Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
657
Windows Update 1804 rozwalił mi system...

Uważajcie na aktualizację Windowsa 10 - 1084 / APRIL UPGRADE / KB4103721 / czy jak to tam jeszcze nazwali...
z- 522
- #
- #
- #
- #
- #

Koczi_92
- 3

Koczi_92
- 1
Ok, to nie to. Na C mam 22gb wolnego miejsca
konto usunięte
- 2
@Koczi_92: X to zazwyczaj tymczasowy ramdisk dla windows PE.
- 1
@wacek_1984: i trzeba tam dojeżdżać do klienta? UoP?
@DoomsDayHellno: zależy który dział, kolega jeździł mobilnie i laptopy naprawiał, miał uop
Mam potrzebę wyliczyć moc głośnika wyciągniętego z głośnika bluetooth Creative, po oznaczeniach na nim (pić rel) w internecie się nic nie znajduje. Jaki jest sposób (bo z pewnością jest) na wyliczenie mocy takiego głośnika.
#pytaniedoeksperta #elektronika #diy #serwispc @hrumque
#pytaniedoeksperta #elektronika #diy #serwispc @hrumque
źródło: comment_4NfOE1NY6a9FK0D38o0H6szNm5cN2AF2.jpg
Pobierz@que_e cos miedzy 5 a 15W
- 4
@que_e: Pomiar/wyznaczanie mocy głośników to zakręcona sprawa. Bo "moc głośnika" to nie jest jeden parametr, a nawet jak go masz podanego - to też o niczym nie świadczy:
Moc głośnika, w sensie "dozwolona moc elektryczna, którą możesz doprowadzić do głośnika" wynika z ograniczeń:
- elektryczno-termicznej wytrzymałości cewki w głośniku, w której w końcu energia wydziela się sporo w ciepło, więc grubość drucika ogranicza maks prąd, oraz wielkość cewki wpływa na jej możliwość
Moc głośnika, w sensie "dozwolona moc elektryczna, którą możesz doprowadzić do głośnika" wynika z ograniczeń:
- elektryczno-termicznej wytrzymałości cewki w głośniku, w której w końcu energia wydziela się sporo w ciepło, więc grubość drucika ogranicza maks prąd, oraz wielkość cewki wpływa na jej możliwość
Chyba cos z------m.
Jak klikam prawym przyciskiem na pliku na pulpicie to zawiesza mi sie ekran i 15sek freeze i resetuje sie explorer pulpitowy.
Czy jest na to lekarstwo?
Podejrzewam ze z------m cos w systemie plikow odczytywanym jako default dla danego rodzaju ktory nie jest przypisany prawidlowo i dlatego mam problem i sie crashuje.
#pcmasterrace #windows10 #komputery #serwispc
Jak klikam prawym przyciskiem na pliku na pulpicie to zawiesza mi sie ekran i 15sek freeze i resetuje sie explorer pulpitowy.
Czy jest na to lekarstwo?
Podejrzewam ze z------m cos w systemie plikow odczytywanym jako default dla danego rodzaju ktory nie jest przypisany prawidlowo i dlatego mam problem i sie crashuje.
#pcmasterrace #windows10 #komputery #serwispc
@AmonGoeth: Jakiś proces szaleje (użycie CPU) jak klikasz prawym? Czasami bywało, że profile użytkownika płatały figle.
- 8
Szybki test chińskiej lutownicy TS100, 60W idzie :)
Bardzo zgrabne rozwiazanie, szybko się rozgrzewa, szybko reaguje na ochłodzenie grota, nie jest to JBC ale pare rzeczy(konfiguracja parametrow w pliku tekstowym via USB - Mass Storage) rozwala!
#elektronika #lutowanie #serwispc #chinskiecuda
Bardzo zgrabne rozwiazanie, szybko się rozgrzewa, szybko reaguje na ochłodzenie grota, nie jest to JBC ale pare rzeczy(konfiguracja parametrow w pliku tekstowym via USB - Mass Storage) rozwala!
#elektronika #lutowanie #serwispc #chinskiecuda

- 3
@Pan_Slon: kolego przykro mi ale zamykam temat. Popularyzujesz bledne sposob uzytkowania sprzetu elektrycznego, co biorac pod uwage mozliwosc sledzenia tematu przez dzieci, jest wrecz karygodne.
Ponizej przyklady jak prawidlowo trzymac lutownice.
Ponizej przyklady jak prawidlowo trzymac lutownice.
źródło: comment_FbDQPe7NjMS612RuI5uNZRppCJhUDUcb.jpg
Pobierz- 2
Komentarz usunięty przez autora
@terrarek: hm, a może wgrałeś stery ATK od nie Twojego modelu laptopa? Na stronie ASUSa jest mnóstwo podmodeli lapków, gdzie początek nazwy jest taki jak Twój, tylko jedna literka na końcu jest inna. Ew. spróbuj tego:

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@ciezka_rozkmina: @majsterV2: Wydajny I.MX8 wygląda przecudnie
Mały, szybki aż człowiek sam chudnie
Potencjał nowego sprzętu bywa niewykorzystany
8 rdzeni, 2 dyski I co z tym robić mamy?
Panie i Panowie, od lat ja powtarzam
Oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś, bo branża przeraża
Mały, szybki aż człowiek sam chudnie
Potencjał nowego sprzętu bywa niewykorzystany
8 rdzeni, 2 dyski I co z tym robić mamy?
Panie i Panowie, od lat ja powtarzam
Oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś, bo branża przeraża
- 2
@majsterV2: @ciezka_rozkmina:
Dostałem ostatnio ultrabooka starego
2 rdzenie celerona, 2 GB ramu jego
Chociaż parametrami straszy raczej ludzi
To działa bardzo ładnie i rąk
Dostałem ostatnio ultrabooka starego
2 rdzenie celerona, 2 GB ramu jego
Chociaż parametrami straszy raczej ludzi
To działa bardzo ładnie i rąk
Potrzebna pomoc specjalisty od komputera, za darmo, bo przecież nie płaci się za klikanie w komputer, wiadomix ;) - rozładowała mi się bateria w x240 (kilka dni temu nie wyłączyłem, zamknąłem klapę), po wciśnięciu włącznika pokazał się na 2 sekundy error low baterry i laptop się wyłączył. Teraz podpięty jest zasilacz, ale nie można uruchomić, świecą się klawisze Fn, F1 i F4. Ktoś, coś? #dell #serwispc #helpdesk
@k0ti czekaj cierpliwie. Rozładowałes do zera. Zaraz zatrybi
Mirki, dziwna sprawa. Pierwszy raz mam taką sytuację.
Otóż zawsze gdy grałem w niższej rozdzielczości niż mój ekran, było to skalowane do pełnego ekranu. Niedawno zakupiłem monitor, i mam zagowzdkę. Gdy gram dajmy na to w stare diablo np w 800x600 w pełnym ekranie, to faktycznie mam pełny ekran, jednak pośrodku mam małe okienko z właściwą aplikacją w tej rozdzielczości.800x600 dookoła zaś jest czarne pole. Pierwszy raz się z tym spotykam. Może
Otóż zawsze gdy grałem w niższej rozdzielczości niż mój ekran, było to skalowane do pełnego ekranu. Niedawno zakupiłem monitor, i mam zagowzdkę. Gdy gram dajmy na to w stare diablo np w 800x600 w pełnym ekranie, to faktycznie mam pełny ekran, jednak pośrodku mam małe okienko z właściwą aplikacją w tej rozdzielczości.800x600 dookoła zaś jest czarne pole. Pierwszy raz się z tym spotykam. Może
@99942Apophis: Atomy mają problem ze skalowaniem obrazu - nie zawsze działa. Upewnij się że w ustawieniach sterownika masz zaznaczoną opcję "zachowaj proporcje obrazu" i "zastąp ustawienia aplikacji". Pisane z pamięci więc zapis może być trochę inny.
Nie gwarantuje to sukcesu bo atom... :(
Nie gwarantuje to sukcesu bo atom... :(
- 1
Potrzebuję używane kondensatory tantalowe 330uf 2,5v - w jakich płytach głównych mogę je znaleźć, w normalnych stacjonarnych większość ma kondensatory polimerowe bądź stare elektrolityczne.
#serwispc #komputery #elektronika
#serwispc #komputery #elektronika
Czołem miry. Mam problem z kolegi dyskiem zewnętrznym. Po podłączeniu jest wykrywany jako stacja dysków, w zarządzaniu dyskami go wykrywa i przy próbie zainicjowania (pojawia się ekran wyboru MBR/GPT) pokazuje "sprzętowy błąd krytyczny". HDTune, crystaldiskinfo go nie wykrywają. Oprogramowanie od WD pokazuję błąd SMART i nic więcej. Jest możliwość, że dysk się jakoś zaszyfrował? Czy jest uszkodzony fizycznie? Koledze zależy bardzo na danych... :C Model dysku: wdbkxh5000asl-03 #it #serwispc
@MiedzygalaktycznyOnanista:
Jest, ale bliska zeru.
Najprawdopodobniej tak.
Jest możliwość, że dysk się jakoś zaszyfrował?
Jest, ale bliska zeru.
Czy jest uszkodzony fizycznie?
Najprawdopodobniej tak.
Komentarz usunięty przez autora
- 3
Mirki elektroniki, szukam ukladu FR9618
http://www.fitipower.com/en_US/prodDetail.asp?id=206
Uklad stosowany w routerze Asus RT-AC87U, w moim dostal przywarcia na zasilaniu portow USB.
Moze ktos cos ma? Jest na aliexpress ale przydalby sie szybciej ;)
http://www.fitipower.com/en_US/prodDetail.asp?id=206
Uklad stosowany w routerze Asus RT-AC87U, w moim dostal przywarcia na zasilaniu portow USB.
Moze ktos cos ma? Jest na aliexpress ale przydalby sie szybciej ;)
źródło: comment_RMNhrL502pmTzWJd7cl4szme4gnpgneo.jpg
PobierzPoszukaj w internecie sklepu gembara - Poznań ulica siemiradzkiego. Zadzwoń tam do sklepu. Maja tam duzo czesci elektronicznych które niekoniecznie sa na stronie.
@Pan_Slon: jaki dałeś?
- 1257
Mirki i mirabelki, take male #rozdajo elektroniczne w postaci nowej lutownicy, od nas tj. https://www.instagram.com/ifixthis.pl/ :)
Leży i się kurzy, a może komuś byłaby przydatna, jest paragon, jest gwarancja, cały komplet.
Zasady? Subiektywne, prosze piszcie do czego chcielibyscie uzyc, pojutrze postaram sie odczytac komentarze i wybrac osobe, ktora to dostanie. Transport kurierem na terenie Polski, po mojej stronie :)
#elektronika #lutowanie #lutujzwykopem #serwispc
Leży i się kurzy, a może komuś byłaby przydatna, jest paragon, jest gwarancja, cały komplet.
Zasady? Subiektywne, prosze piszcie do czego chcielibyscie uzyc, pojutrze postaram sie odczytac komentarze i wybrac osobe, ktora to dostanie. Transport kurierem na terenie Polski, po mojej stronie :)
#elektronika #lutowanie #lutujzwykopem #serwispc
źródło: comment_cDJpddZ4XPB83u0aV7SGAHYd0zo6f90f.jpg
Pobierz- 22
@Pan_Slon: ehhh, już chyba z plusowym rozdajo miałbym większe szanse.
Ot mam transformatorową lutolę czy coś takiego sprzed 20 czy 30 lat, a w najbliższym czasie musze wykonać od podstaw całą instalację smart-home. Dużo drobnicy, różnych czujników i sensorów, kilka arduino lub esp i w centrum RPi jako serwer :) Na tę chwilę zaplanowane około 30+ różnych end-pointów.
Ot mam transformatorową lutolę czy coś takiego sprzed 20 czy 30 lat, a w najbliższym czasie musze wykonać od podstaw całą instalację smart-home. Dużo drobnicy, różnych czujników i sensorów, kilka arduino lub esp i w centrum RPi jako serwer :) Na tę chwilę zaplanowane około 30+ różnych end-pointów.
@Pan_Slon: Przydała by się w Kole Fizyków, mamy jakaś beznadziejną a żeby kupić nową to problem z przetargami i finansowaniem, budujemy różne fajne rzeczy, paralizatory, cewki tesli, zabawki edukacyjne dla napewno zostałaby wykorzystana w 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurz na chłodzeniu procesora po kilkunastu latach bez czyszczenia.
#ciekawostki #technologia #serwispc #pcmasterrace
#ciekawostki #technologia #serwispc #pcmasterrace
źródło: comment_fbrYMEpM2YIEQCdk8ySSaFS6BwNO4qnV.jpg
Pobierz- 1
@Darkejas: to akurat stare zdjęcie z zeszłego roku.
@janek_kombajnista: @Darkejas: A to mojego kolegi, który się dziwił, że wyłącza się po kilku minutach grania.
źródło: comment_ufEmFZr4RYYZu8VgVErR2I27cvkCVScY.jpg
PobierzPacjent: laptop Lenovo G580, Windows 8 Pro
Objawy: brak możliwości podłączenia do jakiejkolwiek sieci (zarówno bezprzewodowej i przewodowej)
Windows poprawnie wyświetla listę dostępnych sieci bezprzewodowych.
Przy próbie połączenia z dowolną siecią (bezprzewodową i przewodową) zawsze "Sieć niezidentyfikowana", 0 pakietów wysłanych, 0 odebranych. Nie pobiera IP z DHCP. Router nie widzi próby łączenia przez laptopa. Router jest poprawnie skonfigurowany.
Objawy: brak możliwości podłączenia do jakiejkolwiek sieci (zarówno bezprzewodowej i przewodowej)
Windows poprawnie wyświetla listę dostępnych sieci bezprzewodowych.
Przy próbie połączenia z dowolną siecią (bezprzewodową i przewodową) zawsze "Sieć niezidentyfikowana", 0 pakietów wysłanych, 0 odebranych. Nie pobiera IP z DHCP. Router nie widzi próby łączenia przez laptopa. Router jest poprawnie skonfigurowany.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@Kryspin013: @BrudnyPedro: Bingo! Po odinstalowaniu Avasta wszystko działa.
Panowie, ogromnie Wam dziękuję. :) Nie wpadłbym na to, że Avast pomimo teoretycznego jego wyłączenia nadal będzie coś blokował.
Panowie, ogromnie Wam dziękuję. :) Nie wpadłbym na to, że Avast pomimo teoretycznego jego wyłączenia nadal będzie coś blokował.
@gasu_kurobikari czemu niestety jest? Ja bym się cieszył ;)
- 0
@normanos: jak raida na tym postawić?
Hej Mirki wiecie moze czy to dobry pomysł aby folie przykleic do klawiatury na taśme 2 stronną? #klawiatura #elektronika #serwispc
źródło: comment_MfXxEnDauhHJ48v6podVG5nfYg7IUdSE.jpg
PobierzCzy ktoś z posiadaczy laptopa #lenovo Z710 dokladal drugi dysk hdd w miejsce napędu? Kupiłem obudowę, wstawiłem w miejsce napędu, zasilanie jest, bo dioda się świeci ale komp nie widzi dysku. Ani w bios ani w windowsie nic nie ma :/ wyczytalem po forach, że lenovo ograniczylo taką możliwość... Czy ktoś coś wykombinowal?
#laptop #komputery #serwispc #informatyka
#laptop #komputery #serwispc #informatyka
- 0
@oazaSpokoju: taśma dwustronna gąbkowa a na nią zwykła przezroczysta, naklejaj podłącz wejdz do biosu i sprawdz
- 0
@FxJerzy będę działał jutro, dzięki za odpowiedzi
























