Mirki z pod #naukaprogramowania i #python. Może byśmy uczyli się razem ale z osobna?
tzn. Wyznaczamy sobie wspólny cel(jakiś program) Każdy go pisze we własnym zakresie a potem go publikuje i jest on oceniany. Wspólnie rozwiązywalibyśmy problemy itp. Co wy na to?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oskar_15: niedawno wspomniałem o Montly Challenge na Reddicie pod /proceduralgeneration
https://www.reddit.com/r/proceduralgeneration/comments/4mn9gj/monthly_challenge_7_june_2016_procedural/

Moglibyśmy coś podobnego zorganizować :-). Ogłaszamy zadanie, powiedzmy na dwa tygodnie, by ci, którzy nie do końca sobie radzą nie musieli długo czekać, a później publikujemy rozwiązania i oceniamy (ankiety ^.^ ). Chętnie bym popracował nad czymś ciekawym i rozwinął się w #python. Mogę nawet zaproponować kilka projektów na początek. Dobrze, żeby nie pochodziły one z
  • Odpowiedz
@oskar_15: ze stopniowaniem to słabo, bo jak ktoś będzie chciał dołączyć po kilku miesiącach, to może być ściana. Lepiej żeby były na stałym, średniozaawansowanym poziomie, ale dotykały różnych dziedzin, różnych bibliotek, np. scrapowania (Scrapy/BeautifulSoap/mechanize), obróbki obrazów (PIL/pillow/OpenCV), webdevu (flask/django(?)/SQLAlchemy), grafiki (pygame/matplotlib(?)), programów użytkowych (zarówno konsolowych jak i z PyQT/wxPython/PyGtk) czy zaimplementowania jakiegoś w miarę prostego algorytmu z NumPy/scipy.
  • Odpowiedz
Woła mnie koleś z pracy, chodź coś zobacz, czytał skrypty #python gościa co normalnie robi w C/C++ i w sumie tak samo napisał w pythonie..

np. string do pliku tak wrzucał:

def generateCostam(self, fd):
fd.write("#\n")
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co trzeba umieć, aby nie było siary szukać jakichś chodźby darmowych staży z #python ?

Zrobiłem kurs na courserze, kończe LPtHW, kumple podsyłają mi akademickie zadania i nie mam problemu z ich rozwiązywaniem. Takie umiejętności wystarczą? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Piwniczak here i kompletnie się nie orientuję w świecie zewnętrznym.

#python #programowanie #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

akademickie zadania i nie mam problemu z ich rozwiązywaniem. Takie umiejętności wystarczą?


@IdzieGrzesPrzezWies: Pokaż (najlepiej na githubie) swój najlepszy program, to będzie łatwiej powiedzieć, czy masz czego szukać już, w ogóle, czy może za jakiś czas.
  • Odpowiedz
Hej mircy. Bardzo ładnie prosze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli znacie, to możecie podesłać jakieś firmy programistyczne w #krakow piszące w #python bo mam trochę CV do wysłania

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam pytanie do jakiegos ogarniacza z #programowanie #python #celery. Mam problem ze stabilnoscia aplikacji. Tworze aplikacje oblugujaca wysylanie i odbieranie wiadomosci pewnej aplikacji. Korzystam z zewnetrznej biblioteki dla tego protokolu. Do dzialania potrzebuje stworzyc dwie petle. Jedna nasluchujaca protokol a druga (w odzielnym watku) wysylajaca wiadomosci. Wrzucam to wszystko w task celery. Aby uruchomic nasluchiwanie dla jednego konta uruchamiam (nieskonczony) task. Niestety po pewnym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@morsik: @oskar_15: .pyc-a można odczytać jednym poleceniem :) Nie wiem co tam masz ubertajnego, ale najlepszym sposobem było by właśnie "przetłumaczenie" skryptu pythonowego na język C (czy tam cpp juz nie pamiętam) są gotowe narzędzia a potem skompilowanie tego jak zwykłego programu w C/Cpp
  • Odpowiedz
Od jakiegoś czasu (dokładniej to od 21 dni) pracuję nad pewnym projektem. Wszystko zaczęło się gdy zobaczyłem ten projekt od @dktr :)
W założeniu miał to być projekt do łatwego zbierania danych z wielu czujników i robienia z tego wykresów z prostym api, ale planuję wprowadzić wiele ciekawych rzeczy jak np. zamykanie rolet okna gdy na zewnątrz jest ciemniej niż w środku :D Ale to jeszcze daleko.

Demko tutaj: http://sensors.skew.tk/ Aktualnie zbieram
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skew: Fajnie że kogoś to zainspirowało ;)
Walcz i pokaż efekt końcowy. Mój system jest już wstanie sam stwierdzić czy jestem w domu, a jak nie to uzbraja alarm ;)
  • Odpowiedz
Idzie zapisać taki kod ładniej w #python? Tak żeby się takie same linie nie powtarzały?

problem = find_problem()
while problem:
__solve_problem(problem)
___
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ok nie rozumiem jednej sprawy dotyczącej #linux #ubuntu #cpp #programowanie, proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.

Mam program, który bazuje na połączeniu #python i #cplusplus. Już niby jest skompilowany, ale mimo wszystko, przed uruchomieniem go muszę wklepać komendę

module load gcc/5.2.0
Mógłby mi ktoś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krychu789: da się. Powiąż usera w modelu z innym userem np. pole admins (będziesz tam przypisywał admina/adminów) a następnie w ModelAdmin nadpisz metodę get_queryset w której będziesz filtorwać model aby zawierał w admins aktualnie zalogowanego usera. Wtedy userzy nieprzypisani do danego admina nie będą się wyświetlać w django admin.
  • Odpowiedz
@FiKsUmDyRdUm: jakoś osobiście nie widzę sensu dzielenia uprawnień w ten sposób, no ale to moja prywatna opinia.

@krychu789: to co napisał @dikamilo i @FiKsUmDyRdUm to oczywiście prawda. Myślałem, że pytasz o „gołe” Django bez większych przeróbek i dodatków.

Bo jeśli masz jakiś pomysł, to generalnie na pytanie „Czy da się X?” w Django w 99% przypadków odpowiedź brzmi „Tak, musisz tylko napisać Y” ew. „Użyj zewnętrznego
  • Odpowiedz
Mirki z #python
Jak odpalic process z timeoutem na powiedzmy 3 sekundy?
Odpalam, czekam na init i zabijam.
Potrzebuje zbierac stdout i stderr co by sprawdzac czy init byl ok czy nie.
Przy
Proc= popen(cmd, stout=pipe, stderr=pipe)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MojeTrzecieKonto: Ja nie miałem żadnej styczności z programowaniem i zacząłem naukę pythona na codecademy. Bardzo fajne do poznania i zrozumienia podstaw dla zwykłego laika. Teraz robię kurs pythona thenewboston - znajdziesz na YouTube.
  • Odpowiedz
Długo szukałem ale nic nie moge wykombinowac. Chciałbym zrobic ifa ktory sprawdza czy dana funkcja była juz wykonana w ciągu ostatnich 24 godzin. Probowalem cos kombinowac z modułem time. Niby wystarczy pobrac czas ktory jest teraz i pozniej if(currenttime - lasttime > 24h) to wykonaj coś tam. Tylko nie wiem jak złapać ten czas ostatniego wykonania się instrukcji. I jak to zrobić zeby zadzialalo za pierwszym razem kiedy jeszcze nie
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Podniebna_Kaszanka: Wykorzystanie tej paczki będzie na pewno łatwiejsze, jeden dodatkowy przebieg to nic w Twoim przypadku. Jeżeli się uczysz to na pewno więcej wyciągniesz z napisania obsługi pliku niż z przerobienia tego przykładu;) Zasadniczo modyfikacja o obsługę pliku polegałaby na dodaniu do funkcji wykonywanej czasowo zapisywanie do pliku daty wykonania. Później przy starcie programu sobie ją odczytujesz(jeżeli plik z datą istnieje), sprawdzasz czy minęły te 24h, jeżeli tak to wykonujesz
  • Odpowiedz