Mirki, zacząłem się uczyć pythona bo potrzebuję narzędzi do przetworzenia bardzo dużej ilości specyficznych danych. Z racji tego, że ostatnio styczność z jakimś językiem programowania miałem wiele lat temu w LO (C++) + na studiach jakieś skrypty w Matlabie, napotkałem na ścianę. Mianowicie, mam około 700 plików txt, w każdym kilka tysięcy rekordów (według tego samego schematu). Potrafię już napisać funkcję, która będzie mi wczytywała pojedynczy plik i wypluwała z niego to,
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Massad: po co? os.listdir() i wrzucic wszystkie pliki do jednego dira.
@lukasz1985m: 700 plikow po kilka tys rekordow to chyba nic az tak wielkiego :D wiecej czasu zaoszczedzi piszac to w Pythonie w kilkanascie minut.
@lukasz1985m: 700 plikow po kilka tys rekordow to chyba nic az tak wielkiego :D wiecej czasu zaoszczedzi piszac to w Pythonie w kilkanascie minut.
- 3
czasem nawet coś mnie rusza, żeby zacząć poznawać tego #python, bo wszyscy tacy zachwyceni och ach jaki niby super język, ale jak patrzę na tą składnie to mi się rzygać chce
#oswiadczeniezdupy
#oswiadczeniezdupy
@michak: A co takiego jest złego w tej składni? Porządek? Zakładam, że w .NET też robisz wcięcia (pomimo klamer), bo kod musi jakoś wyglądać. 'this' podmień na 'self'. Co chcesz więcej? Brak typów? Tak, ten argument jest zrozumiały, ale to już nie jest kwestia składni. Pytam serio, co może się nie podobać w Pythonie - nie chce robić gunwoburzy, tylko zwyczajnie tego nie rozumiem :)
@michak: Składnia? Poważnie? Rozumiem że w wielu miejscach do Pythona można się przyczepić ale akurat składnia to właśnie jeden z mocniejszych jego elementów, prosta, intuicyjna i ucząca dobrych nawyków. Czyżby to było zbyt trywialne dla pro programisty? ;)
Jak napisać program sprawdzający czy moja strona jest aktualnie online i jeśli nie to wysyłający mi wiadomość sms?
Chodzi mi głównie o to czy są jakieś ładniejsze metody niż po prostu ustawienie sleep(60) i sprawdzanie za każdym razem w pętli czy strona odpowiada. #python #programowanie #pytanie
Chodzi mi głównie o to czy są jakieś ładniejsze metody niż po prostu ustawienie sleep(60) i sprawdzanie za każdym razem w pętli czy strona odpowiada. #python #programowanie #pytanie
@jamslodki: cron?
konto usunięte via Android
- 2
@jamslodki: www.uptimerobot.com jest za darmo ;) nie pamietam do ilu stron ale chyba 50. poza tym ma api wiec jesli mialbys nawet 3000 stron to mozna fajnie poleciec na darmowych kontach :D
Heloł.
Potrzebuję małej pomocy. Chciałbym chociaż w podstawach ogarnąć trochę #django razem z #python. Głupia sprawa, bo poległem na...instalacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tej pory pisałem tylko jakieś małe programiki, a tutaj taki przepis:
Rozpakuj ściągnięte archiwum (np. za pomocą tar xzvf Django-NNN.tar.gz gdzie NNN jest numerem wersji ostatniego wydania).
Jeśli używasz Windows możesz pobrać działające w linii poleceń narzędzie bsdtar lub użyć narzędzia
Potrzebuję małej pomocy. Chciałbym chociaż w podstawach ogarnąć trochę #django razem z #python. Głupia sprawa, bo poległem na...instalacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tej pory pisałem tylko jakieś małe programiki, a tutaj taki przepis:
Rozpakuj ściągnięte archiwum (np. za pomocą tar xzvf Django-NNN.tar.gz gdzie NNN jest numerem wersji ostatniego wydania).
Jeśli używasz Windows możesz pobrać działające w linii poleceń narzędzie bsdtar lub użyć narzędzia
MIRKO MANIFESTO!
