Wszystko
Najnowsze
Archiwum
źródło: temp_file4110759109971782305
Pobierz@Kapppa111: dostępność cenowa świetna jakość, dobra zabawa
@Kapppa111: Podobno to ulubiony pocieracz skurki @DzdzystyDzejson z 2022 roku
źródło: Screenshot_20250131-025949~2
PobierzPomimo, że wykręca wielkie liczby nie jest jakoś medialny, a szkoda, że go nie doceniają.
@DonBorubar: ma dwa zasadnicze problemy - nie jest czarny i nie jest ze Stanów.
- 17
#nbastats #nba
Z nocy:
Sabonis - 13pts-14reb-11ast, 4/6FG - triple-double nr 66 w karierze. O jego ponad 14reb/g w sezonie już nie raz pisałem (bo o czym innym tu pisać), to dodam tylko że Sabonis może być oficjalnym liderem średniej zbiórek w NBA w trzecim sezonie z rzędu. Tak się składa, że to nie żadna nowość, bo liderzy zbiórek zazwyczaj liderują w lidze seryjnie. Po co najmniej 3 sezony z
Z nocy:
Sabonis - 13pts-14reb-11ast, 4/6FG - triple-double nr 66 w karierze. O jego ponad 14reb/g w sezonie już nie raz pisałem (bo o czym innym tu pisać), to dodam tylko że Sabonis może być oficjalnym liderem średniej zbiórek w NBA w trzecim sezonie z rzędu. Tak się składa, że to nie żadna nowość, bo liderzy zbiórek zazwyczaj liderują w lidze seryjnie. Po co najmniej 3 sezony z
- 4
w dzisiejszych czasach rzadko gracze przebywający 20 czy 26 minut na boisku mają 0 zbiórek, a już nie mówiąc o wysokich czy skrzydłowych.
@cult_of_luna: hmm, zacząłem się zastanawiać nad tym co napisałem i aż musiałem sprawdzić. Tak - liczba meczów +24min i 0reb spadła o 35 czy 40% w ostatnich latach. Teraz standardem jest 200 takich meczów z groszem na sezon, dekadę temu było to pod 300, albo powyżej 300.
Kings podali, że Fox jest do wyjecia i będą wysłuchiwać ofert. Spurs i Rockets w gronie potencjalnych zainteresowanych. Dobrze to rozgrywa SAC, nie to co inba w Miami. #nba
źródło: Screenshot_20250129-175249
Pobierz@MarekKellemen: Jak Mcgregor stanie na potfelu to ma z 5 metrów przewagi nad chłopem
- 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Bronny 0-3-1 z ławki w 15min (0/5FG) - to chyba debiut pod tagiem :)
@cult_of_luna: A jego FG% to jakiś rekord, czy za mało żeby klasyfikowany był?
źródło: ddd
Pobierz- 2
@Scyzorro83: zdecydowanie za mało, w statsach rzutowych trzeba mieć tempo na 300 rzutów w sezonie, czyli na ponad 3 w meczu gdyby niczego nie opuścił
- 12
źródło: Screenshot_20250129-100835~2
Pobierz@meemphis11: Ta jest bardziej przerażająca.
źródło: obraz
Pobierz- 19
#nbastats #nba
Z nocy:
A. Davis - 42pts-23reb-2ast-2blk, 17/28FG - pomiędzy linijką Davisa (42-23), a zwykłym +40-20 jest taka subtelna różnica, że +40-20 mamy po raz 12. w ciągu ostatnich 7 sezonów, a linijkę Davisa po raz pierwszy od 2018. W XXI wieku takie cyfry osiągali tylko DMC 2018 (44-23-10-4), D. Howard 2012 (45-23-3-4-2), Webber 2001 (51-26-5-3-2) i Shaq 2000 (61-23-3). Barierę 40-20 Davis przekroczył po raz piąty w karierze,
Z nocy:
A. Davis - 42pts-23reb-2ast-2blk, 17/28FG - pomiędzy linijką Davisa (42-23), a zwykłym +40-20 jest taka subtelna różnica, że +40-20 mamy po raz 12. w ciągu ostatnich 7 sezonów, a linijkę Davisa po raz pierwszy od 2018. W XXI wieku takie cyfry osiągali tylko DMC 2018 (44-23-10-4), D. Howard 2012 (45-23-3-4-2), Webber 2001 (51-26-5-3-2) i Shaq 2000 (61-23-3). Barierę 40-20 Davis przekroczył po raz piąty w karierze,

- 12
źródło: Screenshot_20250127-192225~2
Pobierz#nba
jest jakas opcja ogladania nba za darmo niż strimsy?
mam wykupione c+, ale potrzebny chyba jakis dodatkowy pakiet?
jest jakas opcja ogladania nba za darmo niż strimsy?
mam wykupione c+, ale potrzebny chyba jakis dodatkowy pakiet?
