I5 10400 / Ryzen 5600x


@gawix: Spora rozpiętość. i5-10400 ro raczej rywal Ryzena 5 3600 (w grach z dobrym RAMem lepszy, w programach słabszy). Dla Ryzena 5 5600X rywalem jest i5-10600K/11600K, czy wręcz i7.

Na pewno tylko 500 GB SSD? Na MMO może starczy, ale są gry po 100 GB+. No i dyski SSD na M.2 są stosunkowo tanie, budżetowe schodzą nawet poniżej 400 zł, a takie do zwykłych zastosowań
  • Odpowiedz
https://consumer.huawei.com/pl/monitors/mateview-gt/buy/
Myślę nad kupnem tego monitora i GPU do tego, by mi gry takie jak Destiny 2, Fallout IV, Nier czy Nioh chodziły w natywnej rozdzielczości w miarę dobrze.
Ile by mnie to łącznie kosztowało, by to ogarnąć?
Takie coś styknie?
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-gaming-x-trio-12gb?gclid=Cj0KCQjw-4SLBhCVARIsACrhWLXRGDfQnW_jb3z1WHt0imM_k0ShBwDsihN19yQTm_eqQSKWhTwkETYaAmmbEALw_wcB
Idzie kupić gdzieś GPU taniej
#rtx #komputery #komputer
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fan_Morawieckiego: Z 2560x1440 do 3440x1440 to masz jakieś 15-20% pikseli więcej do wyświetlenia przez GPU. Więc z GTX 970 te gry ci spadną poniżej stabilnych 30 fps. RTX 2060 powinien dać radę.
Xiaomi lepszy od Huawei
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemanko, chcę kupić nowy komputer jednak obecna sytuacja na rynku wprawia mnie w zakłopotanie. Zamierzam kupić coś przyzwoitego na kilka lat(ryzen 7/9 lub i7/9, 32gb ram itp) pytanie brzmi tylko czy warto to kupić teraz czy lepiej zaczekać do premiery nowych ryzenow i nowych pamięci ddr5? Komputer ma służyć głównie do grafiki 3d i prostego montażu filmów. Warto czekać czy skok wydajności nie będzie aż taki duży? Nie chciałbym wydać kupy szmalcu
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiquantParty: Wyniki, które się pojawiają mówią o sporym skoku w przypadku Inteli. Ale będzie pewnie też drożej. Czasem z tym dziwnie bywa, np. 10. generacja była przeceniana przed wyjściem 11., wyszła 11. i chwilę była stosunkowo tania, a potem obie poszły w górę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PiquantParty: jeszcze imo z ponad rok czy dwa nic wielkiego się dziać nie będzie, szczególnie nie u AMD.
Może u intela ciut się poprawi sytuacja, ale imo głównie w grach, bo do pracy nawet obecnie ma on dość dobre komponenty i powiedzmy, że ceny nadal są w normie (oprócz GPU). Natomiast z tego co widzę nie potrzebujesz jakoś szczególnie mocnego GPU, co stawia Cię w dobrej sytuacji.
  • Odpowiedz
Poszukuję modelu pendrive`a, który cechowałby się bardzo małymi wymiarami, pamięcią około 8-16 GB i jak najtrwalszymi zastosowanymi kośćmi. Jakby miał możliwość zawieszenia na kluczach czy smyczy to też by było dobrze.

Przebijam się przez różne modele i większość to jakieś śmieciowe reklamówki...

Ktoś jest może w stanie polecić coś sensownego?

#komputery #informatyka #pamiec #pc #pcmasterrace #komputer #hardware #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem zaktualizować #komputer do Win11. Włączyłem TPM. Sprawdziłem kondycje systemu - wszystko wyskoczyło na zielono. Sprawdziłem czy jest dostępna aktualizacja - a tu komunikat, że komputer nie spełnia wszystkich wymagań żeby zainstalować Win11. Jakieś pomysły? Procesor to R5 3600, mobo x570 A PRO.
#windows11
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupuję laptopa bez Windowsa. Czy taki taki klucz z allegro jest legitny? Cena ~20 zł. Jak wybieram opcję zakupu lapka z Win, to sklep dolicza 400 zł.. Czy chodzi o to, że dostaję płytkę i doliczają usługę instalowania? Wypadłem z obiegu 10 lat temu, kiedy kupowałem laptopa i się nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Brać ten klucz z allegro?

