Czy jest tu ktos, kto nauczyl sie grac na gitarze samodzielnie? Jak to zrobiliscie? #muzyka #gitara #kiciochpyta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 4

konto usunięte
- 3
@Kapeluszzszyszek: Kiedyś coś tam się uczyłem sam, ale grałem też wcześniej na pianinie. Jeżeli chcesz po prostu coś sobie zagrać, to tabulatury są taką oczywistą opcją, którą nauczysz się czytać w moment. Szczególnie, jak znasz te utwory, bo z czytaniem wartości rytmicznych jest tam trochę gorzej. Ale jakbyś miał jakieś większe ambicje, to warto jednak pare lekcji dla jakichś podstaw techniki i pokazania kierunku wziąć, a potem najwyżej kontynuować samemu,

PanTward
- 3
@Kapeluszzszyszek: na yt jest masa filmikow, oprocz tego trzeba grac i poswiecic na to troche czasu, ale podstawy gry na gitarze to nie jest jakas wielka sztuka
- 1
Mirki i Miruny,
Chciałbym kupić Positive Grid Spark 40W z torbą borbą. Czy posiadacie jakieś podpowiedzi skąd najlepiej zamówić? Strona producenta informuje o czymś w okolicach ~250 USD + tax. Teraz pytanie, ile można się spodziewać tych dodatkowych kosztów? Są jacyś alternatywni dostawcy? Co z Amazonem?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
PS.
Chciałbym kupić Positive Grid Spark 40W z torbą borbą. Czy posiadacie jakieś podpowiedzi skąd najlepiej zamówić? Strona producenta informuje o czymś w okolicach ~250 USD + tax. Teraz pytanie, ile można się spodziewać tych dodatkowych kosztów? Są jacyś alternatywni dostawcy? Co z Amazonem?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
PS.
źródło: comment_1650805799cwy396ha4H0j9NGnY0BjkX.jpg
Pobierz@pablosik: To fakt. Do metalu się nie nada, a płacić 300 $ za możliwość jamowania czy jak w moim przypadku naukę improwizacji to trochę za dużo
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@theonlyazy: tak! Jakoś rok temu kupiłem do nauki. :)
@theonlyazy: ostatnio trochę zmieniłem priorytety. Wiem, że trzeba regularnie ćwiczyć i nawet nie długo. Różnie jest w pracy, więc czasem człowiek nie ma siły wieczorami siedziec..
@JezelyPanPozwoly: Ja p------ę. Ja w tym roku byłem na 4tym roku studiów
Gitara Dobro ma w sobie to coś, ale ceny i późniejsze koszty utrzymania przerażają. #gitara #muzyka #country #fingerstyle https://youtu.be/OvqJGBopcwc
@szryszn: jakie dodatkowe koszty utrzymania dochodzą?
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Witam wszystkich, czy jakiś dobry Mireczek pomoże w rozpracowaniu jednego riffu w Metallica - And Justice For All? #gitara #gitaraelektryczna
- 1
@Necrosadist: tak problem z kodekami na Google i na telefonie ale dałem radę przez inny odtwarzacz na telefonie:) jeszcze raz wielkie dzięki, wszystko widać jak na dłoni
- 1
@GrayBlacksmith: sprawa już rozwiązana dzięki Mireczkowi @Necrosadist :)
369
Polak, Który Tworzy Gitary Dla Największych || SADOWSKY GUITARS

Jak tworzy się gitary i basy marki Sadowsky. Oglądać od 5 minuty.
z- 27
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pytanie do gitarowych Mirków z Wrocka i okolic.
Czy jest w tej chwili jakaś sala prób w mieście, gdzie można by przyjechać sobie, wstawić trochę swoich gratów, skorzystać z kilku miejscowych, pograć jakieś 6-7h i do domu? Chodzi mi o to, że nie mam w tej chwili kontaktu do żadnej kapeli, która miałaby swoją salkę, a miałbym potrzebę grania maks jednej długiej próby raz na kilka miesięcy, więc nie ma sensu podpisywać
Czy jest w tej chwili jakaś sala prób w mieście, gdzie można by przyjechać sobie, wstawić trochę swoich gratów, skorzystać z kilku miejscowych, pograć jakieś 6-7h i do domu? Chodzi mi o to, że nie mam w tej chwili kontaktu do żadnej kapeli, która miałaby swoją salkę, a miałbym potrzebę grania maks jednej długiej próby raz na kilka miesięcy, więc nie ma sensu podpisywać
@Gorejacy_krzak_agrestu: sprawdź plug n play na Fabrycznej, kiedyś mi mignęła reklama.
- 0
Miraski, jaka jest największą grupa gitarowa na fejsie, ale raczej w stylu forum i gadki, a nie sprzedawania gratów?
#gitaraelektryczna #gitara
#gitaraelektryczna #gitara
- 1
@LewPodkarpacia: Największa nie wiem, ale najlepsza to chyba gitarownia bez boomerstwa
Mircy jakie ukulele sopranowe polecicie na początek? Najtańsza sensowna opcja mnie interesuje. Druga sprawa - zamawianie online ma sens czy lepiej nie ryzykować uszkodzenia i próbować stacjonarnie coś wyłapać?
#instrumenty #muzyka #ukulele #gitara #pytanie
#instrumenty #muzyka #ukulele #gitara #pytanie
@Karakatamakatula: zamówiłem z przyjazne ukulele, przyszło dobrze zabezpieczone. A kupiłem któreś z najtańszych ze sklejki bo czytałem że to lepsze niż jeszcze tańsze plastikowe.
mamy arrow mh10 i calkiem fajnie sie gra. zamawiane zdalnie z allegro
- 0
Jaką gitarę elektro-akustyczną polecacie z ciepłym brzmieniem?
A może lepiej zwykłego akustyka z małym pudłem? Tylko jakiego?
Budżet do 2000zł.
#gitara
A może lepiej zwykłego akustyka z małym pudłem? Tylko jakiego?
Budżet do 2000zł.
#gitara

chciałem kupić gitarę fendera mustanga z lat dziewiędziesiątych, w PL ciężko znaleźć, gdzie szukać w internecie? są jakieś tematyczne strony typy reverb? chyba lepie w UE bo z USA albo Japonii to Vat i cło dochodzi, jak myślicie gdzie szukać?
#gitara
#gitara
@mathias94: A z uk to czasem nie są wycięte na lewą rękę i trzeba robić przekładkę strun?
@nalej_mi_zupy xD
#gitara #amp
#gitaraelektryczna
To teraz pokażcie w co wpinacie te swoje dziewuchy
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zacznę.. katana 50 mk2 i Boss metal zone mt2
Stare baby skwierczą jak odpinam na 25 W ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gitaraelektryczna
To teraz pokażcie w co wpinacie te swoje dziewuchy
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zacznę.. katana 50 mk2 i Boss metal zone mt2
Stare baby skwierczą jak odpinam na 25 W ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1650105063MI0hoS8gLq7BX5JAY6RA0F.jpg
Pobierz@Calkiem_wysoko666: Spróbuj tego MT-2 wpiąć do pętli efektów, by pominąć przedwzmacniacz. Ten dziad ma cholernie czułą korekcję i gdy nakłada się eq z pieca i eq z efektu, to wychodzą czasem dziwne rzeczy.
Ale możesz po prostu zrobić tak: gitara->input Metal Zone->fx loop return. Polecam, o wiele więcej da się z niego ukręcić.
Ale możesz po prostu zrobić tak: gitara->input Metal Zone->fx loop return. Polecam, o wiele więcej da się z niego ukręcić.
@Calkiem_wysoko666: axefx + 2:50, ale fractal ma jeszcze routing przez motu 828mk2 i monitory.
źródło: comment_1650123406mktf42tvoctim9ClKDrRcS.jpg
Pobierz#zainteresowania #muzyka #kiciochpyta #gitara #technologia
Mirki mam pytanie, co polecacie na pierwszą gitarę elektryczną tak do 1500 - 2 kola zyla.
Zasadniczo mam w planie ćwiczyć w kierunku funku, pop, rock lekkie klimaty.
Jestem praktycznie zielony jeżeli chodzi o to zagadnienie.
Na ten moment wykminiłem Squier Classic Vibe przyjemny dźwięk, znacie coś jeszcze godnego polecenia
Mirki mam pytanie, co polecacie na pierwszą gitarę elektryczną tak do 1500 - 2 kola zyla.
Zasadniczo mam w planie ćwiczyć w kierunku funku, pop, rock lekkie klimaty.
Jestem praktycznie zielony jeżeli chodzi o to zagadnienie.
Na ten moment wykminiłem Squier Classic Vibe przyjemny dźwięk, znacie coś jeszcze godnego polecenia
- 1
@dobry_mirek: dużo pozytywnych informacji przewija się też o Yamaha Revstar RSE 20.
@solus_ipse: no na sprzęcie od yamahy napewno się nie zawiedziesz, jak sam charakter gitary (2 humbuckery) Ci odpowiada i masz kasę, to wg mnie spoko wybór.
Tę pieśń pasyjną docenią nawet ateiści
10 minut, które może przynieść nawrócenie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#gragitara #muzyka #gitaraelektryczna #gitara #swieta #ciekawostki
10 minut, które może przynieść nawrócenie (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#gragitara #muzyka #gitaraelektryczna #gitara #swieta #ciekawostki




























