Hej, pora odświeżyć PC. W tej chwili mam już wiekowe części:

CPU: Intel Core i5-6500 3.2 GHz Quad-Core Processor
Motherboard: ASRock Z170 Pro4S ATX LGA1151 Motherboard
Memory: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-2400 CL14 Memory
Video Card: MSI GeForce GTX 970 4 GB Twin Frozr
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, składał ktoś niedawno kompa pod CAD? Niecały rok temu składaliśmy na Intelu ale zastanawiam się, czy aktualnie nie ciekawiej byłoby przejść na czerwonych. Możecie podrzucić jakieś aktualne zestawienia tak w okolicy ~8k (sama buda).
#cad #inzynieria komputer pod #inventor i #fusion360
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Birui: Może nie ostatnio bo 2 lata temu - ale wziąłem Ryzen Threadripper 1920X bo Intel był niedostępny (problemy z dostawami w całym kraju) a kompa potrzebowałem na już. Jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
Bawie się trochę w fusion 360, zrobiłem sobie prosty model w 3D żeby go wysłać na laser zapisałem w dxf i po otwarciu tego pliku w programie wygląda trochę jak szkic tzn. nie ma wyciągnięcia które zrobiłem, facet któremu to wysłałem do wyceny otworzy to innym programem/sposobem i będzie wiedział co i jak, czy to ja coś źle zrobiłem?

Pytanie może i głupie ale pierwszy raz wysyłam swoje wypociny gdzieś dalej i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcin269: fusion360 nigdy nie dotykalem, ale bazujac na moim doswiadczeniu z 3d i roznymi formatami powiedzialbym ze - albo projekt spieprzony, albo problem z exportem/ustawieniami .dxf albo z jego importem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) sproboj wyeksportowac jakis prosty ksztalt z fusion do dxf, jak bedzie okej - to sproboj ten ksztalt skomplikowac w sposob jaki robisz ten docelowy projekt i zobacz jakie efekty.
  • Odpowiedz
@ominius w praktyce myślę że masz dwa wyjścia
1. Napisać właśnie do tej firmy z uzasadnieniem, które podałeś tutaj powinno przejsc.
2. Chomikuj.pl ale pamiętaj nie bądź cebula, jak będziesz robil robotę to kup w końcu licencje
  • Odpowiedz
Chcę coś wyciąć w cienkiej na 2mm płytce z plexi. Cięte będzie frezem VHM węglik jednopiórowy. Mam cały projekt w fusion360 w którym słabo znam się na ustawieniach CAM. Co mam tam wybrać żeby mi wycięło projekt milling czy cutting? Jeżeli milling to w turning 2d co wybrać? Jestem zielony w temacie niestety.

#cnc #fusion360
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fdsgvf-vfdbd: jak tylko wyciąć to cutting. Miling to frezowanie takie bardziej "tu głębiej tam płyciej". A turning jak sama nazwa mówi - to obracanie, czyli frezowanie na tokarce ;) a tego to chyba nie chcesz
  • Odpowiedz
No nie wytrzymam(°°
Mam laptopa Dell Precision M4800, procesor i7, pamiec 16gb, karta graficzna K1100M 2gb
Mam na nim zainstalowanego windowsa 10 i #fusion360 i nic wiecej.
Wczoraj po aktualizacji windowsa (ktorej nie moglem ominac) komputer zrobil sie strasznie wolny. Fusion odpala sie w 10min :/ wczesniej klikalem i wlaczal sie prawie odrazu a napewno ponizej minuty.

Juz dwa razy zrobilem format dysku i
mielonkazdzika - No nie wytrzymam(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Mam laptopa Dell Precision M4800, proc...

źródło: comment_15902599503Kp1Tyqvd1CAqYwCsiT7fY.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#fusion360
Noobowe pytanie. Jak wykonac sciety otwor jak do mocowania na os silnika 540 czy podobnych. Otwor i dodac szesciokata odpowiednio wsuniety czy jest do tego jakies narzędzie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy draft w tym modelu w #fusion360 jest możliwy do wykonania? Próbuję na różne sposoby i za każdym razem jest jakiś problem z draftem w pionowym elemencie łączący dwa otwory. W solucji do tego modelu, użyty jest #solidworks lecz w fusion 360 nie mogę znaleźć takich rozbudowanych opcji do tworzenia draftów. I wychodzą takie rzeczy jak poniżej.

#solidworks #modelowanie3d #cad
ominius - Czy draft w tym modelu w #fusion360 jest możliwy do wykonania? Próbuję na r...

źródło: comment_1588783422AuC62ZjxNoZSsA2YjAcPyc.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Steev albo jeśli są operacje boolowskie to szkic prostopadły do tej krawędzi w kształcie równoramiennego trójkąta prostokątnego, którego przyprostokątne mają wartość na jaką chcesz ściąć bryłę. A później boolowskie odejmowanie.
  • Odpowiedz
Zawsze mam jakiś problem z importowaniem pliku dxf do Eagle'a. Już nawet robię tak, że importuje STEP do Fusion360, tam robię szkic tej części i zapisuję jako dxf, ale Eagle i tak nie może sobie z tym poradzić. Myślałem, że jak oba programy są Autodeska to nie będzie może przez to kłopotu z kompatybilnością, wcześniej leciał dxf z Solid Worksa. W komentarzu screen jak Eagle interpretuje tego dxfa. #elektronika #
karololo - Zawsze mam jakiś problem z importowaniem pliku dxf do Eagle'a. Już nawet r...

źródło: comment_15877224783V3q1C92yM5eBNSkfCrHEO.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szanowni, o pomoc proszę.
W programie Fusion360 wykonałem projekt elementu składający się głównie z krzywych (fit point spline). Po wyciągnięciu jego fragment wygląda jak na obrazku.
Po konwersji do formatu "dwg" na rysunku prezentują się proste styczne do łuków krzywizn (jak na drugim obrazku). W programie F360 są to zielone linie pomocnicze do edytowania krzywizn.
Jakiej opcji użyć, aby po eksporcie w F360 do "dwg" lub "dxf" było widoczne samo "body" elementu
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach