Krach & Śmieciuch Index - stan na 16.06.2026, 09:10

70/100 🚀 (wczoraj: 85)

Nastroje na tagu #gielda są wciąż mocno bycze, głównie dzięki dominującemu optymizmowi wokół spółek technologicznych, zwłaszcza SpaceX i Micron. Widoczne są euforia i wiara w dalsze wzrosty, a wszelkie spadki traktowane są jako okazje. Pojawiają się jednak komentarze ostrzegające przed nadmiernym optymizmem i prognozujące korekty, a także narzekania na podatki i ogólny stan polskiej gospodarki. Mimo to, ogólny sentyment
KrachSmieciuchIndex - Krach & Śmieciuch Index - stan na 16.06.2026, 09:10

70/100 🚀 ...

źródło: view

Pobierz
KrachSmieciuchIndex - Krach & Śmieciuch Index - stan na 16.06.2026, 09:10

70/100 🚀 ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

300 na SpaceX


@perfumowyswir: w nocy już bylo 229. A od 229 do 300 to już tylko 31%. Wystarczy wtedy tylko w kolejnych dniach 12%, 10% i 7%.

Biorąc pod uwagę, że zaraz ładują się fundusze i że zaraz mnóstwo osób będzie pod to grać... to nie jest tak mało prawdopodobne. Do tego wchodzą opcje, które rynek mogą jeszcze bardziej rozchwiać na chwile.

Czy potem nie będzie totalnej zwały do
  • Odpowiedz
#gielda #rklb Wybuch rakiety od Blue Origin, to obiektywnie rzecz biorąc najlepsza wiadomość dla Rocket Lab, no to, czemu spada?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obruni:

Bo przypomina fakt, że rakiety czasem wybuchają. Więc skoro wybuchła jednym, to może wybuchnąć drugim.

No i ta nieszczęsna anomalia. Jeszcze się okaże, że pochodzi gdzieś z Rosji lub Chin i dopiero będzie....
Albo, że w Chinach takie anomalie nie występują dziwaczne.
  • Odpowiedz
@Wojtkov: może będzie, ale skoro absolutnie wszyscy tak mówią, to nie zdziwię się jeśli będzie dokładnie na odwrót i grubasy zrobią szybki swing. Aczkolwiek w dłuższej perspektywie to nie będzie mieć aż takiego znaczenia
  • Odpowiedz
#gielda #rklb Rakieciorz sprzedal komuś 5 lotow neutrona i 3 electrona. Ciekawe komu? pierwszy na myśl przychodzi amazon, bo oni muszą wystrzelić kupę satelitów w krótkim czasie, zeby nie stracić prawa do częstotliwość i zamawiają gdzie mogą. Tyle, ze dla Amazonona starty electrona sa kompletnie nieprzydatne. Tak czy inaczej Rocket Lab ma zamówione 70 lotow, w tym 5 na neutrona https://x.com/i/status/2052483815592128609
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rocket Lab spompowane na giełdzie ale na dniach będzie test Starshipa V3. Nie napalałbym się na te akcje teraz. Akcjonariusze tłumaczą sobie, że porównanie Rocket Lab do SpaceX to jak porównanie taksówki do autobusu. Rzekomo Starship ma być tym autobusem. Generalnie idea Starshipa jest taka, że ma połączyć dużą ładowność z niską ceną, a w przypadku pasażerów również z dużo większym komfortem niż mniejsze rakiety. Od akcjonariuszy Rocket Lab zupełnie inną perspektywę
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach