Wpis z mikrobloga

  • 6
1503 + 1 = 1504

Tytuł: Gra w klasy
Autor: Julio Cortázar
Gatunek: klasyka
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788328714014
Tłumacz: Zofia Chądzyńska
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 688
Forma książki: e-book
Dość długo się do niej zbierałem, bo miałem pewne obawy, że z racji konstrukcji książki i pomysłu na napisanie jej tak, by można było zmieniać kolejność rozdziałów i poznawać inną historię, będzie trochę przekombinowana i momentami nierówna. Niestety te obawy częściowo się potwierdziły. Książkę przeczytałem według typowej kolejności rozdziałów, ale mam w planie jeszcze w tym miesiącu dać jej szansę tak jak sugeruje autor.

Bohaterowie są intelektualistami żyjącymi w Paryżu w latach 60tych ubiegłego wieku. Autor pokazuje nam ich obeznanie ze światem, kulturą i sztuką, filozoficzne dywagacje o życiu i tym, co ich otacza. Buntownicy z wyboru, lansujący się na intelektualistów, którzy pod płaszczykiem obeznania ze światem nie potrafią żyć w swoim własnym. Bohaterowie są dość nierówni, choć autorowi udało się napisać ich tak, by nie dało się ich lubić, to cześć z nich znielubimy jednak trochę bardziej. Głównym bohaterem jest Horacio i to wokół niego toczy się historia, a z racji bycia dzieckiem bogatych rodziców, wiedzie dość luźne życie w otoczeniu przyjaciół.

Książka jest chaotyczna i momentami nudna, by czasami porwać jak rzeka. Niestety trochę za bardzo czuć przekombinowanie autora co do formy książki i mam wrażenie, że cała para poszła w formę, a nie do końca w treść. Część rozdziałów ma dosłownie po stronie, inne mają ich kilkadziesiąt. Pierwsze podejście mi się umiarkowanie podobało, ale doceniam innowację i chętnie sięgnę po nią czytając w kolejności sugerowanej przez autora. Myślałem nawet nad recenzją po dwukrotnym przeczytaniu, ale obawiam się, że zanim mi się to uda, pierwsze podejście uleci z pamięci. Moje kolejne podejście do literatury argentyńskiej, która co raz bardziej zaczyna mi się podobać.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
124/128
#bookmeter #legimi #klasykabookmeter
ali3en - 1503 + 1 = 1504

Tytuł: Gra w klasy
Autor: Julio Cortázar
Gatunek: klasy...

źródło: comment_1651732129r2g0ON1CEwwlOCCnptb5Iu.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.3 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 688

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-05-04 - Użytkownik rassvet ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-13 - Użytkownik Snuffkin ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
...