jaka ta gra jest zbugowana... oczywiście zawsze na niekorzyść gracza (°°
cesartstwo japońskie najpierw dochodzi do frontu zjednoczonego by chronić tybet, a potem sobie przeskakuje do osi i wezwać niemcy do wojny...

A gdyby tak p--------ć to wszystko i dołączyć do aliantów? ale wtedy mi zajebią japonie pewnie i stworzą jakąś republike bananową.
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś protip aby pokonać Wielka Brytanie bez czekania latami? Miałem 200 marynarki, która padła, na kanale la manche. Aktualnie ja mam 50 oni z 180. Lotnictwo nie daje rady. Jak kiedyś mogłem ich pokonać, tak teraz nie umiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#hoi4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale się europa udupi, francja założyła ten swój sojusz i ma w nim Czechosłowacje i Rumunie, Polska zrobiła Miedzymorze, Włosi swoją frakcje a Węgry zrobiły Austrowęgry xD a to początek "38
#hoi4
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wybory mam w Ameryce, jak wybiorę republikanów to zmienia coś więcej niż -10% industrial research time?
#hoi4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@v-Kalach na to liczę, bo do Waking to na początku sam wrzucalem tekstowe info o dd - czasami to spędzałem 40min w szatni na silce, bo trzeba było wrzucić dd na wykop :p

Teraz to wystarczy, że wrzucę linka do DD oraz do twojego oraz zwirbauma materiału na yt.

@jakuzii MultiPlayer.

Ja się zastanawiam nad tym teaserem. Czyżby będzie można narzucić krajom, nie kontrolowanym przez graczy, jakie mają robić focusy
  • Odpowiedz
Czy istnieje mod, który naprawia automatyczne nadawanie kolorków armii? Bo już mam dosyć powtarzania kolorów przy kolejnym włączeniu rozgrywki :P
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,

Mam problem z modem Kaiserreich pod Darkest Hour (HoI2)
Wersja moda: 1.8
Wersja gry: 1.05.1 (testowałem też 1.05)

Po
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opłaca sie dopłacać 20 zł żeby kupić Colonel Edition czy Cadet Edition jest wystarczające?
#hoi4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@esus: Bez modów ta gra jest mocno średnia, żeby nie powiedzieć słaba. Chętnie bym zapłacił twórcom niektórych modów, bo oni wykonują lepszą robotę i to za darmo, a Paradox odcina kupony na DLC które powinny wyjść 2 lata temu razem z grą.
  • Odpowiedz
AI przeszło samo siebie. ZSRR zrobiło focus na claima wysp egejskich, których posiadaczem i właścicielem były Włochy. Tak więc Stalin postanowił uzasadnić cel na właśnie te wyspy, ale ponieważ był podpisany Pakt Trzech to atakując Mussoliniego miałby na głowie trzy potęgi. No a po każdym uzasadnieniu jest określony czas na wypowiedzenie wojny, po którego minięciu wzrasta poparcie dla innych ideologii oraz spada poparcie wojny. A Józek zrobił to ze 20 razy (
wiseguy43 - AI przeszło samo siebie. ZSRR zrobiło focus na claima wysp egejskich, któ...

źródło: comment_ZmFcalYQPEEUqiYGC3Wq3LjF3G7iqwNR.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczorajsza moja dyskusja z @jakuzii odnośnie kar do rozpiętości jakie miał @v-Kalach w swoim filmie, zachęciła mnie do przeprowadzenia testów w grze. Wybrałem włochów, bo oni mają od razu wojnę z Etiopią. Ustawiłem 11 dywizji w jednej prowincji, atakowałem tylko jedną prowincję wszystkimi dywizjami bez generała i marszałka - rozpiętość bitwy wynosiła 80. Testowałem następujące rozpiętości dywizji: 10-15-20-25-28-30-35. Wyniki:

10 - brak kary, walczy 8 dywizji;
15 - kara -25%, walczy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie z #hoi4, znacie youtuberów podobnych do iSorrowProductions? Chodzi mi o robienie krótkich odcinków, w których ukazane są najciekawsze momenty (coś takiego robił Pulchny w CK2 i EU4 pare razy)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojdziedz: Alex to rak na równi z Durnilem (przy czym ten pierwszy autentycznie gra, chociaż mój 5-letni bratanek poradziłby sobie lepiej, zaś drugi tylko ogląda jak AI rozgrywa kampanie). Z całego serca polecam Taureora (chociaż rzadko wrzuca filmy) i Rimmy - Downunder Gaming
  • Odpowiedz