• 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@t3m4: No tak jak wszyscy. Otwieram sobie książkę i tam są takie literki... ;)

Zawsze czytam kilka książek na raz. Cięższą lekturę (jak np. teraz "Anarchię" ) przeplatam sobie czymś lżejszym, romansami, reportażami czy książkami, które już czytałam, które dostałam albo tymi, które mają nowe tłumaczenie... I potem jedną czytam w kilka godzin, drugą w dwa dni a trzecią w trzy miesiące xD

  • Odpowiedz
@t3m4: Zaczynasz od ustalenia sobie prostego celu, np. czytasz przez 30 minut dziennie - codziennie o 22:00. Pilnujesz go i starasz się nie robić wyjątków, a jak zrobisz, to pilnujesz siebie, by go nadrobić w kolejnym dniu czytając 2x tyle. Wybierasz kilka różnych książek, z różnych gatunków (4-5) i dobierasz to, co czytasz w danym momencie, do swojego nastroju: masz doła - czytasz komedię lub inną lekką lekturę, chcesz coś
  • Odpowiedz
@ali3en: Dokładnie takie samo miałem wrażenie. W drugim tomie zabrakło mi tej zawadiackości pierwszego i to chyba było jego główna wada, bo nie lubię kiedy -- jak tutaj pan Dumas -- ktoś mi coś obiecuje, a później tego nie daje.
  • Odpowiedz
@ali3en: Myślę, że akurat Tobie powinna się spodobać. Nawet zastanawiałem się, czy Ci jej nie polecić i Cię nie zawołać we wpisie, ale stwierdziłem (wielkodusznie), że sam masz prawo decydować o tym, co chcesz czytać.

  • Odpowiedz
  • 2
@George_Stark Następnym razem śmiało wołaj :) Jeszcze nie mam zbudowanej listy na ten rok i obserwuję tag z końcówki ubiegłego roku i początku tego, w poszukiwaniu perełek do przeczytania
  • Odpowiedz
Może ja czegoś nie rozumiem, ale nie wiem o co tyle szumu wokół tego opowiadania. Może spodziewałem się zbyt wiele kiedy wszyscy mówili jakie to mroczne, ciężkie, jaki obraz dehumanizacji i jakie przemiany charakterów. Porównując do kilku innych utworów Conrada to emocje jak na grzybach.
Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu, wydaje mi się, że książka uwielbiana jest przede wszystkim w USA… dlatego że krótka, ale na jej temat można lać wodę
  • Odpowiedz
@Przytulnie: Jest ich wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°) z klasyki to na pewno Portret Doriana Graya, cokolwiek Dostojewskiego, cokolwiek Bulhakova, Bukowski, Król szczurów, Myszy i ludzie… Ale lżejsza literatura też czasami mnie tak porywa, tu mógłbym wymienić chociażby Przedrzeźniacza, którego ostatnio pokochałem czy Tajemną Historię.
  • Odpowiedz