mirasy, szukam kogos z dobrym pythonem :) #damprace, #programowanie, #developer, #python
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 2

Pomaraczowy
- 23
@MamRybeWeWtorek: 30cm pytong starczy ?

meohaw
- 7
@MamRybeWeWtorek: Tylko się tak nie rozpisuj ze szczegółami, nie ma po co.
Mirki z pod #naukaprogramowania i #python. Może byśmy uczyli się razem ale z osobna?
tzn. Wyznaczamy sobie wspólny cel(jakiś program) Każdy go pisze we własnym zakresie a potem go publikuje i jest on oceniany. Wspólnie rozwiązywalibyśmy problemy itp. Co wy na to?
tzn. Wyznaczamy sobie wspólny cel(jakiś program) Każdy go pisze we własnym zakresie a potem go publikuje i jest on oceniany. Wspólnie rozwiązywalibyśmy problemy itp. Co wy na to?
@oskar_15: niedawno wspomniałem o Montly Challenge na Reddicie pod /proceduralgeneration
https://www.reddit.com/r/proceduralgeneration/comments/4mn9gj/monthly_challenge_7_june_2016_procedural/
Moglibyśmy coś podobnego zorganizować :-). Ogłaszamy zadanie, powiedzmy na dwa tygodnie, by ci, którzy nie do końca sobie radzą nie musieli długo czekać, a później publikujemy rozwiązania i oceniamy (ankiety ^.^ ). Chętnie bym popracował nad czymś ciekawym i rozwinął się w #python. Mogę nawet zaproponować kilka projektów na początek. Dobrze, żeby nie pochodziły one z
https://www.reddit.com/r/proceduralgeneration/comments/4mn9gj/monthly_challenge_7_june_2016_procedural/
Moglibyśmy coś podobnego zorganizować :-). Ogłaszamy zadanie, powiedzmy na dwa tygodnie, by ci, którzy nie do końca sobie radzą nie musieli długo czekać, a później publikujemy rozwiązania i oceniamy (ankiety ^.^ ). Chętnie bym popracował nad czymś ciekawym i rozwinął się w #python. Mogę nawet zaproponować kilka projektów na początek. Dobrze, żeby nie pochodziły one z
@oskar_15: ze stopniowaniem to słabo, bo jak ktoś będzie chciał dołączyć po kilku miesiącach, to może być ściana. Lepiej żeby były na stałym, średniozaawansowanym poziomie, ale dotykały różnych dziedzin, różnych bibliotek, np. scrapowania (Scrapy/BeautifulSoap/mechanize), obróbki obrazów (PIL/pillow/OpenCV), webdevu (flask/django(?)/SQLAlchemy), grafiki (pygame/matplotlib(?)), programów użytkowych (zarówno konsolowych jak i z PyQT/wxPython/PyGtk) czy zaimplementowania jakiegoś w miarę prostego algorytmu z NumPy/scipy.
#programowanie #python
zaczynam zabawę z pythonem i nie wiem jaki edytor (IDE) chyba tak to się zwie wybrać na początek. Może ktoś podpowie i krótko opisze ??
zaczynam zabawę z pythonem i nie wiem jaki edytor (IDE) chyba tak to się zwie wybrać na początek. Może ktoś podpowie i krótko opisze ??
Woła mnie koleś z pracy, chodź coś zobacz, czytał skrypty #python gościa co normalnie robi w C/C++ i w sumie tak samo napisał w pythonie..
np. string do pliku tak wrzucał:
np. string do pliku tak wrzucał:
def generateCostam(self, fd):
fd.write("#\n")- 2
przypomniało mi się.. tworzył też zmienną o nazwie "type" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co trzeba umieć, aby nie było siary szukać jakichś chodźby darmowych staży z #python ?
Zrobiłem kurs na courserze, kończe LPtHW, kumple podsyłają mi akademickie zadania i nie mam problemu z ich rozwiązywaniem. Takie umiejętności wystarczą? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Piwniczak here i kompletnie się nie orientuję w świecie zewnętrznym.
#python #programowanie #kiciochpyta
Zrobiłem kurs na courserze, kończe LPtHW, kumple podsyłają mi akademickie zadania i nie mam problemu z ich rozwiązywaniem. Takie umiejętności wystarczą? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Piwniczak here i kompletnie się nie orientuję w świecie zewnętrznym.
#python #programowanie #kiciochpyta
- 1
@nihil_novi: Pytam na wykopie, bo tutaj wszyscy zarabiają 15k, a losowe porady z googli mogą być złudne.
- 1
akademickie zadania i nie mam problemu z ich rozwiązywaniem. Takie umiejętności wystarczą?
@IdzieGrzesPrzezWies: Pokaż (najlepiej na githubie) swój najlepszy program, to będzie łatwiej powiedzieć, czy masz czego szukać już, w ogóle, czy może za jakiś czas.
@maledorak onet
- 1
Mireczki mam pytanie do jakiegos ogarniacza z #programowanie #python #celery. Mam problem ze stabilnoscia aplikacji. Tworze aplikacje oblugujaca wysylanie i odbieranie wiadomosci pewnej aplikacji. Korzystam z zewnetrznej biblioteki dla tego protokolu. Do dzialania potrzebuje stworzyc dwie petle. Jedna nasluchujaca protokol a druga (w odzielnym watku) wysylajaca wiadomosci. Wrzucam to wszystko w task celery. Aby uruchomic nasluchiwanie dla jednego konta uruchamiam (nieskonczony) task. Niestety po pewnym
- 0
@stacktrace: Twisted lub gevent nie bedzie lepszy dla 1 core niz threading ?
- 0
- 1
#python #django #naukaprogramowania
Chciałem zacząć zabawę z Django, nic o nim nie wiem, czy oficjalna dokumentacja wystarczy? https://www.djangoproject.com/start/
czy może warto coś jeszcze?
Chciałem zacząć zabawę z Django, nic o nim nie wiem, czy oficjalna dokumentacja wystarczy? https://www.djangoproject.com/start/
czy może warto coś jeszcze?
@malpaa: starczy
Jak mogę utrudnic odczytanie pliku źródłowego pytona? Tylko wolałbym bez zabawy w cyhton.
#python
#python
@oskar_15 @notanumber: py2exe, cxfreeze, pyinstaller. Binarke py2exe da sie chyba 7zipem otworzyc. Pyinstaller u mnie dzialal dobrze i trzeba wiecej sie pomeczyć. Całkiem kodu nie zabezpieczysz. Kumaci i tak ogarną.
- 9
https://github.com/open-source-society/data-science - Open source society przygotowało spis / sylabus do nauki Data Science
#datascience #python #rproject #naukaprogramowania
#datascience #python #rproject #naukaprogramowania
- 48
Od jakiegoś czasu (dokładniej to od 21 dni) pracuję nad pewnym projektem. Wszystko zaczęło się gdy zobaczyłem ten projekt od @dktr :)
W założeniu miał to być projekt do łatwego zbierania danych z wielu czujników i robienia z tego wykresów z prostym api, ale planuję wprowadzić wiele ciekawych rzeczy jak np. zamykanie rolet okna gdy na zewnątrz jest ciemniej niż w środku :D Ale to jeszcze daleko.
Demko tutaj: http://sensors.skew.tk/ Aktualnie zbieram
W założeniu miał to być projekt do łatwego zbierania danych z wielu czujników i robienia z tego wykresów z prostym api, ale planuję wprowadzić wiele ciekawych rzeczy jak np. zamykanie rolet okna gdy na zewnątrz jest ciemniej niż w środku :D Ale to jeszcze daleko.
Demko tutaj: http://sensors.skew.tk/ Aktualnie zbieram
- 4
@skew: Fajnie że kogoś to zainspirowało ;)
Walcz i pokaż efekt końcowy. Mój system jest już wstanie sam stwierdzić czy jestem w domu, a jak nie to uzbraja alarm ;)
Walcz i pokaż efekt końcowy. Mój system jest już wstanie sam stwierdzić czy jestem w domu, a jak nie to uzbraja alarm ;)
- 4
@notanumber: Github mówi że commity wrzucałem w 16 dniach, więc można powiedzieć że 16 dni pracy, po 1-2h to daje, powiedzmy że 20h :)
- 17
Idzie zapisać taki kod ładniej w #python? Tak żeby się takie same linie nie powtarzały?
__
___
problem = find_problem()while problem:__
solve_problem(problem)___
Ok nie rozumiem jednej sprawy dotyczącej #linux #ubuntu #cpp #programowanie, proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.
Mam program, który bazuje na połączeniu #python i #cplusplus. Już niby jest skompilowany, ale mimo wszystko, przed uruchomieniem go muszę wklepać komendę
Mógłby mi ktoś
Mam program, który bazuje na połączeniu #python i #cplusplus. Już niby jest skompilowany, ale mimo wszystko, przed uruchomieniem go muszę wklepać komendę
module load gcc/5.2.0Mógłby mi ktoś
@introligat0r masz binarki?
@introligat0r: zrób sobie
to zobaczysz.
Prawdopodobnie jest skompilowany dynamicznie więc potrzebuje odpowiednich bibliotek, w tym
ldd mojplikwykonywalny
to zobaczysz.
Prawdopodobnie jest skompilowany dynamicznie więc potrzebuje odpowiednich bibliotek, w tym
#python #stackoverflow interfejs, bo ściąga musi być zawsze blisko ;)
https://github.com/gautamkrishnar/socli
#programowanie
https://github.com/gautamkrishnar/socli
#programowanie
źródło: comment_AkAbAAybXDjIFeU5wXuNvn20VVYn8z2h.gif
Pobierz#django #programowanie #python
Czy da się w jakiś sposób "przypisać" userów do konkretnego admina?
Chodzi o to aby konkretny admin miał swoją część użytkowników, którym mógłby np. edytować dane.
Czy da się w jakiś sposób "przypisać" userów do konkretnego admina?
Chodzi o to aby konkretny admin miał swoją część użytkowników, którym mógłby np. edytować dane.
- 4
@krychu789: da się. Powiąż usera w modelu z innym userem np. pole admins (będziesz tam przypisywał admina/adminów) a następnie w ModelAdmin nadpisz metodę get_queryset w której będziesz filtorwać model aby zawierał w admins aktualnie zalogowanego usera. Wtedy userzy nieprzypisani do danego admina nie będą się wyświetlać w django admin.
- 2
@FiKsUmDyRdUm: jakoś osobiście nie widzę sensu dzielenia uprawnień w ten sposób, no ale to moja prywatna opinia.
@krychu789: to co napisał @dikamilo i @FiKsUmDyRdUm to oczywiście prawda. Myślałem, że pytasz o „gołe” Django bez większych przeróbek i dodatków.
Bo jeśli masz jakiś pomysł, to generalnie na pytanie „Czy da się X?” w Django w 99% przypadków odpowiedź brzmi „Tak, musisz tylko napisać Y” ew. „Użyj zewnętrznego
@krychu789: to co napisał @dikamilo i @FiKsUmDyRdUm to oczywiście prawda. Myślałem, że pytasz o „gołe” Django bez większych przeróbek i dodatków.
Bo jeśli masz jakiś pomysł, to generalnie na pytanie „Czy da się X?” w Django w 99% przypadków odpowiedź brzmi „Tak, musisz tylko napisać Y” ew. „Użyj zewnętrznego
Mirki z #python
Jak odpalic process z timeoutem na powiedzmy 3 sekundy?
Odpalam, czekam na init i zabijam.
Potrzebuje zbierac stdout i stderr co by sprawdzac czy init byl ok czy nie.
Przy
Proc= popen(cmd, stout=pipe, stderr=pipe)
Jak odpalic process z timeoutem na powiedzmy 3 sekundy?
Odpalam, czekam na init i zabijam.
Potrzebuje zbierac stdout i stderr co by sprawdzac czy init byl ok czy nie.
Przy
Proc= popen(cmd, stout=pipe, stderr=pipe)
- 3
@MojeTrzecieKonto: Ja nie miałem żadnej styczności z programowaniem i zacząłem naukę pythona na codecademy. Bardzo fajne do poznania i zrozumienia podstaw dla zwykłego laika. Teraz robię kurs pythona thenewboston - znajdziesz na YouTube.
- 3
@MojeTrzecieKonto: Learning Python, 5th edition - Mark Lutz
Długo szukałem ale nic nie moge wykombinowac. Chciałbym zrobic ifa ktory sprawdza czy dana funkcja była juz wykonana w ciągu ostatnich 24 godzin. Probowalem cos kombinowac z modułem time. Niby wystarczy pobrac czas ktory jest teraz i pozniej if(currenttime - lasttime > 24h) to wykonaj coś tam. Tylko nie wiem jak złapać ten czas ostatniego wykonania się instrukcji. I jak to zrobić zeby zadzialalo za pierwszym razem kiedy jeszcze nie
@Podniebna_Kaszanka: Wykorzystanie tej paczki będzie na pewno łatwiejsze, jeden dodatkowy przebieg to nic w Twoim przypadku. Jeżeli się uczysz to na pewno więcej wyciągniesz z napisania obsługi pliku niż z przerobienia tego przykładu;) Zasadniczo modyfikacja o obsługę pliku polegałaby na dodaniu do funkcji wykonywanej czasowo zapisywanie do pliku daty wykonania. Później przy starcie programu sobie ją odczytujesz(jeżeli plik z datą istnieje), sprawdzasz czy minęły te 24h, jeżeli tak to wykonujesz
@Podniebna_Kaszanka: Dlatego w pierwszym moim wpisie zapytałem czy o takie zachowanie Ci chodzi, odpowiedziałeś że nie, zrozumiałem to tak że chcesz żeby po prostu się odpalała raz na dobę. Jeżeli program nigdy nie będzie chodził jednorazowo dłużej niż dobę to w sumie niewiele Ci to da poza dyndającym w tle procesem.
Chciałem pobrac tytuly popularnych filmow/seriali ze strony głównej filmweba(przewijana lista gdzies w połowie strony) ale pobiera mi tylko pierwsze 7 tytułów. Gdy tak samo próbuje pobrac tytuły z sekcji "nie przegap dzisiaj w tv" to pobierają sie wszystkie. Ktos wie w czym moze tkwić problem?
Kod: http://pastebin.com/kxE8rK3Y
#python #naukaprogramowania
Kod: http://pastebin.com/kxE8rK3Y
#python #naukaprogramowania
@Podniebna_Kaszanka
Zgaduje: pewnie reszta jest ładowana dynamicznie.
Czyli trzeba pewnie wywołać metodę z JS która ładuje więcej itd.
Zgaduje: pewnie reszta jest ładowana dynamicznie.
Czyli trzeba pewnie wywołać metodę z JS która ładuje więcej itd.
- 3
@Podniebna_Kaszanka: możesz też po prostu wrzucić w google
i zobaczyć co fajnego wyskoczy
python scraping dynamic content
i zobaczyć co fajnego wyskoczy



