No i od razu dajcie mi rekomendację, ale
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odishewo: na lapku z win 10 jest juz zainstalowany windows, klucz jest podpiety pod bios. Czy taki klucz z allegro jest legalny? Opinie są różne, ogólnie prawo stanowi że można odsprzedawać oprogramowanie- ale skąd to pochodzi to ja zielonego pojęcia nie mam.

Po kupnie tego na allegro dostaniesz jakies dziwne instrukcje które absolutnie nie są normalne przy instalacji windowsa.
  • Odpowiedz
@thority: nie mam, aktualnie nie ruszałem pcta dosyć długo bo mam dzieciaka wyjątkowo trudnego w wychowaniu. Chciałem to już zrobić jakieś 2 msc temu ale olałem temat z braku czasu. Niby mogę reinstal zrobić tylko windy, ale mam wszystko na jednej partycji - pozatym nie chce mi się wierzyć że nie da się tego zrobić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@thority @CeZiK_ @radkon

Ściągnąłem obraz Windowsa z oficjalnej strony, dałem opcje "Zaktualizuj" i go puściło. Wrzucił najnowszego builda 21h1 i gra.
Dodam że miałem build1909 więc staroć. Zobaczymy jak to będzie działać.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki czy opłaca się zainstalować Windowsa 10 na dysku hdd w dość leciwym komputerze, który ma lekko ponad 10 lat? Aktualnie używany jest Windows 8.1 i naprawdę nie ma co narzekać gdyż sprzęt spełnia potrzeby domowników, głównie chodzi o internet, filmy, drukowanie, sporadyczne granie w starsze gry. Jednakże pojawiła się możliwość instalacji Windowsa 10 i stąd pytanie czy przejście będzie dobrym pomysłem czy może jednak Windows 8.1 jest szybszy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję opinii w sprawie wyboru laptopa. Będę go używał do oglądania wykresów, tabel, rysowania w baaardzo prostych programach graficznych, przeglądania stron internetowych, dokumentów itp. Budżet, jaki chciałbym przeznaczyć to max 2000 zł.
Wymyśliłem, że 17" ekran
Parametry minimalne:
- procesor Intel i5 lepiej i7
- dysk 250 SSD
- 8 najlepiej 16 RAM
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odishewo: Jesteś pewien że musi być 17 cali? 15,6 to o wiele większy wybór a różnica nie jest jakaś gigantyczna. A stacjonarnie to i tak lepiej mieć dodatkowy monitor.
  • Odpowiedz
@odishewo: Nie znajdziesz porządnego 17" przy tym budżecie. Za 2 tysie masz albo super budżetowce albo 10+ letnie przeruchane stacje robocze. Więc albo dozbieraj, albo przełknij fakt że nie dostaniesz tego co chcesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dobra poddaje się... Komputer włączam nie słychać biosu i obrazu brak, wiatraczki działają... od zasilacza procka i karty graf.
Podmieniłem
:głośniczek speaker
:ram
:przewody sata

wyjąłem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#windows #windows7 #komputery #komputer #pytaniedoeksperta

Mam dziwny problem z literką "k" mianowicie zamiast tego wyskakuje " ;k " po naciśnięciu ctrl+shift zmienia się na łk, próbowałem punku przywracania, ale to pomaga tylko na chwilę, po ponownym włączeniu losowo oczywiście raz działa normalnie raz nie. Wiecie może co tu zrobić, by działało normalnie? Wygląda na winę systemową, ale nie mam pojęcia co to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FizylieRR: podłącz do innego komputera/laptopa/telewizora, a jak masz usb otg to nawet do telefonu czy tableta. Sprawdź czy jest tak samo. Jak jest to klawiatura do wymiany. Jak masz jakiegoś blowa/tracera czy innego chińczyka to już możesz wymieniać
  • Odpowiedz
Mirki jest tu ktoś kto orientuje się w produktach #qnap bo MediaExpert ma aktualnie promocję na NASy tej firmy i zastanawiam się nad zakupem, bo ceny są chyba rzeczywiście dobre.

Z tym, że zastanawiam się nad wyborem modelu. Duża część oferty odpada, bo z racji tego, że mam już 2 dyski HDD po 4TB każdy, w grę wchodzą tylko serwery na dyski HDD, m2 odpadają.

Rozterka jaką mam to pomiędzy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: u mnie stał w szafie w przedpokoju i jak nie robił nic to nie był w ogóle słyszalny. Przy większym obciążeniu bardziej było słychać dyski niż sam NAS
  • Odpowiedz
Mirasy, czy znajdę coś lepszego w tej cenie:
https://proline.pl/laptop-msi-gp76-leopard-11uh-667pl-17-3-cali-qhd-165hz-i7-11800h-1tb-ssd-16gb-rtx-3080-8gb-win10-home-p8079207

Potrzebuje laptopa do szeroko pojętej pracy, Visual Studio, wirtualizacja, SQL Server, Azure, a także do użytkowania w domu w razie potrzeby.

Miałem czekać na nowe MacBooki z M1X/M2 od Apple, ale nie wiadomo czy się wyrobią z premierą sklepową do końca roku a na zakupie do końca roku mi zależy. Poza tym z racji tego, że siedzę głęboko w Microsofcie zawodowo, nie wiem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuta_senator: A to nie wiem, chyba Linus go ostatnio testował. To cieżki laptop raczej nie do przenoszenia, do tego 17 calowy. Do pracy 16 jest idealnym rozwiązaniem. jak nie bedziesz go przenosic to nie bedzie mialo znaczenia, ale poszukaj czy nie bedzie chodzil zbyt glosno. To potrafi byc irytujace.
Jak masz czas to czytaj komentarze na peperze przy wstawkach o laptopach. stamtąd sie naprawde duzo dowiesz. Ja gdybym nie znalazl
  • Odpowiedz
@kuta_senator: 7 ma vapor chamber, a 5 pro wentylatory. Ma świetny ekran i nie jest tak ciężki. Mi tylko nie pasują te swięcące swiatla na okolo, ale dzisiaj prawie kazdy laptop ma cos podobnego. Jest jesze 7 slim ale on nie ma dobrej grafy.
Popatrz sobie na
NHL.pl
Notebookcheck.com
  • Odpowiedz
Przestałem się łudzić, że karty graficzne stanieją i pogodziłem się z tym, że trza wydać więcej. Akurat jestem w kijowej sytuacji, bo potrzebuje kompa do montażu wideo, a nie gier - tak, to bym se kupił konsolę.
W każdym razie miałem nadzieję kupić PC za 6k, ale bardziej realne jest zdaje się 8k. Przeglądając różne sklepy i fora natknąłem się na gotowe, złożone komputery. I wygląda to całkiem sensownie - oczywiście też są
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gry-sa-sztuka:
https://sklep.hard-pc.pl/p12396,zestaw-ryzen-5-5600x-rtx-3070-8gb-16gb-ddr4-500gb-ssd-rg6v-750w.html masz tutaj coś sensownego i ze znanych podzespołów, śmiało możesz się do nich zgłosić powiedzieć budżet i do czego ma być, nie wrzucają bubli do zestawów. Nie ma sensu ten komp, który wysłałeś

- czy brać wersję 16 GB i dokupić RAM we własnym zakresie, czy wziąć 32 GB, która kosztuje 300 zł więcej? Czy da się w ogóle mieć 2x8 GB + 2x16 GB?

osobiście od razu
  • Odpowiedz
Zamawiał ktoś podzespoły do kompa z Niemiec? Widziałem, że różnica w cenie np. kart graficznych jest całkiem spora. Chciałbym powoli kompletować części, ale nie wiem, czy jest sens...czy nie lepiej poczekać do przyszłego roku i zobaczyć jak się rozwinie sytuacja z kartami.

#komputery #komputer #elektronika #skladamkomputer
n.....d - Zamawiał ktoś podzespoły do kompa z Niemiec? Widziałem, że różnica w cenie ...

źródło: comment_1632677456NuPcZiDaEB0kWk0k74OI3s.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy zeby polaczyc laptopa do tv trzeba miec karte graficzna? bo nic mi nie znajduej, a nie moge tez sterownikow do karty zainstalowac
probowalem to zrobic, ale gdy pojde dalej to kolejny blad i tak w kolko
raz mi sie odpalil na tv i sie zastanawiam czy to wina lapka czy moze zlacze jest kijowe, ale na innych laptopach dziala normalnie

#komputery #komputer #pytanie #laptopy
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach