Planuję zrobić sobie #monitoring posesji i mam dylemat czy iść w analog czy w IP - napotkałem gdzieś artykuł, że czasami nie warto przepłacać na IP jeśli nie ma takiej konieczności.

Ile powinienem liczyć mniej więcej za kamerkę IP ? Jakie są wady technologii IP ? Będę miał internet mobilny przez pewien czas - obawiam się, że to może być jakieś ograniczenie (transfer, limity przepustowości etc).

#cctv
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michallo3: Co do HD-CVI i IP to każda z tych kamer potrzebuje zasilania więc kabla nie ominiesz
W HD-CVI można poprowadzić zasilanie i sygnał jednym kablem (skrętka), a w IP kablem sieciowym.
Do kamery IP możesz podłączyć się bezpośrednio (omijając rejestrator), w przypadku HD-CVI musi być ona podłączona do rejestratora i dopiero przez rejestrator zobaczysz obraz z kamery online.
Różnica cen w przypadku HD-CVI a IP jest duża
Osobiście polecam kamery HD-CVI które jakością
  • Odpowiedz
  • 3
Mirki z #monitoring #cctv #kamery i może #kiciochpyta
Czy kupię jakieś dwie kamery i rejestrator do tysiąca PLN?
Mam pociągnięte skrętki i zasilanie w punkty w których miały by być kamery. Kamery zewnętrzne. Dysk bym miał także może być bez.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No cześć, zakladam sobie w domu taki swój bieda-monitoring, kamerki jakieś tam z tesco za 15 zł, vlc do zapisywania, niedługo wyjeżdżam na wakacje, hub usb jest, przedłużacze do kamerek są, dziury w ścianach pięknie wywiercone, cały teren pięknie monitorowany, mam tylko 2 zasadnicze kwestie do rozstrzygnięcia. Pierwsze to jak zrobić żeby video od razu było gdzieś zapisywane online (w jakiej chmurze np.) a druga to czy koniecznie do tego trzeba wykorzystywać
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andris00: kamery mogą nagrywać obraz na rejestrator do tego przeznaczony :) np. BCS, HIKVISION, Dahua i inne. Oczywiście, możesz zainteresować się innymi, mniej znanymi markami jeżeli bardzo ekonomicznie chcesz to rozwiązać.

Rejestrator n-kanałowy (w zależności od ilości kamer) + do rejestratora dokup dysk twardy (oczywiście taki przeznaczony do pracy ciągłej), np. Western Digital z serii WD PURPLE. Z jego pojemnością ciężko, bo jak wiadomo - im większa pojemność tym będzie
  • Odpowiedz
Cześć mircy-elektronicy. Czy zna ktoś tani i mały enkoder video? Mam starą kamerę sony PAL i chciałbym przekonwertować sygnał na cyfrowy żeby móc streamować go przez Arduino. Polecicie jakieś gołe płytki z aliexpress?

#elektronika #automatyka #monitoring
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, poleci ktoś z własnego doświadczenia jakiś fajny monitoring w rozsądnej cenie?
Ktos ukradł mi kilka narzędzi i już się w------m..

Potrzebuje jeden zestaw.. 3kamerowy do pracy raczej w dzień. W budynku, czyli wewnątrz. Zapis chyba na sd najlepszy.

Drugi zestaw 3 kamerowy chciałem sobie zamontować na podwórku, czyli praca zewnętrzna dzień/noc. Zapis tez prawdopodobnie sd, chociaż mógłbym ogarnąć dostęp do wifi z domu ale musiałbym dokupić jakiś zasilacz sygnału wifi bo podwórko prawie 1ha.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są tu jacyś specjaliści zajmujący się monitoringiem, kamerami?
Może ktoś spod tagu #elektronika pomoże?
W czym rzecz: szukam małej kamery do monitoringu. Istotne by była mała, miała swoje zasilanie akumulatorowe, nagrywała w miarę dobrej jakości gdy wykryje ruch. Wystarczy by na baterii wytrzymała co najmniej dobę.

#monitoring #kamery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#monitoring #openwrt

Mircy, szukam zewnętrznej kamery z wifi. Będzie służyć do obserwowania bramy i terenu przed domem rodziców. Budżet około 250 - 300zł ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Chcę zapisywać obraz (zdjęcia lub krótkie nagrania po wykryciu ruchu) na dysk podłączony do routera z OpenWRT (ftp). Ewentualnie kamerę z kartą pamięci bo to też jakoś da się obsłużyć chyba w miarę łatwo.
Polećcie coś bo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pcela: ahhh wspomnienia, najlepsze było jak wchodziło się do toalety i nawet dla jaj "kurde nauczyciel nie można zapalić" a ksiądz wychodził i rzekał "dobra to wychodzę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@IrvinTalvanen Dla mnie też nie jest (ja bym strzelał do gołębi na trawnikach) Ale wątpię, żeby podczas wprowadzania monitoringu mówiło się o takich zastosowaniach - raczej mówiono o zamieszkać, czy kradzieżach, którym monitoring miałby "zapobiegać".
A później okazuje się, że złodziej nic sobie nie robi z obecności kamery babcia która "sypie" ptakom ma p--------e ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Węgierki!

Postanowiliśmy pojawić się w społeczności wykopu i służyć pomocą w zakresie monitoringu, alarmów, instalacji ppoż i wiele innych( ͡ ͜ʖ ͡)
Zajmujemy się systemami zabezpieczeń dla szkół, przedszkoli, obiektów sakralnych, wspólnot mieszkaniowych, firm, gospodarstw rolnych oraz domów prywatnych.

Oferujemy
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #monitoring #kamery #technologia
Szukam kamery do monitoringu, co potrafi skompresować nagranie z 12 godzin z wnętrza (lub z zewnątrz) domu do kilkunastu minut, nakładając na siebie obrazy i dodając etykiety o której godzinie dana osoba sie pojawiła na nagraniu.
Kiedyś w jakimś programie o tym mówili, ale nie potrafię tego odszukać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smotek: Najlepszym rozwiązaniem byłaby kamera + rejestrator. Wtedy w rejestratorze można ustawić detekcję ruchu i materiał masz nagrany tylko w momencie ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrze zrozumiałem?
  • Odpowiedz
@Monteo: Nie. Materiał sie nagrywa. Kamera jest nieruchoma i obraz naklada sie na siebie np widok przed domem, kuchni sklepie itp. Widzisz stayczny obraz oraz kilkanascie swoich lub innych postaci (caly dzien skompresowany do kilku minut z godzinnymi etykietami)
  • Odpowiedz