Mircy graficzne, kto ma takiego Wacoma?
Ta szyba po której się maluje jest wymienna? Nie rysuje się to jak się tak piórkiem trze?
Mam Intuosa3 i ten plastik mam już prawie przetarty na wylot, ale on jest wymienny. Za parę dolców zamiennik kupiłem.
A jak jest z tą szybą? To jakieś szkło czy plexa?

Jak ogólnie wrażenia praktyczne z używania tego tabletu? Fajne to to? Warto się przesiąść?
o.....k - Mircy graficzne, kto ma takiego Wacoma? 
Ta szyba po której się maluje jes...

źródło: comment_16215931071kotY1VV1dDzWdw7358Hp3.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oakduck: ja mam Wacom CintiQ 27" i mi się porysował :c Nie wiem, czy nowsze modele są bardziej odporne. Nauczyłam się żyć z tą rysą, no bo co zrobić? Trzeba albo często pamiętać o wymianie rysików, albo kupić folię ochronną. Sklep transit.pl sprzedaje takie folie. One są cięte na wymiar, ale największa dostępna jest na 27" właśnie. Nie wiem, jaki obszar 32" modelu przykrywa.
Ja mam naklejoną tę samą folię
  • Odpowiedz
#photoshop #grafika #praca #kiciochpyta

Ostatnio w pracy robię bardzo proste zadania w ps ( pierwsze moje kroki w jakimkolwiek programie graficznym) mianowicie wycinanie jakiś obrazków rozmywanie tła usuwanie jakiś elementów itp.

Bardzo podoba mi się takie zajęcie i okazuje się że od grania w gierki mam dość szybka i precyzyjną rękę.

Jest
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wdermn: studia nie są potrzebne. Jak jesteś ogarnięty to program szybko ogarniesz jeśli chodzi o potrzebne podstawy. Potrzeba szeroko pojętych "artystycznych" zdolności, czyli główne poczucia estetyki oraz umiejętności doboru elementów i tworzenia różnych kompozycji tak, żeby osiągnąć wymagany przekaz, do tego jest trochę teorii. Ale największy problem z takimi prostymi zleceniami to jest przesyt rynku, zawsze się znajdzie ktoś kto zrobi taniej, początkującym jest bardzo trudno się przebić.
  • Odpowiedz
Mirki graficy o sercu gołębim.
Przerobi mi ktoś zdjęcie auta na takie komixowe coś? Coś w tym stylu?
Najlepiej za dobre słowo XD
Zdjęcie przykładowe - bez tła, swojego podrzucił bym pozniej. Na Nadruk na koszulkę potrzebuje ( _)

#grafika #grafikakomputerowa #pomocy #komputery #hobby
n.....n - Mirki graficy o sercu gołębim.
Przerobi mi ktoś zdjęcie auta na takie komix...

źródło: comment_16214960189BxFpKWRXARJPq2lkAmTEn.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebenben: A czy szef ci w pracy mówi żebyś przyszedł jeden dzień i robił za dobre słowo? :) Praca grafika/ilustratora niczym się nie różni od twojej. My tez musimy poświecić czas, zapłacić za licencje programu itp. Chętnie ci wykonam taka ilustracje, ale nie za dobre słowo tylko odpłatnie ;)
  • Odpowiedz
Mam mały problem,
posiadam intelowska integrę UHD 750 i jest dziwna sprawa bo ogólnie wszystko działa poprawnie, ale zauważyłem że czasem w przeglądarce i kodach QR robią się artefakty.
Próbowałem instalować sterownik na nowo, ale to nic nie daje. jedyną opcją jest wyłączenie sterownika ale tak być nie może z oczywistych względów.

w załączniku przykład, po lewej z tymi artefaktami, a po prawe z wyłączonym sterownikiem ,oczywiście ten kod z artefaktami jest
lukszyk - Mam mały problem, 
posiadam intelowska integrę UHD 750 i jest dziwna spraw...

źródło: comment_1621457404G7XFrKTYQSydp68xuLdmL5.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach