Bardzo ciekawe info z pustyni Syryjskiej. ISIS prawdopodobnie zdobyło miasto Al-Kawm. Batalion Liwa Al Quds uciekł z tego miasta zostwiająć ogromną ilość sprzętu wojskowego (według innego info). Teraz najpewniej rozpocznie się ofensywa SAA na to miasto a później siły rządowe od nowa rozpoczną operację czyszczenia pustyni Syryjskiej z bojowników ISIS.

#syria
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@60groszyzawpis: Amerykanie liczą na to że siły rządowe pierwsze rozpoczną ostrzał i wtedy będą mieli pretekst do pełnoskalowego ataku na Syrię. Jednak w momencie gdyby ani Amerykanie ani Ruscy się nie wtrącali w ewentualny konflikt SAA-SDF to wynik byłby z góry przesądzony oczywiście o ile w tym samym momencie siły rebeliantów protureckich oraz prodżihadystycznych nie zaatakowałyby pełnoskalowo sił rządowych bo wtedy taka walka na dwa fronty byłaby ciężka (Ale na
  • Odpowiedz
Rifaat al-Assad, brat byłego prezydenta Syrii Hafeza al-Assada, stanie przed francuskim. Akt oskarżenia powstał po wieloletnim śledztwie w trakcie którego ustalono, że wielki majątek (w szczególności nieruchomości we Francji, Londynie i Hiszpanii) jego licznej rodziny (4 żony i 16 dzieci) powstał dzięki zmalwersowanym pieniądzom publicznym wyprowadzonych z Syrii; do tego dochodzą oskarżenia o oszustwa podatkowe i nieprawidłowości w zatrudnianiu pracowników do obsługi nieruchomości.

Rifaat zasadniczo wyjechał do Francji po zorganizowaniu nieudanego przewrotu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Reportaż libańskiej dziennikarki Jeany Moussy o żonie niemieckiego rapera dżihadysty Desso Dogga, która wróciła z Syrii do Niemiec, gdzie sobie żyje jak gdyby nigdy nic.

#syria #niemcy #isis
60groszyzawpis - Reportaż libańskiej dziennikarki Jeany Moussy o żonie niemieckiego r...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tymczasem rebelsi w Afrin wysadzili w powietrze wieżę telefonii komórkowej żeby ją potem rozebrać i sprzedać na złom...
#syria
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NaLiniiFrontu-SyriaIraq: Im to się już naprawdę nudzi. A przypominam że przedwczoraj/wczoraj wybuchły znowu jakieś walki w Jarablus pomiędzy tymi gangami rebelianckimi. Jakby te grupy przejęły władzę w Syrii to by tam było jak w Meksyku gdzie kartele też bawią się w dziki zachód.
  • Odpowiedz