Niestety tak wygląda kwarantanna dla Polaków wracających z zagranicy w praktyce: Znam starszego pana wracającego ze Szwecji. Przypłyną promem do Świnoujścia, tam wstadł w zwykły pociąg TLK do Warszawy, w Warszawie przesiadka na TLK jeszcze dalej na wschód. Łącznie ponad 800 km i 12h w pociągu jagby nigdy nic. Na miejscu jeszcze taksówką do mieszkania. By odbyć tutaj kwarantannę. Ile osób po drodzę spotkał ciężko zliczyć. #koronawirus #kwarantanna
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Lenmon
@Mathas
@LM317K
Nie wiem jak dobrze to rozwiązać. Ale pod samoloty PKP podstawiło pociągi. Można by pomyśleć o jakiś specjalnych autokarach itp. Wiem że ciężkie do zrealizowania ale tutaj nawet nikt nie pytał w jaki sposób przejedzie pół Polski.
Co w takim razie dają takie obostrzenia i ta kwarantanna jak tysiące Polaków po drodze może pozarażać kolejne tysiące.
  • Odpowiedz
Jak wygląda obecnie sytuacja z pociągami? Jeździł ktoś ostatnio i jest bardziej ok czy bardziej koronaparty? Będę musiał jechać z Warszawy do Gdyni w przyszłym tygodniu i się trochę cykam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pkp #warszawa #koronawirus #gdynia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy można teraz podróżować pociągiem jeśli celem podróży nie jest dojazd do pracy/rodziny? Chciałabym zabrać rzeczy z miasta, w którym studiuję, ale nie mam możliwości podróży samochodem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pkp
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wychodzę z domu, ryzykuję zdrowiem i życiem, pewnie przedwcześnie trafię do urny ale ktoś musi próbę robić, żeby pasażerzy nie narzekali na stare wagony.

Tag do obserwowania #atencyjnymaszynista

Nocna zmiana pełną gębą, EP09-018 się kłania i śmigamy Rzepin i powrót co by wagony z brzydgoszczy przetestować. Ale frajda... xd
Zawsze coś. Każda godzina teraz się liczy. Tydzień na dupie, dziś praca i już w tym miesiącu chyba się tu nie pojawię...
P.....y - Wychodzę z domu, ryzykuję zdrowiem i życiem, pewnie przedwcześnie trafię do...

źródło: comment_1585080617kET3JxmhVkFQuI85GrFCd6.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bitkoin: Jedyne co wiem, to tyle, że tramwaje wyjeżdżają normalnie, jak w dzień powszedni. O ile wystarczy ludzi. Aha, no i połowa siedzeń ma być wyłączona z użytkowania, ale nie wiem w jaki sposób je zabezpieczą. Za autobusy nie ręczę.
  • Odpowiedz
#epidemia #koronawirus #pkp

Dobra jako, że nasza władza wymyśla już bardzo mocno, więc pytanie brzmi czy od jutra kursują #pociagi #lodz #krakow ? Chciałem rodzicielkę wysłać do własnego domu rodzinnego, jeszcze dzisiaj myślałem by w piątek przejechać te 350 km i wrócić bo tak najbezpieczniej ale teraz to kij wie. Rozporządzenia nie ma na ISAP więc nawet nie wiadomo do
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krishin: masz na bilecie napisane. Nie wiem z jakiego regionu jeździsz, więc cięzko mi podpowiedzieć co możesz mieć na bilecie. Może jeździsz polregio, może kolejami małopolskimi, może jakimiś łódzkimi czy warszawskimi. Skróty tych spółek są na bilecie. W końcu na pewno orientujesz się w jakie pociągi możesz wejść a w jakie nie, bo zapłaciłbyś karę (twojego biletu nie akceptują).
  • Odpowiedz
  • 1
@krishin jak masz bilet z kasy to najlepiej skoczyć do kasy i tam wypełnić wniosek dotyczący reklamacji, ewentuaknie jak przez neta to na ten adres mailowy:

reklamacje@intercity.pl
  • Odpowiedz