Na fali rozważań o wieku emerytalnym i o to kto walczy o równość, a kto nie:

W 2010 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zróżnicowanie wieku emerytalnego nie narusza Konstytucji RP i równych praw kobiet i mężczyzn:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20101370925/T/D20100925TK.pdf

Zaś co się tyczy tego, kto walczy o równe prawa oraz zgodność z prawem - w uzasadnieniu wyroku to tylko trzy Panie sędzie (nie troje, nie trzech) zgłosiły zdanie odrębne, w których stwierdziły, że ustawa
xfin - Na fali rozważań o wieku emerytalnym i o to kto walczy o równość, a kto nie:

...

źródło: tk-rp-rownosc

Pobierz
@xfin: Trzy sędziny TK, rzeczywiście reprezentatywna grupa. Ja jak siedziałem na Twitterze to mi ciągle wyskakiwały posty feministek, które twierdziły, że dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo taki straszny patriarchat w Polsce, a Żukowska powiązała to jakoś ze zmianą definicji gwałtu, że niby wiek emerytalny to dlatego żeby odwrócić od tego uwagę, czy coś (nie wiem co te feminoidy mają z tym gwałtem, że wszystko co im się nie podoba musi coś mieć
Trzy sędziny TK, rzeczywiście reprezentatywna grupa.


@zachariasz-grundbaum: I zrobiły więcej dla prawdziwej prawnej równości mężczyzn i kobiet niż ktokolwiek w latach 2000+ ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Ich argumenty i uzasadnienie zdania odrębnego to obecnie jedyne prawne analizy, które poczynił ktokolwiek w tym kierunku.
Kurde spojrzałem na szybko jak wygląda ten protest i się zastanawiam jak ludzie którzy tam są to wytrzymują. Non stop ryk klaksonów i wuwuzeli. Jakbym ja tam był to by mnie tak łeb od tego hałasu napieprzał, że bym nie dał rady sać tam bez przerwy. Chwilę ktoś przemawia, bloga cisza, a po minucie czy dwóch znowu ryk trąb. Ja wiem, że ma być głośno i być to nieprzyjemne, ale jak oni
Ten wicekonsul grubo pojechał na komisji xD. Jakiś dyrektor Majewski specjalnie wysłany przez Wawrzyka i Raua miał naciskac na konsuli, żeby wpuścili hindusów udających filmowcow.

Jeszcze dodał, że ma informacje ze podobne akcje działy się np. na Filipinach, Nigerii, wszędzie gdzie można było zdobyć tanią siłę robocza xDDD

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #sejm #bekazpisu #polityka
Przypominajka o rolnictwie:

Sektor zatrudnia 8% ludności a generuje tylko 2.5% PKB
Pracownicy sektora pasożytują na podatniku płacąc 100pln krusu miesięcznie i nie wiedzą co to podatek dochodowy.

Jeśli jesteś małym rolnikiem to przykro mi, ale państwo nie powinno więcej do ciebie dopłacać i powinieneś znaleźć sobie inną pracę.
Jako Polska jesteśmy gigantycznym eksporterem żywności, mamy jej za dużo i wysyłamy za granicę, nie słyszałem żeby zabrakło u nas zboża, za to
analboss - Przypominajka o rolnictwie:

Sektor zatrudnia 8% ludności a generuje tylko...

źródło: kulczyki ze wsi

Pobierz
Czyli rolnicy strajkują przeciwko nowemu rządowi (który rządzi ledwo 2 miesiące) i Unii (która wali w nich dopłatami co roku), a dołączyli do nich Pisowcy (którzy brali udział przez ostatnie 8 lat w podejmowaniu tych wszystkich decyzji przeciwko którym rolnicy strajkują), górnicy (którzy również dostawali od poprzednich rządów kupę forsy taką, że nawet nie muszą wiedzieć ile miesięcy ma rok), pszczelarze (których pszczoły dostaną najbardziej po piździe jeśli pozwolić rolnikom stosować cokolwiek
W ogóle beka z rolników, oni sobie myślą, że zaraz po wyjściu z unii zaczną zarabiać kokosy xD po wyjściu z unii by się okazało, że zboże nie spełnia norm unijnych, a na nawozy żeby spełniało nie ma dopłat xD wyszło by, że zboże mogą sprzedawać na ukraine (xD) białoruś czy rosje xD ale tam chyba nie ma jakiegoś dużego zapotrzebowania xD no chyba jeszcze do Anglii. Zaraz by się okazało, że
tak sobie myślę, że Mateo Vatowiecki pewnie teraz mocno żałuje iż skusił się na bycie kapciowym Kaczyńskiego za iluzję władzy
teraz by sobie u Tuska w ekipie latał po świecie, Donek może by mu fuszkę w Unii załatwił, jakiegoś komisarza czy coś
zamiast tego teraz gada jakieś bzdury żeby zdobyć odrobinę poparcia w prawicowym elektoracie i ochronić się przed wyautowaniem z partii która go nie trawi

eh Mati za mało cierpliwości

#