#laptop #komputery #pytanie #kiciochpyta

Czy ktoś mi wytłumaczy czemu tak popularne jest stosowanie w laptopach otworu wentylacyjnego z lewej strony? Przecież to nielogiczne. Jak otwór może być z lewej strony skoro leżąc na łóżku osobie praworęcznej najwygodniej położyć laptopa z prawej strony? Przecież powoduje to że lewy bok laptopa z otworem wentylacyjnym zasłania się pościelą i ciałem? Czy nie lepszym rozwiązaniem było to co kiedyś czyli otwór wentylacyjny z tyłu?
Pobierz
źródło: comment_aB48NkbNuM0UfTEHmkWzTbhrBlIjiKIv.jpg
#laptop #pytanie #komputery

Mam pytanko, chce kupić używanego laptopa jeszcze z roczna gwarancja w b. Dobrym stanie.

Model to Samsung Series 7 Gamer 700G7C-S07.

Co o nim myślicie ? Właśnie trwa licytacja i za 6h sie kończy . Cena obecnie 1500zl. Ile dać maksymalnie aby nie przepłacić ? Z góry dzięki za pomoc.
@iyasiu: To nie jest zły pomysł - z wymianą dysku na SSD. Obecnie HDD to wąskie "szybkości" działania kompa. A na słabszym sprzęcie jest to wyraźnie widoczne. Kolega tak reaktywował dla swojej dziewczyny starszego laptrupa - tyle, że dysk w kieszeni po DVD zamontował.
@rudy2007: Wpadłem - tyle, że przy cenach do 1000 zł, to raczej nie ma wielkich różnic. Wszystko jest w zasadzie na tych samych podzespołach. Jedynie widoczne różnice są w montażu. I to obecnie w zasadzie też jest pomijalne. Tu warto poczytać o najczęstszych usterkach, czyli: ekran (sposób montażu w ramce) i "klapa" (luzy, brak reakcji na zamknięcie), ewentualnie o spasowaniu obudowy (skrzypienie, luzy).

Jeszcze jedno - pakowanie się w tzw. dobre
Mireczki mam problem z kompem.

Moj laptop nie ma wi fi wiec kupilem wtyczke bluetooth.

Do tego klawiatura BT i myszka na BT.

Kiedy dziala klawiatura nie da sie podlaczyc myszki. Kiedy podlacze myszke klawiatura nie dziala.

Czemu nie mogą dzialac te dwa urządzenia na raz?

komputer z windowsem 7

#problem #laptop #komputery
Rozważam zakup #laptop i jakiś czas poświęciłem na analizę i przeglądnięcie rynku. Początkowo celowałem w bardzo wysoki segment biznesowy ale po głębszej refleksji zdecyduję się na coś z nieco niższej półki. Najistotniejsze cechy, które fajnie jakby posiadał:

- przedział cenowy do 2k-3k

- mała waga (preferowany ultrabook 13-14)

- w miarę solidne wykonanie

- temperatury w normie, aby nie gotował się podczas zwykłego przeglądania neta

- preferowany ssd (tutaj nie do końca
@tomic: Lepiej wygladajacym notebookiem od L440 jest e440, ktory jest rowniez weższy. Za 2810 w kuzniewskim otrzymujesz wersje z 256 GB SSD, Geforcem GT 740 i 8 GB ram. No i wariantem budzetowym jest Lenovo Flex2 14 z 128 GB SSD za 2250, niestety wadami jest glare, uginajaca sie klawiatura i duza glebokość. Jest rowniez cos takiego jak Asus r453 (znowu glare), niestety mało opinii a recenzje znajdziesz na testit.pl
Hej mirki. Od dłuższego czasu szukam laptopa i zbyt duży wybór na rynku zawrócił mi w głowie, a nie wiem jak oddzielić solidne laptopy od badziewia z dobrym marketingiem. Może coś polecicie. Cena do ok. 3.000 zł. wymagania:

- mocny procek + dobra karta graficzna (żeby leciały najnowsze gry, choć nie muszą na full detalach)

- matowa matryca

- FHD

- dysk SSD bądź możliwość jego instalacji

- ramu min. 8 GB
Ludzie, pomocy! :)

Dostałem od #rozowypasek laptopa, całkiem fajnego #lenovo Think Pad z i7, ale ma tylko wyjście na d-sub (sic!), więc dziś podjechałem do euro agd i kupiłem jedyny kabel jaki mieli za 17,99,-.

Podłączam monitor no i widzę że czcionka się rozmywa, są jakby "duszki"-wklejam foto.

Czego to wina? Kabel jest słabej jakości? Sterowniki nVidia wgrałem nowe jakby co :)

Może #naprawalaptopow coś podpowie?

#komputer #laptop #pytanie #monitor #pomocy #d-sub
Pobierz
źródło: comment_dkFaF5zlgGJXmDgNj0nWZ3tuHZcrJkFE.jpg
@naprawalaptopow: mam jeszcze pytanie, zeby nie zasmiecac, jaka kosc pamieci RAM dokupic do tej jednej co mam teraz w asus a52f (praktycznie mam 2, 1x1GB 1x2GB, ale ta 2 kosc mi sie przyda, malo hajsu mam), jeszcze nie wiem jaki bede mial budzet, ale tak celuje w 4gb druga gosc, co by pasowalo do tej 2gb zeby to elegancko chodzilo? jest duza roznica miedzy taktowaniem 600 tych kosci a 1200 mhz?
Pobierz
źródło: comment_kpqCrC7tLtoJ6o7UM3zx8jnxRWzzOpLq.jpg
cały czas myślę nad kupnem Asus transformer, ale im dalej w las tym więcej drzew; wersji do wyboru jest sporo i nie wiem którą wybrać; wersji bez systemu raczej nie ma, nie wiem też jak z systemem, czy czekać

nienawidzę kupować sprzętu ale jest mi potrzebne jakieś urządzenie przenośne do pisania głównie i internetu, bo mój 4 letni netbook Acer nie domaga; do wymagających zastosowań mam komputer stacjonarny więc nie chcę kupować
@Marpop: Ja mam, ale dość krótko. Wersja z Intelem 3775 (czy jakoś tak, ten mocniejszy w każdym razie) i 64GB pamięci wbudowanej. Oglądałem w sklepie też Acera Switch 10 i nie przekonał mnie do siebie... Chociaż zawiasy i możliwości są świetne - Asus ma trochę ubogi ten maksymalny kąt rozwarcia
Mirki posiadam laptopa Asus K72jr ( http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K72JR.35476.0.html ) o przekątnej 17cali. I teraz tyle nie potrzebuje, chciałbym coś mniejszego. Piszę tu bo może znajdzie się ktoś najlepiej z #krakow kto chciałby się zamienić? Szukam laptopa najlepiej tej samej firmy o zbliżonej konfiguracji tyle że z mniejszym ekranem. Jeśli podzespoły ktoś ma lepsze to mogę trochę dopłacić. Lapek 100% bezawaryjny, nigdy nie serwisowany (jedynie czyszczony raz na jakiś czas) wszystko śmiga i furcy.
@Alltir: fragment z dzisiejszej/jutrzejszej aktualizacji:

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

---------------------------------------------------LAPTOPY DO 1500 ZŁ--------------------------------------------------------------

LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

--------------------------------------14-15,6 calowe-------------------------------------

Z takim budżetem już unikać laptopów z pentium i szukać czegoś z procesorami i3 haswell: i3-4000 czy też i3-4100 z intelowską grafiką HD4600, nie ulegać namówieniom na dedykowaną kartę grafiki pokroju nvidii G 710M, G 810M, GT 720M, GT 820M, czy radeony 230M, 8570M gdyż te budżetowce wcale nie będę tutaj specjalnie mocniejsze od
@Solidly: Jakiś czas temu padła mi bateria w moim Lenovo, wszystko załatwiałem przez ich serwis, bardzo rzeczowo, miło i szybko. Uderzaj od razu do Lenovo, na stronie wypełnia się formularz z numerem seryjnym sprzętu i z tego co pamiętam to sami dzwonią.