Mirki, potrzebuje pomocy!

Mam problem z grafiką w laptopie. Posiadam 2 karty graficzne- zintegrowną Intel oraz Radeona hd 5470. Przy normalnym uruchamianiu systemu zaraz po ładowniu systemu pojawia się czarny ekran. W trybie awaryjnym obraz działa. Po wyłączeniu w trybie awaryjnym w menedżerze zadań karty zintegrowanej laptop uruchomia się w normalnym trybie, ale wszystko wygląda tak jakby nie było sterowników do karty graficznej.

W czym jest problem?

Model laptopa: HP G62

#
#audio #laptop

Mam y580, lapka z cyfrowym wyjściem audio. Puszczam nim dźwięk przez przewód toslink-jack. Czy przekaz cyfrowy będzie działać na przewodzie coaxial-jack? Przykladowo:

http://allegro.pl/kabel-coaxial-s-pdif-rca-jack-3-5-hq-daytona-5-0m-i4603413721.html

Z tego co widzę nie ma to światłowodu, więc pewnie sygnał cyfrowy jest przesyłany za pomocą innych impulsów. Kwestia czy moja karta dźwiękowa to obsłuży.
Mireczki, poważnie zbieram się do zakupu laptopa do 2.5k. Raczej padnie na Dell 3537 i7. Jedyny godny konkurent o zbliżonych parametrach, którego znalazłem to Dell 7537 i5. Jest lepiej wykonany, ale przegrał bo nie ma napędu, który podmienię na SSD. Pustułka poleca tego drugiego, ale nie po to kupuję lapka, żeby wozić jeszcze dysk ze sobą ;D

Na stronie euro rtv komentarze głoszą, że ten Dell 3537 fajny, w recenzji komputerświata
Hej Mirki!

Zamierzam kupić dysk ssd 120GB do mojego laptopa i umieścić go w kieszeni po dvd- ssd na system, hdd do innych danych i programów. Mam w związku z tym dwa pytania:

1. Z tego co się orientuję potrzebuję kieszeni na ten dysk- czy ICY BOX IB-AC642 będzie odpowiednie?

2. Który dysk wybrać w okolicach 300zł? Myślałem nad tymi:

HyperX 3k

Intel 530

Samsung Evo 840 - z tego co widzę,
Mirki, zepsuł mi się laptop 8560w - mobilna stacja robocza, najwyższa seria w HP. Leży od 10 września w serwisie bo nie mają części, dziś dział wsparcia technicznego złożył reklamację w moim imieniu bo przewidywany termin ukończenia naprawy jest na 29 października. W reklamacji jest zawarte nowy laptop / inna rekompensata. Jeżeli nie będą chcieli dać nowego, mniej więcej o co można się ubiegać za 2 miesiące oczekiwania? Dodam, że ta seria
Mirki co powiecie o czymś takim: Asus 2W1 Transformer. Mam dobrego kompa stacjonarnego i chciałem sobie kupić laptopa, bo jednak się przydaje. Chodzi mi głównie o przeglądanie internetu, multimedia no i ważna jest wygoda pisania, bo do tego głównie chcę kupić sprzęt przenośny.

Taki tablet z klawiaturą jest dosyć ciekawą opcją. Martwi mnie tylko specyfikacja i mały ekran, ale przy takiej cenie to raczej zrozumiałe.

Może lepiej poczekać na nowy #windows

#
Pytanie do eksperta.

1. Musze kupić sobie laptop na raty. Co sądzicie o laptopie Lenovo G710 na Intel i3 ?

http://www.mediamarkt.pl/plock/notebook-lenovo-g710-59-413977,id-949686

Nie gram w żadne gry.

Dzięki za odpowiedzi.

2. Teraz mam laptop Samsung RC 520, zepsuła się klawiatura, jednak aby ją wymienić trzeba zmienić cały górny panel wraz z kalwiaturą. Serwis chce odkupić ten komputer w takim stanie za 650, warto oddać?

#laptop #pytanie #pytaniedoeksperta oczywiście wołam @naprawalaptopow
Co sądzicie o integrach w laptopach (a dokładniej o Intelu HD 4400)? Szukam właśnie laptopa, który będzie podłączony do zewnętrznego monitora Full HD. Laptop będzie wykorzystywany głównie do internetu, programów biurowych, czasami do oglądania filmów. Jedyne gry jakie będą na nim odpalane to FM i czasami Civ 4. Przy takim zastosowaniu komputera warto dopłacać ok. 500 złotych do GeForce GT 740M? Oczywiście liczę, że laptop posłuży mi z 3 lata.

#laptop #
Mirki poleci mi ktoś jakąś ładną torbę na laptopa? Powiedzmy że póki co cena nie gra roli, bo nie jestem zorientowany ile kosztuje coś porządnego. Rozmiar: 15,6 i jeszcze jedna informacja - raczej preferuje eleganckie rzeczy.

Nie wiem jak to tagować #laptop ? #kupujzwykopem ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bc04:

Mirki poleci mi ktoś jakąś ładną torbę na laptopa


raczej preferuje eleganckie rzeczy.


https://www.barellybags.pl/ i mogą tobie doszyć kieszeń na laptopa, torby są trochę mniejsze niż podane wymiary na stronie, jednak w rozmiar "duży" powinien wejść. Jakość skór średnia, no ale w stosunku cena/jakość nie są złe.
Mam #pytanie Mam jeden wzór fajnej klawiatury, z odpowiednią klikalnością i rozkładem klawiszy, który bardzo mi odpowiada i pochodzi on z laptopa. Teraz zakupiłem nowego i wszystko jest w nim ok, tylko klawiatura mnie irytuje. Tu pytanie - czy można podmieniać klawiatury na inne w laptopach bez jakichś wielkich ekwilibrystycznych działań? Dodam, że wysokość i szerokość ta sama. #komputery #laptop
@Pustulka: tak :) poza tym podoba mi się wizualnie. Zastanawiałam się jeszcze długo nad Lenovo F550 i7, ale chyba jednak lepszy wybór ten Asus. Jeszcze sprzedawca mi pokazywał jakiegos Acera za ponad 3k, ale nie miał napędu. Mial za to fajnie podświetlaną klawiaturę.
Który laptop wybrać z tych dwóch:

Lenovo z510 i7 http://www.arest.pl/produkt/46857/LENOVO-Z510-59-427449-i7-4702MQ-2-20-3-20-4096-MB-1000-GB-SSHD-DVDRW-15-6-WIFI-BT-nV-GF-GT740M-Cam/

Asus f550 i5 http://m.saturn.pl/warszawa-targowek/produkt,id-971137?utm_source=porownywarki&utm_medium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml#desc_tab

Oglądałem dziś oba. Lenovo zbudowany z aluminium, podświetlana klawiatura i głośniki JBL. Przychylam się właśnie ku niemu. Co o nich sadzicie? Potrzebuje do cady i Fify 15.

#laptop #pustulkowelaptopy
@MaxTV: Przyznam, że przerobiłem dziesiątki sprzętów każdej z tych marek i nigdy nie było problemu z serwisem czy to Lenovo czy Asus czy Dell, ten ostatni faktycznie jest szybszy, a przynajmniej tak było w przypadku klienta biznesowego bo to był firmowy sprzęt. Natomiast sprzętowo brałbym tamtego Asusa, trzeba brać fajny sprzęt a nie zastanawiać się przed zakupem że już się zepsuł :))
Właśnie stałem się posiadaczem laptopa Asus R510JK wersja z 8GB pamięci Ram, kupionego w komputronik.

Przesiadka z 11.6 na 15.6 robi wrażenie oraz powróciłem do żywych odnośnie posiadania znowu dvdrom którego w swoim Aspire One 722 nie miałem.

System widnows 8.1 nawet pozytywne wrażenie robi względem 7 którą miałem na poprzednim i nie sprawił problemów z odnalezieniem w nim ustawień i przyzwyczajeń dawnych z poprzedniego netbooka.

#chwalesie #informatyka #komputery #laptop #pokazzakupy #
Pobierz
źródło: comment_18Z2EBZBh42aQAfzhJpDpNBeVkAMcscv.jpg
Przesiadka z 11.6 na 15.6 robi wrażenie oraz powróciłem do żywych odnośnie posiadania znowu dvdrom którego w swoim Aspire One 722 nie miałem.


@WuDwaKa: na co komu DVD?

Nie miałem w swoim małym laptopiku (Asus 1215N), nie był potrzebny.

Teraz w PC też nie mam i w ogóle tego nie odczuwam jego braku :P