Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@sage_Slav: karta asus, karta pika, płyta ok, kod płyty nieznany, a go podałeś, sygnały msi i gigabyte?
Synek, to się kupy nie trzyma. Weź to napisz po ludzku
Synek, to się kupy nie trzyma. Weź to napisz po ludzku
- 1
@RRybak: kod płyty w sensie numer seryjny czy jak to sie zowie. Sory już mi sie miesza wszystko, wertuje googla już chyba 10 raz :/
MOBO PS i procek sa nowe.
Ogólnie chodzi o płyty ASUS i sygnał 6 krótkich sygnałów - co oznacza
MOBO PS i procek sa nowe.
Ogólnie chodzi o płyty ASUS i sygnał 6 krótkich sygnałów - co oznacza
31
Problem z serwisem MSI

Serwis MSI odmówił naprawy gwarancyjnej, twierdząc, że znalazł ślady cieczy na urządzeniu... Problem w tym, że nigdy nie zalałem swojego sprzętu. Co dalej? Jak postępować w takich sytuacjach? Dzień dobry wszystkim. Jakiś czas temu w moim laptopie firmy MSI, zaobserwowałem, że wciśnięcie...
z- 23
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@strikingsurface: Pierwszy link z google: http://infoelektronika.com/pl/p/Kabel-do-zasilacza-wtyk-prostakatny-Lenovo-1%2C2m/54132
- 0
@Majsterkowo: kabel kablem, ale zasilacz jest zgrzewany - poza tym sam kabel jest ok.
miałem nadzieję, że da radę samą wtyczkę dostać.
miałem nadzieję, że da radę samą wtyczkę dostać.
@polskaniemcy: https://pl.msi.com/Motherboard/support/A68HM-E33-V2#support-cpu
A10-7870K chyba ten najmocniejszy będzie. Warto też zainwestować w dobry ram.
A10-7870K chyba ten najmocniejszy będzie. Warto też zainwestować w dobry ram.
- 2
To ryzen 3 1200 + asrock ab350 + ramy 1x8 gb goodram irdm 2400 mhz
Czy tasiemka w klawiaturze od laptopa zawsze jest taka sama? Chce sprawdzić czy klawiatura w laptopie mi się zepsuła, a mam dwa kompletnie różne laptopy. W planie mam przełączyć na chwilę klawiaturę z drugiego laptopa i sprawdzić czy zadziała (kształtem nie będzie pasować, ale to nieistotne bo tylko chce zamontować i poklikać w klawisze, żeby zobaczyć czy coś więcej mi się nie uszkodziło - klawiatura na usb działa, touchpad również - uprzedzam
konto usunięte via Android
- 1
@lomtjjzictcttsdkcs Mozliwe tez, ze bledy w jakims sterowniku lub w samym windowsie, ja bym postawil z pendrive zupelnie nowy czysty obraz bo teraz to jedna wielka niewiadoma, jak chcesz to pisz pw podesle ci stronke z czystymi obrazami windowsow
- 1
@Trawker: wolałbym wykluczyć tę opcję. Przypuszczam, że to jednak coś ze strony softu, bo na 8.1 nie było takich sytuacji - chodził gorzej, ale to dlatego że był zasyfiony. Dam znać! :) Ale chyba wezmę się za to po 19, bo jestem w pracy a tu chyba nie znajde pendrive.
- 2
Czołem Mirki!
Poszukuję rady osób, które miały/mają problem z zalanym laptopem Apple (w tym przypadku Macbook Pro 15" Retina, mid 2015). Moja narzeczona niechcący zalała winem laptopa naszej koleżanki. Używa go do obróbki video, jest jej jedynym narzędziem pracy. Szukamy serwisu na terenie Warszawy i okolicy, który jest godny polecenia i nie weźmie za zdiagnozowanie problemu ogromnej kwoty. Rzecz w tym, że moja narzeczona 2 dni temu została zwolniona z pracy i
Poszukuję rady osób, które miały/mają problem z zalanym laptopem Apple (w tym przypadku Macbook Pro 15" Retina, mid 2015). Moja narzeczona niechcący zalała winem laptopa naszej koleżanki. Używa go do obróbki video, jest jej jedynym narzędziem pracy. Szukamy serwisu na terenie Warszawy i okolicy, który jest godny polecenia i nie weźmie za zdiagnozowanie problemu ogromnej kwoty. Rzecz w tym, że moja narzeczona 2 dni temu została zwolniona z pracy i
- 8
@bergero00: co ty cpiesz...
Mirki pytanie, kupiłem w xkom komputer (w częściach) wszystko było ok przez pół roku a teraz siadł procesor i5-7500. Ogólnie usterka ciężka była do wykrycia bo wszytsko pod biosem działa, po uruchomieniu windowsa wyskakiwał blue screen z komunikatem wheauncorrectableerror. Po zdobyciu drugiego komputera okazało się że to jednak wina procesora (byłem pewny że płyta główna) no i teraz muszę reklamować go. Jak to zrobić najlepiej? Gwarancja czy rękojmia? Co zrobić
- 2
Drogie Mirki i Mirabelki!
Mam problem z laptopem, przestał się włączać. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem multimetrem czy jest napięcie na ładowarce - jest, wymieniłem gniazdo w laptopie i niestety nadal nic. Jest szansa, że bolec, który znajduje się wtyczce wcisnął się za bardzo do środka? jakieś pomysły jak to sprawdzić? #serwispc #laptopy #elektronika #elektryka #elektroda xD
Mam problem z laptopem, przestał się włączać. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem multimetrem czy jest napięcie na ładowarce - jest, wymieniłem gniazdo w laptopie i niestety nadal nic. Jest szansa, że bolec, który znajduje się wtyczce wcisnął się za bardzo do środka? jakieś pomysły jak to sprawdzić? #serwispc #laptopy #elektronika #elektryka #elektroda xD
@tmch jest możliwe że po prostu laptop się skończył, i padło ci coś na płycie głównej
- 0
@tmch: Skoro bawiłeś się w wymianę gniazda, to wypadało by sprawdzić czy przy podłączonej ładowarce masz napięcie na gnieździe - wyjaśniło by to twoje wątpliwości.
Jeżeli jest to trzeba szukać dalej w obwodzie zasilania.
Jeżeli jest to trzeba szukać dalej w obwodzie zasilania.
- 1
Halo użytkownicy #thinkpad i #laptopy , możecie rzucić okiem czy któraś z tych matryc będzie kompatybilna z TP X220/X230? :)
1. http://allegro.pl/matryca-b125xw01-v-0-1366x768-12-5-40pin-i7056882841.html
2. http://allegro.pl/matryca-12-5-hp-2570p-ltn125at02-lj96-05659a-fv-gw-i7077978838.html
3. http://allegro.pl/matryca-lp125wh2-kl-a-matowa-edp-30pin-i7042270953.html
4. http://allegro.pl/matryca-lp125wh2-tl-fa-12-5-hd-40pin-i7080567901.html
#informatyka #serwispc #pytanie
1. http://allegro.pl/matryca-b125xw01-v-0-1366x768-12-5-40pin-i7056882841.html
2. http://allegro.pl/matryca-12-5-hp-2570p-ltn125at02-lj96-05659a-fv-gw-i7077978838.html
3. http://allegro.pl/matryca-lp125wh2-kl-a-matowa-edp-30pin-i7042270953.html
4. http://allegro.pl/matryca-lp125wh2-tl-fa-12-5-hd-40pin-i7080567901.html
#informatyka #serwispc #pytanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@konOpusDei: adw cleaner puść ze 2-3 razy, później mbam
- 0
- 1
Drogie Mirki,
laptop się nie włącza.
A tak na poważnie to sprawdziłem czy działa poprawnie zasilacz i działa, rozebralem całego laptopa by sprawdzić działanie gniazda i jak juz wymontowałem nawet gniazdo to się zorientowałem, że nie mam multimetru :), macie jakieś pomysły by sprawdzić działanie tego fajnego gniazdka w inny sposób? #elektronika #elektryka #serwispc
laptop się nie włącza.
A tak na poważnie to sprawdziłem czy działa poprawnie zasilacz i działa, rozebralem całego laptopa by sprawdzić działanie gniazda i jak juz wymontowałem nawet gniazdo to się zorientowałem, że nie mam multimetru :), macie jakieś pomysły by sprawdzić działanie tego fajnego gniazdka w inny sposób? #elektronika #elektryka #serwispc
źródło: comment_q4o7anOPQwWVMghuRPUgudU0Oqp0Elao.jpg
PobierzMa ktoś hot air typu 878d/858d i dałby mi radę sprawdzić czy między pinami sensor i gnd ma zwarcie? Lutownica zdechła po 3 razie... Nie da się nawet temperatury ustawić bo cały czas mruga - - -, czujniczek magnetyczny w obudowie kolby jest git bo sprawdzałem miernikiem i magnesem. #elektronika #serwispc #serwisgsm
źródło: comment_7YnItMurz6zsNmvlwAa3RBdcnJXDJIMX.jpg
Pobierz- 1
@Philosohero: to sprawdź czy nie masz uszkodzonego przewodu który jest z nim połączony, objawy ewidentnie na to wskazują, a jakość tego kabla między stacją a głowicą woła o pomstę do nieba.
- 3
@TheDuck: Bingo... kabel jest złamany gdzieś w połowie, pomęrdałem/powyginałem nim na całej długości i odpaliła dosłownie na chwile. Dzięki za podpowiedź!
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki dziwna sprawa,
Brat zostawił PC na uśpieniu bo szedł do sklepu. Po 30min wraca, wybudza PC i nagle reset a na monitorze nic, czarny ekran. PC się ładuje, słychać że pracuje ale po 15 sekundach się resetuje, obrazu brak.
Dobra nie ma sensu, wkładam swój zasilacz do PC i problem ten sam występuje. Czyli resety co 15 sekund, wentylatory normalnie pracują.
Dobra, może grafika padła - podłączam PC do swojego dodatkowego monitora
Brat zostawił PC na uśpieniu bo szedł do sklepu. Po 30min wraca, wybudza PC i nagle reset a na monitorze nic, czarny ekran. PC się ładuje, słychać że pracuje ale po 15 sekundach się resetuje, obrazu brak.
Dobra nie ma sensu, wkładam swój zasilacz do PC i problem ten sam występuje. Czyli resety co 15 sekund, wentylatory normalnie pracują.
Dobra, może grafika padła - podłączam PC do swojego dodatkowego monitora
@Marcinowy:
O ile masz ubezpieczony sprzęt od przepięć i chce Ci się użerać jak straty wycenią za nisko ;)
W blokach rzadziej, ale w domkach pod miastem znajomemu po 2 latach od wprowadzenia na jednej fazie poszedł skok napięcia, TV, ledy i inne rzeczy padły, komputer na listwie przepięciowej wpięty bez uszkodzeń, listwa tylko
Nie potrzebuję tony kabli i listew skoro mam sporo gniazdek.
O ile masz ubezpieczony sprzęt od przepięć i chce Ci się użerać jak straty wycenią za nisko ;)
W blokach rzadziej, ale w domkach pod miastem znajomemu po 2 latach od wprowadzenia na jednej fazie poszedł skok napięcia, TV, ledy i inne rzeczy padły, komputer na listwie przepięciowej wpięty bez uszkodzeń, listwa tylko
@Marcinowy: bo imo JRtl ładnie to napisał. Skok napięcia wydaje się jedynym rozwiązaniem.
Kup jakąś listwę jak będziesz wracać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kup jakąś listwę jak będziesz wracać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 3
Cześć Mirki, jest sprawa. Otóż mój #pcmasterrace chyba z powodu wieku zaczyna chorować. Otóż od jakiegoś czasu zaczyna sypać BSODami, lub zawiesza się w BIOSie. Ostatnią rzeczą wymienianą był w niej RAM, ale test MemTestem nie wykazał błędów. Co siedzi w środku: Asus P5N-E SLI, Core 2 Duo E7500, 4x1GB Ram Kingstone 667MHz, MSI 9600GT 512MB, Samsung 500GB
Minidumpy: https://drive.google.com/file/d/1U2XAvx3rY3uwwzyLKqRHrZ7B5oE35kBt/view?usp=sharing
#kiciochpyta #komputery #serwispc #
Minidumpy: https://drive.google.com/file/d/1U2XAvx3rY3uwwzyLKqRHrZ7B5oE35kBt/view?usp=sharing
#kiciochpyta #komputery #serwispc #
źródło: comment_YE1TaGPYQILXbiydZikQeYRBUuROffWB.jpg
Pobierz- 0
@Christophy: Dzisiaj trochę pograłem w Dirta 3 i nic niepokojącego nie zauważyłem. Żadnego Bluescreena @Januszek_z_Koluszek123: Integry w tej płycie głównej nie ma, tylko 9600GT na PCI-E
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

- 1
@EIfik82: Zrzut ważnych danych na usb, format, instalacja i update systemu, max 2h roboty... Ehh ludzie to sobie sami generują problemy...
Murki czy pada mi karta graficzna? Zobaczcie na ten filmik, szczególnie na gąsienicach czołgu takie mrugające kolorowe krawędzie
https://www.youtube.com/watch?v=eVOOOFMFKGY
#serwispc #pc #psujo #helpdesk
https://www.youtube.com/watch?v=eVOOOFMFKGY
#serwispc #pc #psujo #helpdesk
- 0
@Nieprawidlowy_login: nie widac nic takiego na filmie
- 0
- 2
Mireczki, co może być nie tak z laptopem? Koleżanka ma lapcoka Lenovo, jakiś taki z najniższej półki cenowej. Ale generalnie problem polega na tym, ze oba klawisze Shift nie działają. Przestały same z siebie działać. Układ klawiatury jest okej, pod wierszem polecenia nie działa, pod live cd również, w narzędziu do sprawdzania ghostingu też nie. A jak podepnie klawiaturę na USB, to jest wszystko w porządku. Klawiatura do wymiany, czy w najgorszym


























Aktualnie jest tam przeinstalowany windows ktory nie ma aktywowanego klucza ale nie da się aktywować tym z laptopa bo niby jest przypisany do laptopa(?).
Da radę pobrać skądś Windowsa tak abym mógł go aktywować kluczem który jest na laptopie?
Na stronie microsoftu po wpisaniu tego klucza mi mowi, że to klucz przypisany do sprzętu i
https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-7-svf-repository.72255/
https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-7-iso-disc-image-utilities.8717/page-12#post-484921
które z oficjalnych iso tworzą inne edycje, oczywiście wszystko zgodne 1:1 iso z tym co wypluł microsoft, następuje tylko podmiana koniecznych plików i timestamp utworzenia pliku. Obraz wynikowy jest taki jak oryginał.