Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 21
Hej hops świry z #gotowanie #gastronomia #pizza #chleb i #gotujzwykopem
Pytanie dla tych, którzy z ciastem mącznym nie czują się obco i podobnie jak ja, lubią znać nieco naukowej teorii stojącej za procesami w kuchni:
Czy da się za długo wyrabiać ciasto? Czy siatka glutenowa może zrobić się za sztywna? Jak zachowuje się takie zbyt długo wyrabiane ciasto?
Będę wdzięczny, jeśli ktoś
Pytanie dla tych, którzy z ciastem mącznym nie czują się obco i podobnie jak ja, lubią znać nieco naukowej teorii stojącej za procesami w kuchni:
Czy da się za długo wyrabiać ciasto? Czy siatka glutenowa może zrobić się za sztywna? Jak zachowuje się takie zbyt długo wyrabiane ciasto?
Będę wdzięczny, jeśli ktoś
@YBerion: poszukaj na kanale yt bake with jack. Chkopak robil z tego co pamiętam eksperyment e tej kwestii
- 1
@YBerion: Siatka glutenowa może się rozerwać. Miałem przypadki, w których złożyłem ciasto raz za dużo i w tym momencie widać było jak klapło, i chleb rozpływał się. Generalnie zazwyczaj popełniam ten błąd. Jeśli uda mi się utrzymać właściwe naprężenie, chleb się nagle pięknie otwiera i wszystko jest super.
- 1
Jak rozgrzać kamień do pieczenia pizzy? Kupiłem ostatnio w biedrze i chcę przetestować.
Zna ktoś może jakiś patent na przełożenie pizzy na kamień bez użycia łopaty? :D
#pizza #pieczzwykopem #gotujzwykopem
Zna ktoś może jakiś patent na przełożenie pizzy na kamień bez użycia łopaty? :D
#pizza #pieczzwykopem #gotujzwykopem

- 2
@IcouldBeAnyone: Dziękuję, że o mnie nie zapomniałeś :) wygląda świetne! Najlepszego i smacznego mirku!
- 0
Mireczki, rozwiążmy ten konflikt raz na zawsze, która pizza jest lepsza? #pizza #glupiewykopowezabawy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mircy, chcę sobie zrobić pizzę z salami, ale jakoś tak się składa, że w ogóle nie kupuję salami :) Które będzie dobre? Nie szukam jakiś o--------h za 200zł za 100g tylko normalne, dla zwykłych ludzi, najlepiej jak będzie dostępne w Biedronce, Auchan lub Dino. Ostatnio kupiłem bodajże morliny, i w smaku czuć było tylko tłuszcz i sól ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kupujzwykopem #wedliny #
#kupujzwykopem #wedliny #
źródło: comment_1581697913EZjADhECc7fY2haDdzZ5iC.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1
@d601 o, ja też zawsze zamawiam dwie różne połówki, bo to tak jakby jeść dwie pitce naraz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 230
Gdy rodzina zamawia pizze i bułeczki mleczne, moim honorem jest wypiek.
#gotujzwykopem #pizza #bojowkapiekarska
#gotujzwykopem #pizza #bojowkapiekarska
źródło: comment_15816845590AxOhEvA122HLmBZcaSPFY.jpg
Pobierz- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@Hatsuban: smaczek synku ❤️
Gdzie według Was jest najlepsza pizza w Szczecinie?
Zapraszam do przeczytania opinii o Paladin - kliknij tutaj
#szczecin #pizza #recenzjejedzenia
Zapraszam do przeczytania opinii o Paladin - kliknij tutaj
#szczecin #pizza #recenzjejedzenia
@Bambokrates: W Kauflandzie jest Basia 00
@Bambokrates: ANTE Smaki Sycylii - Zwierzyniecka 22, 33-332 Kraków - w tyg 7-20/ sb 7-18
chyba z 5 ziko za 1kg włoska 00
chyba z 5 ziko za 1kg włoska 00
@IcouldBeAnyone: weź zawołaj
- 4
#gotujzwykopem #pizza Wyszło niebiańsko ;)
źródło: comment_1581542985cCuH011bd9SY6xsIUcKCeA.jpg
PobierzPizza, pizzunia najsmaczniejsza z ostatnich wyrobów. Względem wczorajszej dodałem trochę parmezanu na sos.
TO 2h Tk ok 5 dni TO 2h. Hydro 64%.
#pizza #dietaopartanapizzy
TO 2h Tk ok 5 dni TO 2h. Hydro 64%.
#pizza #dietaopartanapizzy
źródło: comment_1581538117qHGrxK4RYYNWxG3bkdNm6F.jpg
Pobierz- 0
@KomendaGlownaPolicji: była w Carrefourze i wyglądała włosko więc wziąłem xd
daje radę tylko wrzucam ją w połowie pieczenia bo jest bardzo cienko krojona,
Spinatina picante najchętniej bym dał ale tego tak łatwo w byle sklepie nie kupię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
daje radę tylko wrzucam ją w połowie pieczenia bo jest bardzo cienko krojona,
Spinatina picante najchętniej bym dał ale tego tak łatwo w byle sklepie nie kupię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mishy: smacznego
@peanut_whu: na kamieniu?
- 1
konto usunięte via Android
- 4
- 0
@Banansky: ta
- 3
@UFC_Jest_W_Dupie: Smakówa mordo
W końcu pizza w której wszystkie elementy były na wysokim poziomie. Ostatnio w każdej coś nie grało ale przełamałem tą stagnację xd
Na pizzy spice caliente z lidla, nie tak dobre jak włoskie i krojone dość cienko ale bardzo dobre mimo to. Mozarellę wyjąłem na sitko i tak tylko trzymałem kilka godzin. Wyciskania jej na ręczniku papierowym nie polecam. Pomidory jakieś lepsze z puszki, podgotowane z solą, bazylią i czosnkiem.
TO 2h
Na pizzy spice caliente z lidla, nie tak dobre jak włoskie i krojone dość cienko ale bardzo dobre mimo to. Mozarellę wyjąłem na sitko i tak tylko trzymałem kilka godzin. Wyciskania jej na ręczniku papierowym nie polecam. Pomidory jakieś lepsze z puszki, podgotowane z solą, bazylią i czosnkiem.
TO 2h
źródło: comment_1581458312untmTXBaW1RKdCk2vcBNn1.jpg
Pobierz
























@PizzaPortal co wy na to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_15817764437K96vaDzEvEX0jIT5TgudM.jpg
Pobierz