@AlexR: a no przy MSRP $250, zależnie od kursu, ale powinno być max ~1200 w promocjach.
A b570 przy 219 to i w okolicach tysiaka.
To może być pozytywna zmiana na rynku.

W każdym innym przypadku tylko RX 6600 z nówek cię ratuje.
  • Odpowiedz
Mam pytanie o #komputery Zachciało mi się nowej #kartygraficzne Obecnie siedzę na R 5700 XT z Ryzen 9 5900X na pokładzie.
Patrzę dobie na karty tak do 3000zł spoglądając na RTX 4070 super. Widzę jednak, że te karty mają na ogół 12GB na pokładzie, to nie za mało jak na obecne czasy? Wystarczy czy szukać czegoś z 16 na pokładzie?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 2 pytania

1. Lepszy jest Ryzen 5 7235HS, czy i5-12450H lub HX?
2. Do jakichś renderow zwiazanych z grafiką, albo Ai, byłaby jakaś znacząca różnica między RTX 3050 6gb (95W), a RTX 4050 6gb (105W, lub 60W)?

I jak tez miedzy tymi prockami i kartami moglaby wygladac sytuacja jesli chodzi o oszczedzanie energi i temperatury?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: Do podstawowej pracy graficznej (Photoshop, Illustrator, projektowanie ikon) RTX 4050 6GB będzie w zupełności wystarczająca. Jeśli planujesz eksperymentować z AI do generowania grafiki, 8GB w 4060 da Ci więcej możliwości, ale nie jest krytyczne. To i tak za mało, żeby robić coś wielkiego.

Sugestia: Jeśli różnica w cenie nie jest duża, wziąłbym wersję z 4060 8GB - da Ci więcej możliwości na przyszłość. Ale jeśli preferujesz lepszą obudowę/chłodzenie, 4050
  • Odpowiedz
#komputery #kartygraficzne #kiciochpyta
Jutro BF, będę polował na jakąś kartę, jaka karta do Ryzen 7 5700x3d? 32GB Ram, monitor 1080p 144hz z amd freesync. Cenowo będę celował tak w okolice 1200 PLN, myślałem nad rx7600xt albo 4060ti (może się coś trafi ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Grając w Horizon Forbidden West doszedłem do wniosku, że mój leciwy Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB musi iść na emeryturę, więc pora na wymianę.
Budżet na kartę to 1500 PLN, oczywiście chciał bym pozostać przy GeForcie.
Co podejdzie pod płytę Gigabyte GA-B250M-DS3H i zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W?
Ewentualnie i zasilacz mogę wymienić, ale wtedy karta do max 1200 PLN.

PS. Wolałbym nową, ale... Używane też rozważę.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gandezz:
niestety tylko 6750XT za 1400. takie czasy mamy, że dobre karty to się zaczynają od ok 1800, 7700XT potem 7800XT.
i nieszczęsna 4060Ti 16GB.

nvidia Ci mało daje w tym budżecie, bo do ray tracingu i tak 4060 za wolna. DLSS wygląda źle w FHD, co z tego, zę nieco lepiej niż FSR skoro nadal źle.

jaki masz procesor w ogóle? bo sądząc po płycie on będzie nowe karty
  • Odpowiedz
#pcmasterrace #kartygraficzne

Rozważam RTX 4070 do swojego PC. Monitor 1440p 165Hz, aktualnie RTX 2060 z Ryzen 5 3600. Chodzi to tak sobie jeśli gra nie ma upscalingu. Na jakichś średnich ustawieniach trzyma te 60FPS w Cyberpunk.

Zirytował mnie ostatnio Total War Warhammer III, gdzie zużycie procka koło 20% a GPU się dusi i nie daje rady na minimalnych. Gra nie ma upscalingu and DLSS. Do tego na początku 2060 wystarczało
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę, że teraz nie ma sensu robić droższych zakupów na amazon.pl, bez zabezpieczenia w postaci nagrania podczas otwierania paczki.
Zamówiony Inno3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2, a po otwarciu paczki gt 710.
Przeczytajcie pierwszy komentarz z Polski: https://www.amazon.pl/Inno3D-GeForce-Super-X2-12GB-GDDR6X/dp/B0CSNF52TY
Źródło: najnowszy film Liptona, oglądajcie od 1:51 https://www.youtube.com/watch?v=SFQ43Pi3-eU
#komputery #kartygraficzne #pcmasterrace #amazonpl #amazon #zakupy #blackfriday #czarnypiatek #
Pawci0o - Widzę, że teraz nie ma sensu robić droższych zakupów na amazon.pl, bez zabe...

źródło: images2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy monitor ze standardem Vesa Media Sync umożliwia włączenia G-Sync?

nie, gsync wymagał układu wbudowanego w monitor. to rozwiązanie sprzętowe.

synchronizacja będzie działać na nvdii normalnie, ale nie jest to gsync tylko gsync compatible,
@Logytaze:
  • Odpowiedz
@jozinzbazin_bozy: Niczego się nie używa, po prostu trzymasz stosunkowo ogarnięty system. Wszystkie "optymalizatory i przyśpieszacze" mogą więcej napsuć niż poprawić, to nie 2005 rok.
  • Odpowiedz
Co to Hackintosh? Prośbę mam: napiszcie mi podstawowe terminy związane z tematem, pojęcia, które po prostu muszę znać, żeby zacząć działać. Od czego tu zacząć?
GPU chciałbym szukać pod ten zestaw, czyli najlepiej sprawdzą się tu Radeony? Polecacie jakieś ciche modele, będące zgodne z platformą? Na kartę mógłbym wyłożyć od 700 do 1500 zł. Mam procesor i3-12100F. Hacki posiadają najnowszą wersję OS? Aktualizacje są automatyczne? Jakbym postawił maszynę na Virtualboxie, to będę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@petrucyt Hackintoshe z roku na rok umierają, w czasach gdy kupisz nowego maca mini za 3000 złotych, albo używanego macbooka air M1 za około 2500 złotych już coraz mniej sensu ma "zabawa" w hackintosha.
Jeśli dla takie kwoty to dla Ciebie za dużo jak na zabawkę, która nie wiadomo czy Ci się spodoba polecam nawet kupić jakiego starszego maca na intelu.
Zasada działania jest taka sama, oczywiście kultura pracy i wydajność
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karta graficzna mi lekko zipie , czy warto ją naprawiać ?

Mam rx 6700 XT, kupiłem używanego ponad rok temu. Parę miesięcy temu zaczął rzucać artefaktami w niektórych grach, pózniej doszły restarty komputera/crashe silnika UE ale tylko w nowych grach które biorą dużo vramu i nie koniecznie od razu. Jak puszczę grę z 2010 na 4k120fps ultra to wszystko działa.

Occt wskazuje na uszkodzony Vram. We wrześniu było 60 tys bledów w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lepiej kupić mocniejszą 3060ti 8GB czy słabszą 3060 ale z pamięcią 12GB? Czy może lepiej wybrać Radeona RX 6700 XT? Budżet max 1200zł.

#kartygraficzne #komputery #pcmasterrace

którą kartę graficzna kupić?

  • RTX 3060 12GB 21.1% (15)
  • RTX 3060 Ti 8GB 18.3% (13)
  • RX 6700 XT 12GB 60.6% (43)

Oddanych głosów: 71

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@SonidoStark no raczej wezme 6750xt. Nie będę kombinował z używanymi bo szkoda kasy w razie wtopy. Wezmę nową trochę drożej ale przynajmniej potem łatwiej ją sprzedam jak coś. Tylko cos czytałem opinie na stronach sklepów i ludzie piszą że trafiają się karty z piszczącymi cewkami. Wiesz może które modele 6750xt omijać? Ten model co wkleilem wyżej będzie ok?
  • Odpowiedz