Mirki, Na co zwracać uwagę kupując macbooka pro 13inch?

Apple MacBook Pro 13-inch 2.5GHz Core i5 4GB RAM 120GB SSD A1278 Mid 2012

Laptop no: 1811
#macbook #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lubie_spac: ale co ma z tego wynikać? Skoro ma ram to dobrze, że z niego korzysta. Jeśli też potrafi go zwalniać na potrzeby aplikacji o wiekszym priorytecie to wszystko gra.
Dziwna ta obsesja na punkcie zużywania jak najmniejszej ilości ramu. Lepiej jak ram jest używany przez system czy aplikację zamiast co chwile doczytywać dane z dysku
  • Odpowiedz
Mireczki od #apple pomocy. Brat mnie męczy żeby mu przeinstalować system na #macbook air (połowa 2012, obecnie ma yosemite).

1. Czy potrzebuje do tego pendrive z instalacją systemu?
2. Czy mogę taki pendrive zrobić pod windowsem?
3. Jeśli wystarczy uruchomić narzędzia dyskowe i dać jakaś opcje reinstalacji to czy ściągnie mu się yosemite czy nie daj Boże jakiś nowszy system, który r------e tego staruszka?

#komputery #
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neo_vir: ale wiesz ze apple optymalizuje nowe systemy pod starsze urzadzenia, takze im nowszy system tym lepie bedzie dzialac ten laptop. Roznic nie ma az tyle zeby sie trzeba bylo od nowa przyzwyczajac
  • Odpowiedz
Jakie macie temperatury działania Macbooka Pro 13 2017 bez touchbara? U mnie jest to ok. 40 stopni CPU w momencie gdy mam otwarte 6 zakładek w Safari, więc może nie jest to duża temperatura, ale gdy trochę bardziej go używam to zaczyna się grzać i jest po prostu ciepły/bardzo ciepły. Używałem Maca Aira przez ostatnie 2 lata i jedyny moment gdy naprawdę był ciepły i włączał się wentylator to gdy odpaliłem WoWa
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RoundStic: No ja po kilku dniach używania mam takie wrażenia, że może nie ma tragedii, ale jest ciepły i zdarzy się, że naprawdę zrobi się gorący, ale rzadko. Poza tym gdzieś mam jak ciepły jest koło ekranu, natomiast powinien być zimny blisko touchpada, a tak nie jest i właśnie w takie upały robi się mało komfortowo.
  • Odpowiedz
Siema, Mireczki! #rozdajo ochraniacze na logo Apple dla MacBooków i MacBooków Pro. Twardość 9H, powłoka ceramiczna. Dzięki niemu już nigdy nie będziesz martwić się o rysy na ukochanym jabłuszku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #macbook #macbookpro

Tak gotowy produkt prezentuje się na MacBooku Pro w kolorze Gwiezdna Szarość:
Heheszko_I - Siema, Mireczki! #rozdajo ochraniacze na logo Apple dla MacBooków i MacB...

źródło: comment_6WCdrZhAe707KZgzns3fREo7d2heVyRs.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo #macbook
na jakim sprzęcie pracujecie i co robicie?
Rozglądam się za drugim laptopem i fajnie żebym mógł na nim odpalić visual studio I coś tam pokodować
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#apple #macbook
Wyświetlacz mi świruje od paru dni w Macbook Air. takie paski jakby się robią w tle, nie jest to zbyt widoczne ale czasem przeszkadza. Kupowany był w USA przez wujka, gwarancja do 2 sierpnia (jutro)... Co teraz? Jak się przez stronę umówię na naprawę to się liczy data przyniesienia sprzętu i tak? Co mogę zrobić?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki co mają #macbookpro od #apple i kodzą na #androiddev - jak Wam chodzi Android Studio i emulator? i7 starczy czy brać i9? i to samo pytanie co do RAMu - 16Gb czy 36Gb?
Idealnie jakby płynnie działał na i7 i 16Gb, ale jak będzie jakaś drastyczna różnica przy którymś z tych parametrów to wolę dołożyć do bogatszej wersji.

#macbookpro #macbook
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darck: Nie odpowiem Ci na twoje pytanie, ale z doswiadczenia wiem, ze moj projekt na macbook pro i5/8GB buduje sie praktycznie z taka sama predkosci jak na moim PC z i7(7th gen)/16GB ramu (przyrost predkosci max 5%-10%). Bardziej narzekam na brak dodatkowej 8GB w macbooku bo jak mu brakuje pamiec to potrafi budowac nawet i 3 albo i 4 minut. Wiec moim zdaniem do anddev potrzebujesz sie skupic bardziej na
  • Odpowiedz
@Nild: powinieneś mieć plusika na wysokości napisu wallet. Jeśli go nie masz, to:
- albo masz region ustawiony na kraj, w którym Apple Pay nie ma (np. Niemcy)
- albo telefon nie jest zsynchronizowany z serwerami Apple

Jeśli masz region ustawiony na polski, to możesz zrestartować telefon lub wylogować z Apple ID i zalogować ponownie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
MacBook air 13" - warto? Od urodzenia na okienkach, a teraz z kompa korzystam bardzo mało, i pomyślałem że jak już kupuje coś do Netflixa, Spotify i surfowania po necie to bym zobaczył jak się żyje z japkiem.
Będzie dla niego wsparcie przez najbliższe kilka lat czy ma wyjść coś nowego w ciągu kilku miesięcy i warto poczekać?

#apple #macbook #laptopy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#apple #macbook a1502 Problem nadmierne nagrzewanie, chciałem wymienić pastę na coś lepszego niż ta chińska mastka na procesorze, czy wymiana pasty wpływa na gwarancję? Miał ktoś przygody z serwisem?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirabelki i mirki! Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy proces wdrażania obsługi #paczkomaty i od dnia dzisiejszego, sprzęt do serwisu można zostawić w ponad 2750 miejscach w 428 miejscowościach! A to wszystko bez deklaracji miejsca i czasu odbioru oraz bez oczekiwania na przyjazd kuriera!

Aby skorzystać z tej opcji wystarczy jak dotychczas wypełnić formularz wysyłki z zaznaczeniem chęci skorzystania z Paczkomatu, wydrukować przesłany list przewozowy i udać się w odpowiadającym
MacLife - Hej mirabelki i mirki! Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy proces...

źródło: comment_VRbVTzFXyTBzE077QYW2OwmlzW8piLyA.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MacLife: Zastanawia mnie jedna rzecz - na stronie chwalicie się, że używacie oryginalnych części Apple (bo tak należy rozumieć zapis "Oryginalne części, dokładnie takie jak fabryczne"). Jakim cudem jest to możliwe, skoro nie jesteście autoryzowanym serwisem Apple, a Apple nie prowadzi sprzedaży części?
  • Odpowiedz
Hej #ios i #macbook jak to jest z Tweetbotem? Trzeba kupić osobno na oba urządzenia, czy kupujemy na jedno i dostajemy na drugie? Pewnie trzeba kupić na oba, ale jakoś mi się ubzdurało, że z jakąś aplikacją było tak, że drugą wersję dostawało się za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tenloginjestpowazny: Spróbuj utworzyć nowy profil, uruchomisz dzięki temu przeglądarkę bez dodatków i z domyślnymi ustawieniami, więc jeśli tam pójdzie to będzie wiadomo, że to albo jakiś dodatek albo ustawienia. Mógłbyś wtedy sprawdzić dodatki albo przywrócić ustawienia domyślne, taka operacja usuwa też dodatki, ale czasem pomaga - tutaj możesz przeczytać co i jak.
  • Odpowiedz
może ktoś ogarnięty coś pomoże, inaczej zostaje chyba serwis (,)

rano włączyłem swojego Macbooka Air ( rok prod. 2016) i nie działa w nim dźwięk, ikona od dźwięku taka na szaro i w żaden sposób nie można przesunąć suwaka, skróty klawiatury od dźwięku też nie działają.
Poczytam trochę na necie i z tego co wnioskuje to wina gniazda słuchawkowego, które niby sygnalizuje błędnie ze włożone są słuchawki.
Problem jest taki, że
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach