Hej hops świry z #gotowanie #gastronomia #pizza #chleb i #gotujzwykopem
Pytanie dla tych, którzy z ciastem mącznym nie czują się obco i podobnie jak ja, lubią znać nieco naukowej teorii stojącej za procesami w kuchni:
Czy da się za długo wyrabiać ciasto? Czy siatka glutenowa może zrobić się za sztywna? Jak zachowuje się takie zbyt długo wyrabiane ciasto?
Będę wdzięczny, jeśli ktoś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@YBerion: Siatka glutenowa może się rozerwać. Miałem przypadki, w których złożyłem ciasto raz za dużo i w tym momencie widać było jak klapło, i chleb rozpływał się. Generalnie zazwyczaj popełniam ten błąd. Jeśli uda mi się utrzymać właściwe naprężenie, chleb się nagle pięknie otwiera i wszystko jest super.
  • Odpowiedz
Mircy, chcę sobie zrobić pizzę z salami, ale jakoś tak się składa, że w ogóle nie kupuję salami :) Które będzie dobre? Nie szukam jakiś o--------h za 200zł za 100g tylko normalne, dla zwykłych ludzi, najlepiej jak będzie dostępne w Biedronce, Auchan lub Dino. Ostatnio kupiłem bodajże morliny, i w smaku czuć było tylko tłuszcz i sól ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kupujzwykopem #wedliny #
k.....z - Mircy, chcę sobie zrobić pizzę z salami, ale jakoś tak się składa, że w ogó...

źródło: comment_1581697913EZjADhECc7fY2haDdzZ5iC.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KomendaGlownaPolicji: była w Carrefourze i wyglądała włosko więc wziąłem xd
daje radę tylko wrzucam ją w połowie pieczenia bo jest bardzo cienko krojona,
Spinatina picante najchętniej bym dał ale tego tak łatwo w byle sklepie nie kupię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
W końcu pizza w której wszystkie elementy były na wysokim poziomie. Ostatnio w każdej coś nie grało ale przełamałem tą stagnację xd
Na pizzy spice caliente z lidla, nie tak dobre jak włoskie i krojone dość cienko ale bardzo dobre mimo to. Mozarellę wyjąłem na sitko i tak tylko trzymałem kilka godzin. Wyciskania jej na ręczniku papierowym nie polecam. Pomidory jakieś lepsze z puszki, podgotowane z solą, bazylią i czosnkiem.
TO 2h
Mishy - W końcu pizza w której wszystkie elementy były na wysokim poziomie. Ostatnio ...

źródło: comment_1581458312untmTXBaW1RKdCk2vcBNn1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach