Siema excelowe śwry! Macie pomysł co zrobić, żeby z danych w komórkach zostało tylko 20 pierwszych znaków? W sensie, że mam jakiś napis, np. qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a chcę żeby funkcja zrobiła mi z tego qwertyuiopasdfghjklz (20 znaków)

#excel #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@: @Vilyen: ogolnie pytania o excela sa zawsze na propsie na wykopie. Czasem czytasz jakies pytanie i dowiadujesz sie czegos nowego co jest fajne i po to sluzy ten tag. Idz sorhu na elektrode czy gdzie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 0
@qbicone no to bedzie ciezko. Ja przynajmniej takiej opcji nie pamietam. Zawsze nozesz dorzucic dodatkowa kolumne numeracyjna i po niej filtrować?
  • Odpowiedz
@HohoHo2015: noooooo, jeśli przyjmemy że wierzchołek grafu to arkusz jednego pliku excel, to przechodzenie po arkuszach, przełączenie ich będzie odwiedzaniem wierzchołków grafu. Widzisz już, że się da... Ale ty głupi jesteś.
  • Odpowiedz
Jest tu jakiś śmieszek, który ma dobrze obcykany #excel ? #office ?

Potrzebuje zrobić regułę, która pokoloruje mi komórki od danej wpisanej daty do danej wpisanej daty, i tak dla kilku wierszy. Zakres to dni od 2016-01-01 do 2020-12-31. Idzie to jakoś prosto zrobić?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik: Pierwsza kolumna nazwa druga kolumna data początkowa, trzecia koluma data końcowa, od czwartek kolumny do którejś pola od 2016-01-01 do 2020-12-31 (mieści się w akruszu). I teraz tak jak mówisz, ma kolorować wszystkie daty z zakresu. Dla kilkunastu kolumn i różnych dat niżej :p Ale chyba osiągnięte, daty można zamalować
  • Odpowiedz
Potrzebuje w #excel taką formułą albo coś takiego co jeżeli wartość z komórki A1 znajduje się gdziekolwiek w kolumnie B to wtedy tą komórkę A1 "zamalowuje" lub zmienia kolor na zielony a jeżeli nie to na czerowny

#pytanie #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomocy #excel

Problem polega na tym że pliki pierwotne są w pliku tekstowym jest ich ponad 365, każdy z nich zawiera 1440 wierszy. Mam specjalny program który łączy je miesiącami i ucina zbędny fragment, ale wywala błąd w postaci liczb całkowitych gdzie powinne być dziesiętne i nie poklei ( to jest jakiś dramat). Nie potrafię tego za nic rozwiązać
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

najlepiej albo jakąś formulą zaznaczyć wszystkie liczby dziesiętne, w tym przypadku powyżej 1, chyba że jest jakiś inny sposób. Tylko nie mów że pozostaje ręcznie bo jest to 500 000 wierszy
  • Odpowiedz
  • 1
@Graf Nie wiem czy da się jednocześnie zapisywać do googledrive i lokalnie ale bodajże apka od google synchronizuje pliki lokalne z tymi zapisanymi w google drive.
  • Odpowiedz
#excel #pomocy
Mam Kolumnę J i stałe w komórkach K2 i J2. Chcę przeciąnąć w dół, ale tak, żeby zmieniała się tylko jedna pozycja w formule
=(J7*K2)/J2
=(J8*K2)/J2
=(J9*K2)/J2
Jak to zrobić? Jak przeciągam to zmieniają się automatycznie wszystkie 3
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel
Mam dwie kolumny. Dane układają się naprzemiennie, tj. A1 B2 A3 B4 A5 B6... Jak zrobić z tego jedną kolumnę?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halp mirki. Przenoszę odpowiedzi z ankiet do excela żeby zrobić z tego wykresy. Część odpowiedzi jest zerojedynkowa tak/nie, część jednokrotnego wyboru 1-5 i spoko. Ale mam też kilka pytań wielokrotnego wyboru gdzie możliwe jest zaznaczenie do 3-4 odpowiedzi naraz. Jak przenieść to do arkusza żeby zrobić potem z tego wykresy? Zrobić kilka komórek na odpowiedź do pojedynczego pytania? Wtedy duża część będzie pusta, bo liczba odpowiedzi nie jest warunkowana. Nie mam pomysłu
JBFC - Halp mirki. Przenoszę odpowiedzi z ankiet do excela żeby zrobić z tego wykresy...

źródło: comment_iibe1QH7fRUGJE8Hj6g0c6rsnVpBtJNj.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomóżcie bo sie z-----e za chwile. Pisałem prostą aplikację w VBA (excel 2007), skończyłem, zapisałem, wszystko działało. Teraz jak otwieram to sam plik wgl się nie ładuje, otwieram inny i w nim wyskakuje mi odzyskiwanie tego pierwszego pliku, ale przy próbie uruchomienia czegokolwiek zaprogramowanego w VBA wyskakuje mi komunikat ERROR IN LOADING DLL. Da się to jakoś naprawić?
#komputery #pytanie #excel #vba #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się w excelu jakość przypisywać nazwy polom, żeby funkcje były proste i czytelne a nie tylko odwoływały się do konkretnych pól, które nic mi nie mówią? #pytanie #excel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@handler: Tak. Po lewej masz nazwę zaznaczonej komórki. Domyślnie to np. A1. Możesz zmienić tę nazwę i odwoływać się po tej nazwie. Działać będą obie - twoja własna jak i wynikająca z adresu.
  • Odpowiedz
Hej #excel i #programowanie
Potrzebne jest mi makro do excela, które:
- po wpisaniu czegokolwiek w kolumnie C będzie wstawiać w kolumnie B, w tym samym wierszu datę modyfikacji owej komórki z C.
- po usunięciu wpisu z komórki w kolumnie C, wyczyści także datę modyfikacji w kolumnie B.

Znalazłem coś takiego:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel
Jest jakaś formuła, która pozwoli mi pozliczać tylko wartości liczbowe z komórek, które mają zawartość typu "Ł 0,9", "ŁA 0,8"?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianKolasa: do wyciągania liczb z końca tekstu, możesz użyć formuły:

=SUMA.ILOCZYNÓW(--FRAGMENT.TEKSTU(A1:A2;MIN(ZNAJDŹ({0;1;2;3;4;5;6;7;8;9};A1:A2&"0123456789"));100))
Warunek - pierwsza cyfra w komórce jest początkiem tej liczby i po liczbie nie ma już liter.
  • Odpowiedz
Mirki jak się robi taki patent (który parę razy przypadkiem mi się udało zrobić).

Chodzi o excela - czyli np wpisuje kwotę brutto w kolumnie B, a w C liczy wartość netto (czyli dzieląc przez 1.23) i w D wartość VAT.

Napisałem sobie formuły w 1 wersie, przeciągnąłem na dół na każdej kolumnie i pojawiły się np wartości walutowe czyli 0,00.

Chodzi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bardzo proszę.

=1000*(1+WIĘKSZA-MNIEJSZA)+50*(ŚREDNIA(MNIEJSZA,WIĘKSZA)-100)*(WIĘKSZA-MNIEJSZA+1)

Przetestowałem na dwóch parach. Musi być dobrze. ;)

ŚREDNIA
  • Odpowiedz
@mix3d: jak słupki zasłaniają etykiety, to jednym z rozwiązań jest ustawienie etykiet osi Y "nisko". Wówczas wszystkie są z lewej strony wykresu. Jeśli koniecznie chcesz tak jak na obrazku to:
- usuń etykiety osi
- zmień typ wykresu na skumulowany
Dodaj 2 nowe serie (prosta formuła)
- o wartości "-1" dla wartości dodatnich (pierwsza seria)
- o wartości "1" dla wartości ujemnych
brak_nicku - @mix3d: jak słupki zasłaniają etykiety, to jednym z rozwiązań jest ustaw...

źródło: comment_ezD5epdyJ8jnTs0RjxkLE0tH9B4rQYRI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz