Williams Phelps Eno, twórca podstawowych zasad ruchu drogowego i oznakowań drogowych, nie potrafił jeździć samochodem. Człowiek, który wymyślił rondo, przejście dla pieszych, postój dla taksówek, znak "Stop" i ulicę jednokierunkową uważał, że samochody są tylko przejściową modą

#ciekawostkiantrosa #ruchdrogowy #samochody #przepisy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@macier13: wypełniasz taką karteczkę w szkole i z nią idziesz do urzędu, ewentualnie zanosi to Twoja szkoła i tyle, potem jak będziesz na teorie szedł to szkoła da Ci taką karteczkę którą zanosisz do wordu oni Cie tam zapisują i potem wszystko jedzie z dowodu osobistego ;p
  • Odpowiedz
Przywaliła mi w bok jakaś młoda dziewczyna, nie ma tam nigdzie znaków czyli jest to obszar w którym ustępuje się pierwszeństwa.

Problem w tym, że ona chciała wyjechać z takiej drogi dla mieszkańców przed blokiem (z kostki). Ona powiedziała, że to moja wina, dlatego zadzwoniłem na policję, policja powiedziała że to jej wina bo to z czego ona wyjeżdżała to nie jest droga i to ona włączała się do ruchu.

Policja zapytała
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z przepisami, moto może wyprzedzac na jednym pasie jak ma miejsce, albo jak samochody stoją w korku?

(Kolega za to prawie mandat wyłapał, a ja przejechałem obok radiowozu i nic)

#przepisy #prawo #motocykle #ruchdrogowy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KuliG: Nigdzie w polskim kodeksie ruchu drogowego nie jest stwierdzone, że motocykl nie może poruszać się między samochodami, a w myśl starej zasady prawniczej: co nie jest zabronione, jest dozwolone. Nielegalne jest jedynie przejeżdżanie ciągłej linii, jeśli ta akurat rozdziela wytyczone pasy ruchu.

fragment z artykułu, polecam lekturę całości:

http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,miedzy,samochodami,motocyklista,a,prawo,6370.html
  • Odpowiedz
@KuliG:

1. Jak stoją to jest to omijanie.

2. Może, o ile wyprzedzany to nie jednoślad, lub kolumna pieszych, bo wtedy trzeba pozostawić co najmniej metr odstępu.

Za co tak naprawdę miałby miałby dostać mandat? Może jechał po linii ciągłej, przekroczył linię zatrzymania, albo wyprzedzał z niewłaściwej strony?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach