#programowanie #python

Napisałem prosty skrypt w pythonie do Notepad++ zamieniający określone grupy wyrazów, na inne grupy wyrazów uwzględnione w oddzielnym pliku. Skrypt działa na małych plikach (xml) <4MB, na tzw. testowym; na pliku właściwym zaś, na którym chce użyć skryptu, wychodzi totalna sieczka i pojawiają się dziwne znaki, podziały wiersza. Orientuje się ktoś, co może być przyczyną tej rozbieżności?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, zacząłem się uczyć pythona bo potrzebuję narzędzi do przetworzenia bardzo dużej ilości specyficznych danych. Z racji tego, że ostatnio styczność z jakimś językiem programowania miałem wiele lat temu w LO (C++) + na studiach jakieś skrypty w Matlabie, napotkałem na ścianę. Mianowicie, mam około 700 plików txt, w każdym kilka tysięcy rekordów (według tego samego schematu). Potrafię już napisać funkcję, która będzie mi wczytywała pojedynczy plik i wypluwała z niego to,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czasem nawet coś mnie rusza, żeby zacząć poznawać tego #python, bo wszyscy tacy zachwyceni och ach jaki niby super język, ale jak patrzę na tą składnie to mi się rzygać chce
#oswiadczeniezdupy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michak: A co takiego jest złego w tej składni? Porządek? Zakładam, że w .NET też robisz wcięcia (pomimo klamer), bo kod musi jakoś wyglądać. 'this' podmień na 'self'. Co chcesz więcej? Brak typów? Tak, ten argument jest zrozumiały, ale to już nie jest kwestia składni. Pytam serio, co może się nie podobać w Pythonie - nie chce robić gunwoburzy, tylko zwyczajnie tego nie rozumiem :)
  • Odpowiedz
@michak: Składnia? Poważnie? Rozumiem że w wielu miejscach do Pythona można się przyczepić ale akurat składnia to właśnie jeden z mocniejszych jego elementów, prosta, intuicyjna i ucząca dobrych nawyków. Czyżby to było zbyt trywialne dla pro programisty? ;)
  • Odpowiedz
Jak napisać program sprawdzający czy moja strona jest aktualnie online i jeśli nie to wysyłający mi wiadomość sms?
Chodzi mi głównie o to czy są jakieś ładniejsze metody niż po prostu ustawienie sleep(60) i sprawdzanie za każdym razem w pętli czy strona odpowiada. #python #programowanie #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Heloł.
Potrzebuję małej pomocy. Chciałbym chociaż w podstawach ogarnąć trochę #django razem z #python. Głupia sprawa, bo poległem na...instalacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tej pory pisałem tylko jakieś małe programiki, a tutaj taki przepis:

Rozpakuj ściągnięte archiwum (np. za pomocą tar xzvf Django-NNN.tar.gz gdzie NNN jest numerem wersji ostatniego wydania).
Jeśli używasz Windows możesz pobrać działające w linii poleceń narzędzie bsdtar lub użyć narzędzia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MIRKO MANIFESTO!

TL;DR


Ponieważ ostatnio pojawiło się sporo głosów, że jednak wyszukiwarka wpisów na mirko by się przydała
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzCzoteckY: pewnie zrobiłeś to żeby kod był czytelniejszy, ale jeśli zmienne są boolowskie to wystarczy:
if zmienna:

else:

no i jeśli masz tylko typ bool to nie musisz ich przyrównywać. if zmienna == True/False trochę razi
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Hej. Takich tematów trochę tu było juz, no to w sumie kolejny, anonimowo pisze z pewnych prywatnych względów. Mam 26 lat, prace w korpo w sporym polskim mieście, zarobki nie za duze ale jakieś perspektywy na podwyżki są (choć niewielkie). Tylko, ze jakoś mnie to nie kreci, excele, tabelki, korporacyjne obowiązki, nie jest to to co chce robić przez najbliższe nascie lat. Myślę o przebranżowieniu się w stronę IT.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moja #niepopularnaopinia z #webdev i #programowanie brzmi tak że na backend

#python > #php > #java > #ruby > #nodejs

1. #python bo najbardziej sensowny i jednocześnie szybki (w pisaniu)
2. #php bo szybki (w pisaniu), najwieksza (?) spolecznosc, dokumentacje, wsparcie, i jednak jest obiektowosc. jak porzucicie caly syf z czasów <=php4, zapomnicie o katastrofach
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma lepszych i gorszych języków. Są tylko lepsi i gorsi programiści którzy ich używają. No i nodejs nie jest językiem programowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@morswin28: reguły nie ma, ale uwierz mi, że dużo gorzej jest, jak jest firma programistyczna, która ma głównego szefa specjalistę od reklamy / marketingu / PR. Wtedy to dopiero jest cyrk na kółkach ()

Szefowie, którzy awansowali z technicznych na managerów, wcale nie są tacy źli (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@TajemniczyDonPedro: Obecnie tak, wcześniej nie. Jedyne co mogę powiedzieć to, że nie ma reguły. Miałem szefa managera (noga z programowania, ale wiedział jak zarządzać zespołem i było ok). Miałem szefa który był programistą było ujowo, teraz mam szefa, który też był programistą i jest spoko. Nawet czasem odpali IDE i coś przykodzi jak terminy gonią :)
  • Odpowiedz
Czołem, #programowanie
Wczoraj znów bawiłem się pythonem. A stało się to dlatego, że uświadomiłem sobie w końcu, że w gimpie można tworzyć skrypty w tym języku. Okazuje się, że z poziomu pythona można obsłużyć każde narzędzie udostępniane przez gimp. Nie jestem specjalistą od grafiki, więc przyszła mi do głowy jedynie najprostsza rzecz - zaznaczanie i odbijanie. Kontynuując rzecz najprostszą postanowiłem napisać skrypt, który dzieli obrazek na prostokąty i losowo je
o-o_i - Czołem, #programowanie
Wczoraj znów bawiłem się pythonem. A stało się to dla...

źródło: comment_o8LoGNcfVFJa5Y3VBc50AVVjK7l2I8ec.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odbywał ktoś staż programistyczny w Ing? Ktoś chętny żeby podzielić się wrażeniami? Miałbym kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#java #cpp #python
#krakow <-- zależy mi na info o oddziale w Krk. #studbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@ArturR95: tam chyba sami programisici na stazach bo systemy co tydzien sie sypia tak ze nie mozna zrovic przelewu czy nalicza podwojnie przy wyplacie z bankomatu...
  • Odpowiedz
Mirki, jest tutaj jakiś szpec od RTSP?

W ramach projektu studenckiego muszę zrealizować jakiś prosty program (technologia to python), w której moduły będą sobie przesyłać mp4 poprzez rtsp. Podążając za dokumentacją w tym przypadku naciąłem się na problem.

Jako serwera użyłem VLC, którym to wszystko nadaje no i VLC się kręci, inną instancją VLC mogę odtworzyć ten stream.

Serwer
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie. Mam kod, ktory ma zostać wykonany jeśli zostanie spełniony warunek A bądź B - ale w obu przypadkach wcześniej ma byc jeszcze wykonane coś innego.
Obecnie kod wygląda tak
http://pastebin.com/6RwZaFLE
W praktyce must.dothis(), will.repeat() oraz must.dosomething_else() również zajmują po linijce.
Niemniej pytam czy da sie to zrobić ładniej - aby pominąc powtórzenia kodu will.repeat() ?
#python
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thyliamris: W Twoim przykładzie pominąłeś sprawdzenie warunku foo2 a will.repeat() wykona się zawsze po instrukcji warunkowej (a ma wykonać się tylko jeżeli foo1 lub foo2 ewaluują się do True)
  • Odpowiedz
dlaczego to nie działa ? kompilluje się ale się nie wykonuje. Pycharm 4

def witaj(osoba):
print("Witaj", osoba)
print("kaj sie mosz")

witaj("ja")
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przepelnieniebuforu: Nie jest to potrzebne do uruchomienia kodu. Choć jest to dobra praktyka i służy do tego, aby nie wykonał się kod gdy plik pythona zostanie zaimportowany jako moduł.

@Grigorian:
1. Do wklejania kodu używaj: wklej.org/dpaste.de/paste.bin
2. Jak chcesz pomocy to napisz jaki błąd. Bo „nie wykonuje” nic nie mówi.
  • Odpowiedz