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@oskar-malinowski zainstwluj ublock na Firefoxie
- 12
#nbastats #nba
Dziś dla odmiany jeden mecz:
Clingan - 0pts-6reb-2blk w startowe 20min, 0/4FG - kiedyś bliżej początku sezonu pisałem o częstotliwości jego bloków, ale zbiórki są jeszcze ciekawsze - 6.7reb/g w zaledwie 16.8 minut średnio na parkiecie daje 19.3reb na 100 posiadań, co jest czwartym wynikiem w lidze w tym sezonie (za Looneyem, Townsem i Valanciunasem) oraz drugim wynikiem debiutanta w historii. Rekordzistą jest Earl Williams z
Dziś dla odmiany jeden mecz:
Clingan - 0pts-6reb-2blk w startowe 20min, 0/4FG - kiedyś bliżej początku sezonu pisałem o częstotliwości jego bloków, ale zbiórki są jeszcze ciekawsze - 6.7reb/g w zaledwie 16.8 minut średnio na parkiecie daje 19.3reb na 100 posiadań, co jest czwartym wynikiem w lidze w tym sezonie (za Looneyem, Townsem i Valanciunasem) oraz drugim wynikiem debiutanta w historii. Rekordzistą jest Earl Williams z
#nba no ciekawe Silver zapowiedzial że będą chyba majstrować w przepisach by balansować nadmierne rzucanie za 3. Plotki są o możliwym przesuwaniu lini, zmianie kształtu pola gry, limitach rzutowych lub zmianach w punktowaniu
- 1
@nobrain: No w latach 90 też trochę majstrowali w zależności od statystyk. Jakby zlikwidować to wrócimy do ery sprzed 1979
- 0
@nobrain: Chodziło mi tylko o przepisy. Nie wiem czy by tyle rzucali bo taktyka wynika z czystej matematyki. Wzrosła skutecznośc rzutu przy ograniczonej obronie i odpowiednim szkoleniu, a masz rzut warty 1.5 razy więcej.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Mega_Smieszek Ja Packers kibicuje ze względu na to, że u mnie w okolicy praktycznie wszyscy im kibicowali, a całe miasto na zielono chodziło przez połowę roku:)
A z zawodników to fascynuje mnie kariera Purdyego i mam nadzieję, że kiedyś wygra SB.
A z zawodników to fascynuje mnie kariera Purdyego i mam nadzieję, że kiedyś wygra SB.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 15
Perkins jest nie do p--------a xD
Już przed sezonem było wiadomo, że nie dadzą Jokiciowi kolejnego MVP choćby srał złotem na parkiecie ale najwyraźniej najlepszy sezon w życiu Serba sprawił, że muszą zacząć mu umniejszać w telewizji
Jeszcze tylko czekamy aż Perk wyciągnie znowu kartę rasizmu i bingo jak z Embiidem będzie zaliczone
#nba
Już przed sezonem było wiadomo, że nie dadzą Jokiciowi kolejnego MVP choćby srał złotem na parkiecie ale najwyraźniej najlepszy sezon w życiu Serba sprawił, że muszą zacząć mu umniejszać w telewizji
Jeszcze tylko czekamy aż Perk wyciągnie znowu kartę rasizmu i bingo jak z Embiidem będzie zaliczone
#nba
źródło: Screenshot_20250126-090230~2
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@meemphis11: jak ma odwagę to niech powie ze odrzucają go biali obcokrajowcy bo klucz jego niechęci do zawodników jest zabawny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dirk Nowitzki, Steve Nash i Jokic.
#nba jeśli Jokic będzie jeszcze podnosił poziom gry trzeba wprowadzać nowa statystykę do ligi bo triple-double po prostu zaczyna być średnia sezonu. Przechodzimy powoli do liczb typu triple-20 aby wyróżnić zawodnika na tle ligi i wpływu na grę. W
@MarekKellemen z tego co widzę od 10 lat liczba TD na sezon się nie zmieniła, więc nie za bardzo wiem co tu chcesz zmieniać.
z tego co widzę od 10 lat liczba TD na sezon się nie zmieniła
@miki4ever: raczej poprzednie 4-5 stało mniej więcej w miejscu, dokładnie 10 lat temu było 46 tripli w sezonie, w poprzednim było 3x tyle, w tym jest tempo na ~160 (w poprzednim było 137)
- 16
#nbastats #nba
Krótko bo tylko 3 mecze:
Jerome - 33pts-3reb-3ast-2stl z ławki, 11/14FG (8/8 za 3) z ławki - to 102. rezerwowy przypadek z 8 (lub więcej) trójkami w meczu, ale 8/8 bez pomyłki miał z ławki tylko Perkins w 1997. W roli startera były 4 mecze 9/9 za 3 (m.in. Brunson w grudniu) i 5 kolejnych 8/8 (m.in Curry 3 tyg. temu), czyli zbierając razem - to 11. mecz
Krótko bo tylko 3 mecze:
Jerome - 33pts-3reb-3ast-2stl z ławki, 11/14FG (8/8 za 3) z ławki - to 102. rezerwowy przypadek z 8 (lub więcej) trójkami w meczu, ale 8/8 bez pomyłki miał z ławki tylko Perkins w 1997. W roli startera były 4 mecze 9/9 za 3 (m.in. Brunson w grudniu) i 5 kolejnych 8/8 (m.in Curry 3 tyg. temu), czyli zbierając razem - to 11. mecz
#nba Jokic powinien skończyć karierę przynajmniej jako najlepszy center w historii koszykówki. Nikt na tej pozycji nie miał takich statystyk i to grając w mało dominującym zespole który bez niego cierpi. Przed jego pojawieniem wyczynem był dobry mid-range na tej pozycji
















5 meczów w nocy:
Risacher - 30pts-2stl, 11/14FG (5/6 za 3) - na początku sezonu często pisałem o jego problemach ze skutecznością. Kawałek za połową sezonu "wyśrubował" średnią do 11.0pts/g, ale to wciąż zaledwie 44/52 średnia punkowa draftowej jedynki, wśród zawodników, którzy nie stracili pierwszego sezonu (jak Fultz, czy Bennett). Gorsze średnie niż 11pts/g w pełnych sezonach, mieli chronologicznie: Share 1952, Workman 1953, Ricketts 1956, Hundley 1958, B.