Czy są w #python jakieś proste sposoby na wielowątkowość? W moim przypadku chodzi konkretnie o pobieranie danych poprzez API za pomocą requests - wysyłanie POSTów jednego po drugim kilka tysięcy razy trochę trwa.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dar_Q: w pythonie masz 3 mozliwosci. Threading ale to watki wspolbiezne. multiprocessing (ktory jest b. podobny do threading) to watki rownolegle. Od py3.5 masz asyncio ale nie ogarnalem tego.
  • Odpowiedz
Piszę aplikację, której celem jest otwarcie przeglądarki, wejście na stronę i wykonanie na niej kilka klików. Chciałbym, zeby na jednym vpsie działalo kilka taki aplikacji, ale każdy by musiał mieć inne proxy. Jakieś pomysły, jak się za to zabrać?
#programowanie #python
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzięki wielkie za pomoc <3


@Podprogowiec: Nie ma sprawy. Tutaj w sumie zapomniałem o trzeciej linijce do odpalania całości:

webdriver.Chrome(executable_path=chromedriver_path, chrome_options=opts)
A masz może jakieś protipy jak przyśpieszyć
  • Odpowiedz
http://www.wykop.pl/link/3482153/data-science-datasety-w-otwartej-bibliotece-kaggle/

Prawdziwa perła dla osób rozpoczynających przygodę z data science oraz tych którzy już w niej siedzą i szukają natchnienia. Na stronie jest duża liczba (i wciąż sie rozrasta) datasetów, które można badać. Jest również opcja przeglądania analiz innych osób.

#technologia #programowanie #naukaprogramowania #datascience #python #machinelearning
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zrobiłem aplikację w django-rest-framework.
Co muszę zrobić żeby użytkownik bez uprawnień Staff i Superuser mógł z niej korzystać z zewnątrz?
Anonimowo ma nie być dostępu.
Dodanie permissions nie pomaga. Działa tylko jak dodam usera do Staff i Superuser a to za duże uprawnienia :(

Potrzebuję tylko naprowadzenia na temat - czuję, że to jakieś 101, którego nie ogarniam.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niech mnie ktoś poratuje z tym generic DeleteView(), jak to powinno poprawnie wyglądać. Jakiekolwiek wyjście poza to co pokazane w dokumentacji kończy się kupą. Wszystko mi działa do momentu kiedy powinen zostać wywołany success_url, albo go nie wykrywa albo wywala błędy typu:

'PostDelete' object has no attribute 'object'


#python #django #naukaprogramowania
RobotKuchenny9000 - Niech mnie ktoś poratuje z tym generic DeleteView(), jak to powin...

źródło: comment_l4tHXKBOcoBU6UleW5BR6jfEeM4rmOGK.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie mirki taki problem. Mamy cztery losowe liczby w liście:
losowe_cyfry = [random.randrange(0,9) for number in range(4)].

Teraz zadanie, jak zrobić by z tych liczb usawić możliwe największa godzine w systemie 24 godzinnym. Jak podejść do problemu inaczej niż zaorać się dużą ilością ifów ? Jakieś pomysły ? Sztuczki?

#programowanie #python #naukaprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka pythonowe świry, z racji, że na zaliczenie programowania obiektowego muszę zrobić program symulujący obliczanie wartości rezystorów po kodach paskowych zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Chciałbym, żeby program wyglądał mniej więcej tak jak na stronie klik. Użytkownik wybiera poszczególne paski z rozwijalnego menu, pojawia się rezystor wraz z zaznaczonymi paskami, a obok pojawia się wartość rezystancji. W .py skrobię ale nigdy nie robiłem rzeczy typu GUI, co będzie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirki - prośba o poradę zawodową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem aktualnie programistą Python z ~rocznym doświadczeniem, do tego ze studiów i krótkiej praktyki studenckiej znam język Java.

Zastanawiam się jaką drogę dalej obrać zawodowo. Widzę ,że Python to zajebista technologia i chciałbym jej poświęcić jeszcze trochę czasu, ale perspektywy na Polskim rynku pracy są jakie są i zastanawiam się nad poszerzeniem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób powinno się obsługiwać komunikację raspberry - COM (UART) w python?

otwarcie komunikacji poprzez

s = serial.Serial(port='/dev/ttyAMA0', baudrate=9600, parity=serial.PARITYNONE, stopbits=serial.STOPBITSONE, bytesize=serial.EIGHTBITS,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki.
Mam za zadanie napisać program, który analizowałby zmiany położeń markerów w strumieniu video.
Za markery służą mi odblaskowe kawałki taśmy, więc wykrywam je przez spełnienie warunku na jasność pikseli.
Program same wychwytywanie realizuje okej, ale problem jest wtedy, kiedy markery przejdą w specyficzne położenie - z założenia mają być umieszczone na ręce, a co za tym idzie ich łączenie ma pewne narzucone więzy i w tym momencie, kiedy marker na stawie łokciowym jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znów muszę was prosić o podpowiedź bo nie wiem jak się zabrać do tego problemu. Mam dwa dataframe'y o różnej wielkości.

df:
station datetime visibility cloudiness
0 12100 2000-01-09 14:00:00 900.0 8.0
1 12100 2000-01-09 15:00:00 900.0 8.0
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#python #programowanie

Chcę wyświetlić na intefejsie listę, korzystam z wxpython, które ma kontrolkę wx.ListCtrl, ale chyba mi to nie wystarczy. Chciałem wyświetlić listę zintegrowaną ze źródłem danych typu słownik lub lista. Tak żeby lista na intefejsie się automatycznie update'owała przy zmianie źródła. Widziałem w necie, że w wx.ListCtrl można to zrobić za pomocą "listy wirtualnej", ale wtedy nie da się sortować. Poza tym ListCtrl wygląda ohydnie, jak z
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekapitulatorfilogenezy: nie wiem jak to jest ze starszymi, ale wx3.0 mają zaimplementowaną metodę do sortowania w listctrl. Do updateowania zawartośći listctrl musisz dodać sobie jakiś event, który to "wystrzeli" nowe pobranie danych. Ściągnij sobie (tylko win) demówkę kontrolek WX. O tutaj. Myślę, że WX to dobra biblioteka graficzna dla python. Z wyglądem kontrolek ni bedę polemizował bo te są zależne od systemu, na którym je odpalasz.
  • Odpowiedz