Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 27
@Cierniostwor: podał się do ojca
- 4
@Cierniostwor: muszę cię zmartwić, się ci nie wyszło za bardzo
@menesis: Moim zdaniem można się pomylić z prawdziwością.
- 0
Mirki, składał ktoś niedawno kompa pod CAD? Niecały rok temu składaliśmy na Intelu ale zastanawiam się, czy aktualnie nie ciekawiej byłoby przejść na czerwonych. Możecie podrzucić jakieś aktualne zestawienia tak w okolicy ~8k (sama buda).
#cad #inzynieria komputer pod #inventor i #fusion360
#cad #inzynieria komputer pod #inventor i #fusion360
@Birui: Może nie ostatnio bo 2 lata temu - ale wziąłem Ryzen Threadripper 1920X bo Intel był niedostępny (problemy z dostawami w całym kraju) a kompa potrzebowałem na już. Jestem zadowolony.
jak skonczyla mi sie licencja #fusion360 to po zarejestrowaniu jako student trzeba czekać czy przeinstalowac?
@rosso_corsa: na nowym projekcie też?
- 0
@Felonious_Gru: nom, napisałem maila do supprotu :/
Bawie się trochę w fusion 360, zrobiłem sobie prosty model w 3D żeby go wysłać na laser zapisałem w dxf i po otwarciu tego pliku w programie wygląda trochę jak szkic tzn. nie ma wyciągnięcia które zrobiłem, facet któremu to wysłałem do wyceny otworzy to innym programem/sposobem i będzie wiedział co i jak, czy to ja coś źle zrobiłem?
Pytanie może i głupie ale pierwszy raz wysyłam swoje wypociny gdzieś dalej i
Pytanie może i głupie ale pierwszy raz wysyłam swoje wypociny gdzieś dalej i
@Marcin269: fusion360 nigdy nie dotykalem, ale bazujac na moim doswiadczeniu z 3d i roznymi formatami powiedzialbym ze - albo projekt spieprzony, albo problem z exportem/ustawieniami .dxf albo z jego importem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) sproboj wyeksportowac jakis prosty ksztalt z fusion do dxf, jak bedzie okej - to sproboj ten ksztalt skomplikowac w sposob jaki robisz ten docelowy projekt i zobacz jakie efekty.
@Marcin269: żeby wysłać detal na laser musisz najpierw zrobić rzut płaski i dopiero zapisać jako dxf
Najlepiej pokaż tutaj zdjęcie jak wygląda model i dxf
Najlepiej pokaż tutaj zdjęcie jak wygląda model i dxf
- 1
Chciałbym przejść na #solidworksz z #fusion360, jeśli nie jestem studentem jest jakaś możliwość pozyskania wersji edukacyjnej lub do użytku domowego bezpłatnie? Czy w moim przypadku muszę zakupić pełną wersję?
#modelowanie3d #cad
#modelowanie3d #cad
@ominius w praktyce myślę że masz dwa wyjścia
1. Napisać właśnie do tej firmy z uzasadnieniem, które podałeś tutaj powinno przejsc.
2. Chomikuj.pl ale pamiętaj nie bądź cebula, jak będziesz robil robotę to kup w końcu licencje
1. Napisać właśnie do tej firmy z uzasadnieniem, które podałeś tutaj powinno przejsc.
2. Chomikuj.pl ale pamiętaj nie bądź cebula, jak będziesz robil robotę to kup w końcu licencje
- 1
@automatykwformie: Po kontakcie z przedstawicielem Solidworks, wyszło że nie dostanę bezpłatnej wersji studenckiej ale jest możliwość jej zakupu, do użytku nie komercyjnego, za 120 euro rocznie. Link do produktu. Skusiłem się na tę ofertę i będzie modelowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pan-violaceus: nie wiem czy o to konkretnie ci chodzi ale, na dole po lewej stronie masz operacje ktore wykonywales. Mozesz tam sobie skakac i edytowac co chcesz.
- 1
@mielonkazdzika: tak o to mi właśnie chodziło xd byłem przekonany że to jest gdzieś z lewej, nawet nie przyszło mi do głowy żeby spojrzeć na dół xd
Chcę coś wyciąć w cienkiej na 2mm płytce z plexi. Cięte będzie frezem VHM węglik jednopiórowy. Mam cały projekt w fusion360 w którym słabo znam się na ustawieniach CAM. Co mam tam wybrać żeby mi wycięło projekt milling czy cutting? Jeżeli milling to w turning 2d co wybrać? Jestem zielony w temacie niestety.
#cnc #fusion360
#cnc #fusion360
- 1
@fdsgvf-vfdbd: jak tylko wyciąć to cutting. Miling to frezowanie takie bardziej "tu głębiej tam płyciej". A turning jak sama nazwa mówi - to obracanie, czyli frezowanie na tokarce ;) a tego to chyba nie chcesz
@fdsgvf-vfdbd: tak cutting jest do wycinania. Użyj 2d milling
- 10
Tu kumpel robił
źródło: comment_1591540119snZHo6blU8Y4xacgf388nj.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Felonious_Gru: Poszukaj sobie programu meshroom. Ładujesz do niego zdjęcia obiektu z każdego możliwego konta i przemieli Ci to na lepszy lub gorszy model 3d.
@Felonious_Gru: Kiedyś zaciągałem do blendera i nie było problemów. Nie wiem jak będzie z CADami, może będziesz musiał doszukać jakiś program do konwersji na stp lub stl.
No nie wytrzymam(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Mam laptopa Dell Precision M4800, procesor i7, pamiec 16gb, karta graficzna K1100M 2gb
Mam na nim zainstalowanego windowsa 10 i #fusion360 i nic wiecej.
Wczoraj po aktualizacji windowsa (ktorej nie moglem ominac) komputer zrobil sie strasznie wolny. Fusion odpala sie w 10min :/ wczesniej klikalem i wlaczal sie prawie odrazu a napewno ponizej minuty.
Juz dwa razy zrobilem format dysku i
Mam laptopa Dell Precision M4800, procesor i7, pamiec 16gb, karta graficzna K1100M 2gb
Mam na nim zainstalowanego windowsa 10 i #fusion360 i nic wiecej.
Wczoraj po aktualizacji windowsa (ktorej nie moglem ominac) komputer zrobil sie strasznie wolny. Fusion odpala sie w 10min :/ wczesniej klikalem i wlaczal sie prawie odrazu a napewno ponizej minuty.
Juz dwa razy zrobilem format dysku i
źródło: comment_15902599503Kp1Tyqvd1CAqYwCsiT7fY.jpg
Pobierz@mielonkazdzika: temperatury sprawdź i poleć jakimś testem ram. Edit: temperatury masz zbyt wysokie
@mielonkazdzika: lepiej się zastanów dlaczego tak się dzieje ;) spróbuj pobrać i zainstalować coś takiego jak Dell power menager zobacz jaki zasilacz będzie wykrywany
Czy moglby ktos mi przekonwertowac plik plik .f3d na .stl bądź .3mf ? https://wrzucplik.pl/pokaz/2041609---xwed.html
#modelowanie3d #autodesk #autocad #grafika3d #fusion360
#modelowanie3d #autodesk #autocad #grafika3d #fusion360
- 0
Siedzę, myślę i nie mogę wymyślić jaki wymiar mają te elementy zaznaczone na czerwone. Rysunek jest z insta solidwroksa więc przypuszczam że nie mogli dać niepełnego wymiarowania.
źródło: comment_1589387357Ci2KBDFMurm2cwzeCXKHti.jpg
Pobierz@ominius @StaraSzopa @Felonious_Gru:
No to może naprawię ten rysunek i zrobię tak żeby miało to ręce i nogi?
Może do końca tygodnia się uda... Kto wie...
No to może naprawię ten rysunek i zrobię tak żeby miało to ręce i nogi?
Może do końca tygodnia się uda... Kto wie...
@ominius: Masz - to jest lepsze. Dawałem to swoim studentom do ćwieczenia. I nie brakuje wymiarów...
źródło: comment_15893909017ffmosIySa7BphXaYtTBmd.jpg
Pobierz#fusion360
Noobowe pytanie. Jak wykonac sciety otwor jak do mocowania na os silnika 540 czy podobnych. Otwor i dodac szesciokata odpowiednio wsuniety czy jest do tego jakies narzędzie?
Noobowe pytanie. Jak wykonac sciety otwor jak do mocowania na os silnika 540 czy podobnych. Otwor i dodac szesciokata odpowiednio wsuniety czy jest do tego jakies narzędzie?
- 2
Poszukuję rysunków technicznych do nauki modelowania 3d w #fusion360, coś takiego jak w model manii. Jakby ktoś mógł podzielić się linkiem do takich zbiorów.
#cad #autocad #modelowanie3d
#cad #autocad #modelowanie3d
@ominius A oczywiście, zapraszam do siebie. Adres kanału: Inżynier Programista, mam nadzieję, że uda się znaleźć przydatne materiały.
@Bogdan191: Dziękuję za polecenie.
@Bogdan191: Dziękuję za polecenie.
- 0
Czy draft w tym modelu w #fusion360 jest możliwy do wykonania? Próbuję na różne sposoby i za każdym razem jest jakiś problem z draftem w pionowym elemencie łączący dwa otwory. W solucji do tego modelu, użyty jest #solidworks lecz w fusion 360 nie mogę znaleźć takich rozbudowanych opcji do tworzenia draftów. I wychodzą takie rzeczy jak poniżej.
#solidworks #modelowanie3d #cad
#solidworks #modelowanie3d #cad
źródło: comment_1588783422AuC62ZjxNoZSsA2YjAcPyc.jpg
Pobierz- 0
@Steev albo jeśli są operacje boolowskie to szkic prostopadły do tej krawędzi w kształcie równoramiennego trójkąta prostokątnego, którego przyprostokątne mają wartość na jaką chcesz ściąć bryłę. A później boolowskie odejmowanie.
wytnij trójkątem i elo
- 0
Zawsze mam jakiś problem z importowaniem pliku dxf do Eagle'a. Już nawet robię tak, że importuje STEP do Fusion360, tam robię szkic tej części i zapisuję jako dxf, ale Eagle i tak nie może sobie z tym poradzić. Myślałem, że jak oba programy są Autodeska to nie będzie może przez to kłopotu z kompatybilnością, wcześniej leciał dxf z Solid Worksa. W komentarzu screen jak Eagle interpretuje tego dxfa. #elektronika #
źródło: comment_15877224783V3q1C92yM5eBNSkfCrHEO.jpg
Pobierz- 0
@MajsterZeStoczni: pobrałem polecany tam plugin, ale niestety bez rezultatów, tak samo źle importuje, no nic, dzięki, będę szukał dalej :)
- 3
- 0
@tomszczyk: Zrobisz, tu masz jak.
Szanowni, o pomoc proszę.
W programie Fusion360 wykonałem projekt elementu składający się głównie z krzywych (fit point spline). Po wyciągnięciu jego fragment wygląda jak na obrazku.
Po konwersji do formatu "dwg" na rysunku prezentują się proste styczne do łuków krzywizn (jak na drugim obrazku). W programie F360 są to zielone linie pomocnicze do edytowania krzywizn.
Jakiej opcji użyć, aby po eksporcie w F360 do "dwg" lub "dxf" było widoczne samo "body" elementu
W programie Fusion360 wykonałem projekt elementu składający się głównie z krzywych (fit point spline). Po wyciągnięciu jego fragment wygląda jak na obrazku.
Po konwersji do formatu "dwg" na rysunku prezentują się proste styczne do łuków krzywizn (jak na drugim obrazku). W programie F360 są to zielone linie pomocnicze do edytowania krzywizn.
Jakiej opcji użyć, aby po eksporcie w F360 do "dwg" lub "dxf" było widoczne samo "body" elementu


























CPU: Intel Core i5-6500 3.2 GHz Quad-Core Processor
Motherboard: ASRock Z170 Pro4S ATX LGA1151 Motherboard
Memory: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-2400 CL14 Memory
Video Card: MSI GeForce GTX 970 4 GB Twin Frozr