#krosno #mapy #ciekawostki
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
51
Kraków - Mapy historyczne+Orofotomapa od 1970 r.

Kompozycja mapowa z danymi historycznymi i najnowszymi. Wszystkim historycznym planom, począwszy od opracowania Bąkowskiego z około 1730 roku, aż po bogaty zbiór ortofotomap lotniczych i satelitarnych obejmujących okres od 1970 roku do kwietnia 2025 roku, została nadana georeferencja.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
#krosno #mapy #ciekawostki
- 0
https://miip.geomalopolska.pl/iMapLite/app/MIIP/mapa_topograficzna.html
źródło: comment_1645288134eSCNJoydfe3vVWHsak5yq7.jpg
Pobierz- 1
Od razu zaznaczam, że mapa.lodz.pl/ortofotomapy jest spoko, ale to nie o nią mi chodzi. Tutaj "foty" są do 1994, a ta, której szukam miała też takie giga-stare mapy.
#lodz #mapy #ortofotomapa
- 1
- 1
Tam jest zabawa suwakiem w rogu, trochę mało wygodnie, ale dobre i to.
- 2
Kiedyś mieszkałem w tym warszawskim wieżowcu...
Ile czasu zajmie wykopkom znalezienie go? Jest ktoś chętny?
http://ukosne.um.warszawa.pl/
Jak
źródło: comment_1601057812xLknwEw2KMKyWXf7dfVazc.jpg
Pobierz- 2
- 1
- 9
- 2
- 1
chyba #geodezja #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #mapy #ortofotomapa
#geodezja #geoportal #ortofotomapa #mapy
- 2
Tylko tak: 1) potrzebne jest zainstalowanie FWTools, 2) Dużo trzeba
- 2
W-----ł mnie Android i niemożność zapisu na pamięciach zewnętrznych, to muszę na wewnętrznych.
Próbowałem łatać, ale nawet głupiego Krakowa nie jest w stanie złapać, bo za mało pamięci wewnętrznej, więc wpadłem na pomysł:
Niby proste, ale...
- 0
root telefonu i zapisujesz gdzie chcesz :)
@pawel_a23: powiem więcej: próbowałem z androidem 4.0 i problem leży raczej w oruxmaps, bo osmand na wcześniejszej wersji nie miał przeciwskazań do zapisu na karcie. Orux za to nie pozwala na zapis ani na usb, ani na mSD.
- 3
Przeszukuję internet w poszukiwaniu możliwości stworzenia mapy w trybie ortofoto z rządowego portalu GeoPortal.gov. Przeglądnąwszy dochodzę do wniosku, iż stworzenie takich map w trybie offline jest niemożliwe lub nad tym pracują. Ale innym się udało... W końcu w TrekBuddy widywałem zbliżenia jak satelitarne. Zastanawiam się jak to zostało wykonane, bo chciałbym powtórzyć manewr.
Żeby
- 1
No i internet - coś takiego tam w zasadzie nie istnieje. A drzew dużo, a kesze pochowane tak, że czasem nie wiesz czy
5
Kalendarz na 2012 rok od MGGP Aero

Piękny kalendarz z zdjęciami lotniczymi Polski w wysokiej rozdzielczości.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
26
Historyczna ortofotomapa Czech z lat 50-tych
Mapa fotograficzna wykonana została głównie w latach 1953-1954 i pokrywa obszar całego kraju. Zdjęcia lotnicze pochodzą ze zbiorów Wojskowego Biura Geograficznego i Hydrometeorologicznego
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
10
Bardzo dokładna mapa Wrocławia lepsza od Google Maps
Ortoforomapa całego Wrocławia o jakości znacznie przewyższającej zdjęcia satelitarne z Google Maps. Ponadto dostępne są liczne warstwy na mapie takie jak np. numery i obrysy poszczególnych budynków.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #














No nareszcie! Ciekawe co się w tym roku stało, że prawie pół roku później? Zwykle publikowali listopad-grudzień w roku, w którym robiono zdjęcia.
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-nowa-ortofotomapa-stolicy-juz-dostepna-7107347
Brzydka taka ta ortofoto. Kolory kwestia subiektywna, ale już przejścia na Wiśle (np. północ) to wstyd dla wykonawcy moim zdaniem.
mapa.um.warszawa.pl - trzeba kliknąć "zdjęcia" po wejściu na mapę (najlepiej historyczną bo jest co porównywać).
Szkoda, że ukosnej nie aktualizują, wygodna była.