z tego co widzę na street view to w większości miejsc jest chyba jeden/dwa sensowne podjazdy w okolicy i to wszystko.

#szosa #austria
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirasy, jakie grubsze opony od seryjnych polecacie do #tribanrc120? Kolejny raz po miejskiej jeździe pękła dętka i chciałbym mocniejsze opony założyć, by w razie czego dały radę. Obecnie mam oryginały. No i żeby były w przyziemnych cenach. #wykoptribanclub #szosa #gravel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To normalne, że pedały są tak dokręcone przez serwisantów, że za cholere nie można ich odkręcić, kręcąc w dobrą stronę?

Jakieś porady jak to ogarnąć domowymi sposobami? xD

#szosa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym zmienić seryjne koła w tribanie rc500 z tarczami mocowanymi na 6 śrub, na koła z CL-em.
Czy oprócz tarcz pod CL muszę coś jeszcze zmieniać?

#rower #szosa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arturrow: @guru8: +1, zmieniałem na CL i tarcze shimano rt64 przyszły z nakrętkami oversized z koronką do zakręcania po zewnątrznej stronie. Pasował klucz do zew misek supportu shimano. (miałem akurat bbt-9)

PS. Są 3 rodzaje nakrętek w shimano. Normalne, pasuje klucz od kaset, oversized pod osie 15mm z wypustkami wew, pasuje jakis rzadki klucz osobno pod to. I ten co u mnie, oversized z wypustkami na zewnątrz.
  • Odpowiedz
Mirki rowerowe, polecicie jakiś stojak serwisowy, który spełnia swoje zadanie i nie kosztuje miliona monet. Nie uśmiecha mi się wydawanie 1k+ na Park Toola, a te masowo sprzedawane na Allegro nie budzą zaufania.
Może ktoś ma coś sprawdzonego i się pochwali, bo szukajka nic nie wypluwa.
#szosa #rower
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłby ktoś z mirko chętny w przyszłym tygodniu na jakieś tripy rowerem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę takie 100-200km spokojnym tempem (mimo, że moja życiówka to 150km xD) Zbiórka mogłaby być w #katowice albo w okolicach np. #chorzow #rybnik #mikolow lub jeszcze gdzie indziej, kwestia dogadania się. ( ) #slask #rower
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciup88: u mnie jest sporo miejsca. Szosa stoi bo z kolanami problem, I chce coś bardziej rekreacyjnego gdzie wjadę w las. Nie zależy mi na osiągach, z 35c wejdzie bez problemu u mnie
  • Odpowiedz
#rower #serwis #mtb #szosa #gravel

mirasy mam pytanie odnośnie konserwacji i czyszczenia napędu opartego o hollowtech II oraz przedniego amortyzatora. w przypadku amora poza przetarciem zwilzoną scierką lub szczoteczką do zębów goleni i uszczelek stosować potem jakiś smar na uszczelki i golenie? czy brunox do amorów jest dobrą opcją?

a w przypadku supportu na hollowtech II - kiedy najlepiej czyścić mechanizmy? czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lktr1: na wytarty do sucha goleń psiknąć brunoxem i "powciskać" go. Na spokojnie taka operacja starczy. Hollowtecha jeśli zaczyna chrzęścić, tutaj uwaga. Najlepiej sprawdzać na rozkutym łańcuchu bo często nasze odczucia że support krykla, strzela, zgrzyta są przez łańcuch :]
  • Odpowiedz
a samą zdemontowaną korbę z osią zintegrowana - samą oś i otwór przez który przechodzi


@lktr1: Jeżeli już z jakiegoś powodu jest zdemontowana to myjesz ze starego smaru i dajesz nowy. To szczelny układ i nic do środka nie włazi a smar jest tam tylko aby łatwiej było to zmontować, zabezpieczyć połączenie stal-alu, ew. stal przed wilgocią. Nie ma powodu aby to okresowo rozbierać, może chodzić latami bez żadnej szczególnej
  • Odpowiedz