TL;DR
Ponieważ ostatnio pojawiło się sporo głosów, że jednak wyszukiwarka wpisów na mirko by się przydała
TL;DR
Ponieważ ostatnio pojawiło się sporo głosów, że jednak wyszukiwarka wpisów na mirko by się przydała
Komentarz usunięty przez autora
@canto: Działa miodnie.
- 1
@SzCzoteckY: pewnie zrobiłeś to żeby kod był czytelniejszy, ale jeśli zmienne są boolowskie to wystarczy:
if zmienna:
else:
no i jeśli masz tylko typ bool to nie musisz ich przyrównywać. if zmienna == True/False trochę razi
if zmienna:
else:
no i jeśli masz tylko typ bool to nie musisz ich przyrównywać. if zmienna == True/False trochę razi
- 0
@Porana123: dziękuje :*
#anonimowemirkowyznania
Hej. Takich tematów trochę tu było juz, no to w sumie kolejny, anonimowo pisze z pewnych prywatnych względów. Mam 26 lat, prace w korpo w sporym polskim mieście, zarobki nie za duze ale jakieś perspektywy na podwyżki są (choć niewielkie). Tylko, ze jakoś mnie to nie kreci, excele, tabelki, korporacyjne obowiązki, nie jest to to co chce robić przez najbliższe nascie lat. Myślę o przebranżowieniu się w stronę IT.
Hej. Takich tematów trochę tu było juz, no to w sumie kolejny, anonimowo pisze z pewnych prywatnych względów. Mam 26 lat, prace w korpo w sporym polskim mieście, zarobki nie za duze ale jakieś perspektywy na podwyżki są (choć niewielkie). Tylko, ze jakoś mnie to nie kreci, excele, tabelki, korporacyjne obowiązki, nie jest to to co chce robić przez najbliższe nascie lat. Myślę o przebranżowieniu się w stronę IT.
- 13
Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących
- 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesteś za stary, nie dasz rady. Trzeba było zacząć jak miałeś 8 lat. Musisz się uczyć co najmniej 10 000 h żeby pójść na staż. Lepiej rób te swoje tabelki w excelu do końca życia w korpo. #pdk
- 2
@Blooregard_QKazoo: tak
- 1
@Romantyczny_widelec: @Blooregard_QKazoo: @DK13: chodzi o to, aby wykonać coś gdy warunek się nie spełni (co już wiecie) i wykona się to zarówno gdy pętla wykona się cała lub warunek będzie fałszywy…
ale…
ale nie wykona się gdy użyjecie
Tu jest dobry przykład: http://stackoverflow.com/a/3295972/908147
ale…
ale nie wykona się gdy użyjecie
break w pętli.Tu jest dobry przykład: http://stackoverflow.com/a/3295972/908147
moja #niepopularnaopinia z #webdev i #programowanie brzmi tak że na backend
#python > #php > #java > #ruby > #nodejs
1. #python bo najbardziej sensowny i jednocześnie szybki (w pisaniu)
2. #php bo szybki (w pisaniu), najwieksza (?) spolecznosc, dokumentacje, wsparcie, i jednak jest obiektowosc. jak porzucicie caly syf z czasów <=php4, zapomnicie o katastrofach
#python > #php > #java > #ruby > #nodejs
1. #python bo najbardziej sensowny i jednocześnie szybki (w pisaniu)
2. #php bo szybki (w pisaniu), najwieksza (?) spolecznosc, dokumentacje, wsparcie, i jednak jest obiektowosc. jak porzucicie caly syf z czasów <=php4, zapomnicie o katastrofach
- 6
Nie ma lepszych i gorszych języków. Są tylko lepsi i gorsi programiści którzy ich używają. No i nodejs nie jest językiem programowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mam kawałek kodu. Przy każdym zapisie do pliku drukuje mi do konsoli jedynkę w nowej linii. Da się tego uniknąć?
#naukaprogramowania #python
#naukaprogramowania #python
źródło: comment_x1nb2TiWZkDaFV5g0CXF1TesPW9EeDz3.jpg
Pobierz- 1
- 1
@Romantyczny_widelec:
Zarówno odpalajac plik, jak i wyknując ten kod w konsoli python: nie mam żadnych jedynek. Jesteś pewien, że nic więcej nie wykonujesz?
@Dejna93: Tak, ten kod ma do pliku zapisać 1000 linijek po 100 znaków (losowo 0 albo 1)
Zarówno odpalajac plik, jak i wyknując ten kod w konsoli python: nie mam żadnych jedynek. Jesteś pewien, że nic więcej nie wykonujesz?
@Dejna93: Tak, ten kod ma do pliku zapisać 1000 linijek po 100 znaków (losowo 0 albo 1)
Lubicie swoich szefów? Jak to wygląda w firmach zajmujących się programowaniem? #programowanie #programista15k #java #python #php #webdev #informatyka
@morswin28: reguły nie ma, ale uwierz mi, że dużo gorzej jest, jak jest firma programistyczna, która ma głównego szefa specjalistę od reklamy / marketingu / PR. Wtedy to dopiero jest cyrk na kółkach (╥﹏╥)
Szefowie, którzy awansowali z technicznych na managerów, wcale nie są tacy źli (ʘ‿ʘ)
Szefowie, którzy awansowali z technicznych na managerów, wcale nie są tacy źli (ʘ‿ʘ)
- 1
@TajemniczyDonPedro: Obecnie tak, wcześniej nie. Jedyne co mogę powiedzieć to, że nie ma reguły. Miałem szefa managera (noga z programowania, ale wiedział jak zarządzać zespołem i było ok). Miałem szefa który był programistą było ujowo, teraz mam szefa, który też był programistą i jest spoko. Nawet czasem odpali IDE i coś przykodzi jak terminy gonią :)
- 18
Czołem, #programowanie
Wczoraj znów bawiłem się pythonem. A stało się to dlatego, że uświadomiłem sobie w końcu, że w gimpie można tworzyć skrypty w tym języku. Okazuje się, że z poziomu pythona można obsłużyć każde narzędzie udostępniane przez gimp. Nie jestem specjalistą od grafiki, więc przyszła mi do głowy jedynie najprostsza rzecz - zaznaczanie i odbijanie. Kontynuując rzecz najprostszą postanowiłem napisać skrypt, który dzieli obrazek na prostokąty i losowo je
Wczoraj znów bawiłem się pythonem. A stało się to dlatego, że uświadomiłem sobie w końcu, że w gimpie można tworzyć skrypty w tym języku. Okazuje się, że z poziomu pythona można obsłużyć każde narzędzie udostępniane przez gimp. Nie jestem specjalistą od grafiki, więc przyszła mi do głowy jedynie najprostsza rzecz - zaznaczanie i odbijanie. Kontynuując rzecz najprostszą postanowiłem napisać skrypt, który dzieli obrazek na prostokąty i losowo je
źródło: comment_o8LoGNcfVFJa5Y3VBc50AVVjK7l2I8ec.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@rzet: Atom muli? Haha chyba jakiś żart
- 0
Co jest złego w ST? Płatny?
@przepelnieniebuforu: też.
@sylwke3100: za dużo rzeczy wymaga do instalacji to raz, dwa nie mam ochoty czekać aż mi się edytor tekstu odpali.
- 1
Co tu jest źle? #python
źródło: comment_K16AWqYXtjbhTdKXjNo7qeXYj8mRQHHB.jpg
Pobierz- 3
@Amadeo95: Ten input w pierwszej linii
plane_ride_cost ma tam być? Nadpisujesz nim argument.- 1
@ArturR95: tam chyba sami programisici na stazach bo systemy co tydzien sie sypia tak ze nie mozna zrovic przelewu czy nalicza podwojnie przy wyplacie z bankomatu...
@Hatespinner: tyle ze tu chodzi o to ze wyplacalem 200zl pobralo 400zl z konta... Trzeba bylo dzwonic, z----c ich, czekac az 200zl wroci
- 1
Mirki, jest tutaj jakiś szpec od RTSP?
W ramach projektu studenckiego muszę zrealizować jakiś prosty program (technologia to python), w której moduły będą sobie przesyłać mp4 poprzez rtsp. Podążając za dokumentacją w tym przypadku naciąłem się na problem.
Jako serwera użyłem VLC, którym to wszystko nadaje no i VLC się kręci, inną instancją VLC mogę odtworzyć ten stream.
Serwer
W ramach projektu studenckiego muszę zrealizować jakiś prosty program (technologia to python), w której moduły będą sobie przesyłać mp4 poprzez rtsp. Podążając za dokumentacją w tym przypadku naciąłem się na problem.
Jako serwera użyłem VLC, którym to wszystko nadaje no i VLC się kręci, inną instancją VLC mogę odtworzyć ten stream.
Serwer
@susik93: poza tym w 17 otwierasz drugi socket. Nie zamykajac pierwszego. Po prostu wyślij req uzywając tamtego otwartego juz socketa.
- 0
@matowoszary: Racja, dzięki wielkie, poprawiłem z tymi socketami tutaj, natomiast niestety nie rozwiązało to problemu.
- 1
Pytanie. Mam kod, ktory ma zostać wykonany jeśli zostanie spełniony warunek A bądź B - ale w obu przypadkach wcześniej ma byc jeszcze wykonane coś innego.
Obecnie kod wygląda tak
http://pastebin.com/6RwZaFLE
W praktyce must.dothis(), will.repeat() oraz must.dosomething_else() również zajmują po linijce.
Niemniej pytam czy da sie to zrobić ładniej - aby pominąc powtórzenia kodu will.repeat() ?
#python
Obecnie kod wygląda tak
http://pastebin.com/6RwZaFLE
W praktyce must.dothis(), will.repeat() oraz must.dosomething_else() również zajmują po linijce.
Niemniej pytam czy da sie to zrobić ładniej - aby pominąc powtórzenia kodu will.repeat() ?
#python
- 0
@Thyliamris: W Twoim przykładzie pominąłeś sprawdzenie warunku foo2 a will.repeat() wykona się zawsze po instrukcji warunkowej (a ma wykonać się tylko jeżeli foo1 lub foo2 ewaluują się do True)
@qbek, rzeczywiście, masz rację.
12
Czy można zostać programistą w wieku 30 lat? Jakie WY macie doświadczenia?

"Mam takie pytanie dotyczące bycia zawodowym programistą. Mam 29 lat, pracuję w branży nie związanej z informatką. I czy mając tyle na karku da się przebranżowić albo dokładniej w jaki sposób najlepiej to zrobić?"
z- 19
- #
- #
- #
- #
- #
- #
dlaczego to nie działa ? kompilluje się ale się nie wykonuje. Pycharm 4
def witaj(osoba):
print("Witaj", osoba)
print("kaj sie mosz")
witaj("ja")
def witaj(osoba):
print("Witaj", osoba)
print("kaj sie mosz")
witaj("ja")
- 2
@przepelnieniebuforu: Nie jest to potrzebne do uruchomienia kodu. Choć jest to dobra praktyka i służy do tego, aby nie wykonał się kod gdy plik pythona zostanie zaimportowany jako moduł.
@Grigorian:
1. Do wklejania kodu używaj: wklej.org/dpaste.de/paste.bin
2. Jak chcesz pomocy to napisz jaki błąd. Bo „nie wykonuje” nic nie mówi.
@Grigorian:
1. Do wklejania kodu używaj: wklej.org/dpaste.de/paste.bin
2. Jak chcesz pomocy to napisz jaki błąd. Bo „nie wykonuje” nic nie mówi.
- 1
@przepelnieniebuforu: W sumie powinienem byl się domyślić :)


























Napisałem prosty skrypt w pythonie do Notepad++ zamieniający określone grupy wyrazów, na inne grupy wyrazów uwzględnione w oddzielnym pliku. Skrypt działa na małych plikach (xml) <4MB, na tzw. testowym; na pliku właściwym zaś, na którym chce użyć skryptu, wychodzi totalna sieczka i pojawiają się dziwne znaki, podziały wiersza. Orientuje się ktoś, co może być przyczyną tej rozbieżności?