Witam Mirki. Uczę się od jakiegoś czasu Pythona, chciałbym zabrać się za Django. W tym celu postawiłem sobie za zadanie napisanie sklepu internetowego w całości w tym frameworku. Możliwe, że to co napiszę przyda się rodzinie w biznesie :) Od czego polecacie zacząć, w jakimś djangowym frameworku pisać ten sklep, czy w czystym Django? Czytałem trochę o Django Shop jednak nie mogłem znaleźć dobrych materiałów do nauki. Ktoś stał przed podobnym problemem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w jakimś djangowym frameworku pisać ten sklep, czy w czystym Django?


@Cookiee: Django samo w sobie jest już frameworkiem. A gdzie się uczyć? Standardowa odpowiedź - z oficjalnej dokumentacji. Jest bardzo dobrze napisana i jest zawsze aktualna, nawet tutorial, który prowadzi za rączkę jest aktualizowany wraz ze zmianami, które zachodzą w frameworku.
  • Odpowiedz
Czy jest tu ktoś, znający bibliotekę #pandas? Mam następujący problem. Mam plik csv, który sobie wczytuję do DataFrame'a. W tym df'ie mam kolumnę z datą w formacie takim: 2006-12-28 01:00:00. Chcę zliczyć wszystkie rekordy według samej godziny, żeby zrobić wykres częstości danego zjawiska w ciągu doby. Groupby wprost tu nie zadziała, muszę pierw to rozbić. Da się to jakoś szybko zrobić, czy pierwsze muszę csv doprowadzić do stanu, w
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#python
#programowanie

Bawię się w pierwszego bota na wykopie, ogółem to chcę zrozumieć jak to API wykopu działa i na co można sobie pozwolić.
Co robię źle?
O co chodzi z tym "embed", jest to frustrujące. Btw. jestem zielony z pythona, mój świat to c++ (ale już mi się zaczyna podobać ten jezyk)
http://pastebin.com/u7CsytbY
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BazaltowyTubylec: Dzięki za pomoc, tutaj okazało się, że nie znam się na argumentach w pythonie.
Rozwiązanie, jakbyś kiedyś potrzebował to:

api.add_entry_comment(body='text', embed="'', entry_id=entry.id)
  • Odpowiedz
@xan-kreigor: nie chcę wykonywać operacji na macierzach, chcę tylko coś w nich porozmieszcać
@piotrb: chciałem porozmieszczać wykresy w jpgu i potrzebuję prostego layoutu nie znając liczby wykresów do narysowania. Każdy wykres zajmuje komórkę macierzy. W sumie w moim przypadku nie ma różnicy, ale sobie dalej zakodowałem tak, żeby jednak zwracało macierz z największym możliwym p.
  • Odpowiedz
Cześć! Chciałbym zapytać Mirków robiących w #python i #pycharm - czy zdarzają się może zniżki na PyCharma dla indywidualnych użytkowników? Gdzie najlepiej polować? Dzięki!
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ja czegoś nie zauważam ale dlaczego w tej linijce wypieprza mi błąd unexpected indent?

Ten błąd pojawił mi się juz krótyś raz z kolei mimo tego, że nic koło tego nie robiłem. Pojawił się w momencie dopisania jakiegoś kawałka kodu trochę niżej. Co ciekawe po przywróceniu do stanu, gdzie wszystko działało python dalej pluje błędem. Zaczyna mnie to już w------ć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Python 2.5, Vim
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olewales: a jak masz androida i w wolnych chwilach nie wiesz co robić (np podczas jazdy busem czy coś) to polecam appke Enki, codzienne ćwiczenia z wybranych języków, takie na rogrzewkę i na pamiętanie podstaw bądź wyjątkowych własności + ma wbudowane minigierki w stylu co jest nie tak w tym kodzie, albo na czas musisz odpowiedzieć czy wątek jest bezpieczny, czy też nie, itp itd
%edit
i tak, jest
  • Odpowiedz
zdefiniować jedną tablicę dwuwymiarową […]

przykład: map_object[0,0].height


@mask0pat0l: ale to nie tak działa :P Nie ma czegoś takiego jak tablica dwuwymiarowa technicznie rzecz biorąc — a już na pewno nie takie coś jak napisałeś. Jest po prostu tablica w której elementy też będą tablicami (co końcowo robi tablicę dwuwymiarową).
  • Odpowiedz
W jaki sposób uruchomić aplikację #python na WSGI?
Mam serwer w megiteam, jest tam gunicorn i virtualenv i zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, co muszę zrobić, żeby coś ruszyło?
Wywołanie domeny projektu przez przeglądarkę wypluwa mi "Hello, WSGI world!". Ten plik jest w głównym katalogu, próbowałem cokolwiek zmodyfikować w tym stringu ale nic się nie dzieje - dalej wyświetla oryginalne "Hello, WSGI world!"
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miał ktoś może taki błąd z PyQt 5 i Pythonem 3.5.2?

Link do Patebin'a

This application failed to start because it could not find or load the Qt platform plugin "windows"

in "".
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Budek24: Gdyby nie to, że czasem sobie w coś pogrywam na kompie i piszę czasem w C# (tak, wiem o .net core) to bez wahania siedziałbym na Linuchu. A tak pozostaje mi albo dual boot albo wirtualki. Cóż.
  • Odpowiedz
W jaki sposób w pythonie manipulować danymi pliku csv by ujednolicić ich format?

np gdy mam dane typu AA3242432,34''233
i chciałbym zamienić znak " na przecinek i oddzielić te dane od siebie?
W samym pythonie umiem to zrobić, ale jak to zrobić w pythonie operując na pliku csv?
Nie oczekuję gotowego rozwiązania, wskazanie samej metody będzie pomocne.
#python
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach