Na umowie o pracę, mam wpisane stanowisko "GRAFIK". Według umowy, przekazuję firmie prawa autorskie wszystkich dzieł wykonanych w godzinach pracy. Spytałem księgowej czemu nie rozlicza mnie z ulgą 50% dochodowego z tytułu przekazania praw autorskich. Powiedziała, że nie chce się narażać na zbędne kontrole xD

I teraz pytanie. Czy mogę sobie samemu to rozliczyć przy okazji PITu i ubiegać się o zwrot podatku? Nie mam zamiaru rezygnować z takiego miłego bonusu, bo jakieś
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu użytkownicy Max/Maya tak opluwają Blendera?
Bo jest za free? Bo ma za dużo funkcji? xD Bo za szybko się rozwija? W czym problem? Skąd to zwątpienie?

I nie twierdzę, że Blender jest lepszym softem. Bo w wielu aspektach nie jest i ma mniejsze wsparcie tutoriali, assetów, etc...
Trochę mam bekę z tego toksycznego środowiska, które za wszelką cenę musi udowodnić, że ich soft jest warty tych pieniędzy, a taki Blender to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czarna_ksiazka: prędzej użytkownicy Blendera jadą po maksowcach jacy to oni nie są w tyle i w ogóle Blender bedzie top1 na zawsze kiedyś już. Maksowcy nie jadą po Blenderowcach, bo nie mają czasu, ponieważ są zajęci przeklikiwaniem menu w poszukiwaniu najprostszych rzeczy które w blenderze są robione w sekundę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#webdev #kiciochpyta #grafika #grafikakomputerowa
Jakiś typek chciał na "już" stronę statyczną swojego produkty - termin realizacji 3 dni. Musi mieć to na piątek rano.

Wziąłem zaliczkę, powiedziałem że zrobię ale koleś od wtorku wysyła mi materiały i jeszcze nic nie wysyła.

Mam już napisany szablon strony więc pozostało wstawić grafiki w pewne sekcje.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #monitory #xrite #colorgrading #grafika #grafikakomputerowa
Wreszcie skalibrowałem monitory w laptopach. Wcześniej miałem 10000K i na drugim 8000K zamiast standardowego punktu bieli D65 6500K. Czyli w skrócie ekrany miał biel zbyt "niebieską". Teraz ulga dla oczu i przyzwyczajanie się po 8 latach wegetacji. Ale o dziwo oko ładnie się przyzwyczajało do starego balansu bieli i wszystkie stare RAW'y, które do
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuje aby ktoś wykonał prostą animację 15 sekundową. Jak ktoś chce się podjąć niech pisze priv.

#grafika #animacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki, lubię się bawić w wolnej chwili w grafikę komputerową i chętnie sobie dorobię.

Jeśli ktoś chciałby jakąś graficzkę taniej (nie wykonuje logotypów i rysunków) to mogę coś pomóc. Głównie wykonuję okładki do druku płyt cd lub też singli na platformy streamingowe, ale także nie ma problemów z grafikami na sociale itp. Pozdro.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zarabianie #grafika
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fandroid: Nagrałem nawet szybki tutorial. Niestety nie nagrała się lista opcji "Path". Tam za pierwszym razem wybrałem Path- Union, następnie Path- Difference, a na koniec żeby mieć wszystkie obiekty oddzielnie Path- Break Apart. Kopiowanie obiektów robiłem CTRL+D.
D.....9 - @Fandroid: Nagrałem nawet szybki tutorial. Niestety nie nagrała się lista o...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuje zrobić wielokątny obiekt wektorowy na podstawie mało wyraźnego zdjęcia. Coś jakby pasmo górskie. Obiekt ma być poprostu czarny. Jakieś pomysły? Próbuje w Inskscape, ale ciągle coś jest nie tak. Rysowałem ręcznie jak na kalce ale nie wszystko jest równe i do tego jak przerwałem w połowie to wypełnienie mi się przelewa mimo optycznej szczelności.

#grafika #grafikakomputerowa #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #photoshop
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie kupuj GPU teraz, ceny to jakiś żart. Ja za RX580 dałem 1400zł ze dwa lata temu, a teraz chcą za niego 2000zł (gdzie był już moment że za 800 szedł). Szaleństwo.

Chciałem kupić RX6800XT ale przy cenie sugerowanej około 3200zł nagle kosztuje około 5500zł.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach