Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@qbicone no to bedzie ciezko. Ja przynajmniej takiej opcji nie pamietam. Zawsze nozesz dorzucic dodatkowa kolumne numeracyjna i po niej filtrować?
- 0
@Aiween: To jest jakiś pomysł. Dzięki.
@bartlomiej-jurek: źródłem w ogóle sql, więc chyba muszę coś pomiędzy zdefiniować. Siedzę i kminię.
@bartlomiej-jurek: źródłem w ogóle sql, więc chyba muszę coś pomiędzy zdefiniować. Siedzę i kminię.
można w #excel uzyważ grafów z matematycznych teorii do danych danych z excela? są jakieś funkcje do tej automatyzacji?
#pytanie ( ) #informatyka ( ) #kiciochpyta ( ) #office ( ) #pomocy ( ) #programowanie ( )
#pytanie ( ) #informatyka ( ) #kiciochpyta ( ) #office ( ) #pomocy ( ) #programowanie ( )
- 0
@HohoHo2015: noooooo, jeśli przyjmemy że wierzchołek grafu to arkusz jednego pliku excel, to przechodzenie po arkuszach, przełączenie ich będzie odwiedzaniem wierzchołków grafu. Widzisz już, że się da... Ale ty głupi jesteś.
- 0
@cevilo: dzięki ale już znalazłem https://en.wikipedia.org/wiki/Petersen%27s_theorem AND https://en.wikipedia.org/wiki/Desargues_configuration plus : https://www.youtube.com/watch?v=6QFSkhcHLiA
- 1
No witam witam, Mam problem tego typu:
Potrzebuję formuły w excelu dzięki której dowiem się które osoby z bazy danych mieszkają pod szczególnym kodem pocztowym. Może być np. test logiczny z wynikiem 0 i 1. Pomoże ktoś? #excel #korpo #trudnepytanie
Potrzebuję formuły w excelu dzięki której dowiem się które osoby z bazy danych mieszkają pod szczególnym kodem pocztowym. Może być np. test logiczny z wynikiem 0 i 1. Pomoże ktoś? #excel #korpo #trudnepytanie
źródło: comment_yOfJOFJ7XDldVUxXdpLvXGld5UfGCwhQ.jpg
Pobierz- 0
@Polinik: Pierwsza kolumna nazwa druga kolumna data początkowa, trzecia koluma data końcowa, od czwartek kolumny do którejś pola od 2016-01-01 do 2020-12-31 (mieści się w akruszu). I teraz tak jak mówisz, ma kolorować wszystkie daty z zakresu. Dla kilkunastu kolumn i różnych dat niżej :p Ale chyba osiągnięte, daty można zamalować
@mojemacki daj plik z przykładowymi danymi i napisz co chcesz osiągnąć. Będzie łatwiej
- 1
Potrzebuje w #excel taką formułą albo coś takiego co jeżeli wartość z komórki A1 znajduje się gdziekolwiek w kolumnie B to wtedy tą komórkę A1 "zamalowuje" lub zmienia kolor na zielony a jeżeli nie to na czerowny
#pytanie #informatyka
#pytanie #informatyka
- 2
@Cisiur: o takie coś ci chodzi?
tak jak pisałam w pierwszym komentarzu, zaznacz tabelę której wartości mają się zaznaczać, potem kliknij na formatowanie warunkowe->nowa reguła->użyj formuły i wpisujesz formułę
ja uzyskałam to co na screenie wpisując =WYSZUKAJ.PIONOWO(S6;R6:R16;1;0), zmodyfikuj sobie pod swoje kolumny i wiersze.
tak jak pisałam w pierwszym komentarzu, zaznacz tabelę której wartości mają się zaznaczać, potem kliknij na formatowanie warunkowe->nowa reguła->użyj formuły i wpisujesz formułę
ja uzyskałam to co na screenie wpisując =WYSZUKAJ.PIONOWO(S6;R6:R16;1;0), zmodyfikuj sobie pod swoje kolumny i wiersze.
źródło: comment_jowoTBFVt1LsA8Dor2xDVKAY0YEkLpEp.jpg
Pobierz- 0
na pewno w formatowaniu warunkowym to będzie
- 1
- 1
Mirki pomocy #excel
Problem polega na tym że pliki pierwotne są w pliku tekstowym jest ich ponad 365, każdy z nich zawiera 1440 wierszy. Mam specjalny program który łączy je miesiącami i ucina zbędny fragment, ale wywala błąd w postaci liczb całkowitych gdzie powinne być dziesiętne i nie poklei ( to jest jakiś dramat). Nie potrafię tego za nic rozwiązać
Problem polega na tym że pliki pierwotne są w pliku tekstowym jest ich ponad 365, każdy z nich zawiera 1440 wierszy. Mam specjalny program który łączy je miesiącami i ucina zbędny fragment, ale wywala błąd w postaci liczb całkowitych gdzie powinne być dziesiętne i nie poklei ( to jest jakiś dramat). Nie potrafię tego za nic rozwiązać
@ToraniXo: i co chcesz z tym zrobić ?
- 0
najlepiej albo jakąś formulą zaznaczyć wszystkie liczby dziesiętne, w tym przypadku powyżej 1, chyba że jest jakiś inny sposób. Tylko nie mów że pozostaje ręcznie bo jest to 500 000 wierszy
Czy w #libreoffice jest opcja, która pozwala na połączenie pliku znajdującego się na dysku twardym z dokumentem(dokładnie ten sam), który znajduje się na #googledrive i na odwrót?
#pytanie #informatyka #bazydanych #google i być może trochę #excel
#pytanie #informatyka #bazydanych #google i być może trochę #excel
#excel
Mam dwie kolumny. Dane układają się naprzemiennie, tj. A1 B2 A3 B4 A5 B6... Jak zrobić z tego jedną kolumnę?
Mam dwie kolumny. Dane układają się naprzemiennie, tj. A1 B2 A3 B4 A5 B6... Jak zrobić z tego jedną kolumnę?
- 2
Halp mirki. Przenoszę odpowiedzi z ankiet do excela żeby zrobić z tego wykresy. Część odpowiedzi jest zerojedynkowa tak/nie, część jednokrotnego wyboru 1-5 i spoko. Ale mam też kilka pytań wielokrotnego wyboru gdzie możliwe jest zaznaczenie do 3-4 odpowiedzi naraz. Jak przenieść to do arkusza żeby zrobić potem z tego wykresy? Zrobić kilka komórek na odpowiedź do pojedynczego pytania? Wtedy duża część będzie pusta, bo liczba odpowiedzi nie jest warunkowana. Nie mam pomysłu
źródło: comment_iibe1QH7fRUGJE8Hj6g0c6rsnVpBtJNj.jpg
PobierzMirki pomóżcie bo sie z-----e za chwile. Pisałem prostą aplikację w VBA (excel 2007), skończyłem, zapisałem, wszystko działało. Teraz jak otwieram to sam plik wgl się nie ładuje, otwieram inny i w nim wyskakuje mi odzyskiwanie tego pierwszego pliku, ale przy próbie uruchomienia czegokolwiek zaprogramowanego w VBA wyskakuje mi komunikat ERROR IN LOADING DLL. Da się to jakoś naprawić?
#komputery #pytanie #excel #vba #
#komputery #pytanie #excel #vba #
- 1
@SmokeProspector: no to teraz w edytorze kodu wchodzisz w narzędzia->referencje i patrzysz co się s---------o ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@SmokeProspector: A czego tam brakowało? Najlepiej jakbyś po prostu dodał to jeszcze raz.
- 1
Hej #excel i #programowanie
Potrzebne jest mi makro do excela, które:
- po wpisaniu czegokolwiek w kolumnie C będzie wstawiać w kolumnie B, w tym samym wierszu datę modyfikacji owej komórki z C.
- po usunięciu wpisu z komórki w kolumnie C, wyczyści także datę modyfikacji w kolumnie B.
Znalazłem coś takiego:
Potrzebne jest mi makro do excela, które:
- po wpisaniu czegokolwiek w kolumnie C będzie wstawiać w kolumnie B, w tym samym wierszu datę modyfikacji owej komórki z C.
- po usunięciu wpisu z komórki w kolumnie C, wyczyści także datę modyfikacji w kolumnie B.
Znalazłem coś takiego:
@stolikzikei: tak mniej więcej to powinno to wyglądać:
Option Explicit
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim r As Range, c- 0
@brak_nicku: Dokładnie o to mi chodziło :) Wielkie dzięki!
#excel
Jest jakaś formuła, która pozwoli mi pozliczać tylko wartości liczbowe z komórek, które mają zawartość typu "Ł 0,9", "ŁA 0,8"?
Jest jakaś formuła, która pozwoli mi pozliczać tylko wartości liczbowe z komórek, które mają zawartość typu "Ł 0,9", "ŁA 0,8"?
- 1
@MarianKolasa: Wyłuskaj wartość liczbową za pomocą np. =prawy(A2;3).
@MarianKolasa: do wyciągania liczb z końca tekstu, możesz użyć formuły:
Warunek - pierwsza cyfra w komórce jest początkiem tej liczby i po liczbie nie ma już liter.
=SUMA.ILOCZYNÓW(--FRAGMENT.TEKSTU(A1:A2;MIN(ZNAJDŹ({0;1;2;3;4;5;6;7;8;9};A1:A2&"0123456789"));100))Warunek - pierwsza cyfra w komórce jest początkiem tej liczby i po liczbie nie ma już liter.
Mirki jak się robi taki patent (który parę razy przypadkiem mi się udało zrobić).
Chodzi o excela - czyli np wpisuje kwotę brutto w kolumnie B, a w C liczy wartość netto (czyli dzieląc przez 1.23) i w D wartość VAT.
Napisałem sobie formuły w 1 wersie, przeciągnąłem na dół na każdej kolumnie i pojawiły się np wartości walutowe czyli 0,00.
Chodzi
Chodzi o excela - czyli np wpisuje kwotę brutto w kolumnie B, a w C liczy wartość netto (czyli dzieląc przez 1.23) i w D wartość VAT.
Napisałem sobie formuły w 1 wersie, przeciągnąłem na dół na każdej kolumnie i pojawiły się np wartości walutowe czyli 0,00.
Chodzi
- 1
@marcel_pijak: =JEŻELI ( coś tam nie puste; wynik formuły ; "" )
@marcel_pijak: Coś takiego powinno zadziałać, jeśli masz dane sformatowane jako tabelę. Wtedy w momencie dodania kolejnego rekordu do tabeli formuły same przeskoczą niżej.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mam w #excel listę numerów aukcji z #allegro. Czy znacie jakąś formułę/link zawierający ów numer właśnie po kliknięciu w który otworzy się konkretna oferta?
#kiciochpyta #informatyka
#kiciochpyta #informatyka
@Graf: tak. Tworzysz dla jednego wiersza i przeciągasz za prawy dolny róg komórki. Poczytaj sobie o podstawach wpierw, bo widać że Ci się przydadzą
=HIPERŁĄCZE(ZŁĄCZ.TEKSTY("http://allegro.pl/show_item.php?item=";K46))
K46 to numer aukcji
K46 to numer aukcji
- 1
@mix3d: jak słupki zasłaniają etykiety, to jednym z rozwiązań jest ustawienie etykiet osi Y "nisko". Wówczas wszystkie są z lewej strony wykresu. Jeśli koniecznie chcesz tak jak na obrazku to:
- usuń etykiety osi
- zmień typ wykresu na skumulowany
Dodaj 2 nowe serie (prosta formuła)
- o wartości "-1" dla wartości dodatnich (pierwsza seria)
- o wartości "1" dla wartości ujemnych
- usuń etykiety osi
- zmień typ wykresu na skumulowany
Dodaj 2 nowe serie (prosta formuła)
- o wartości "-1" dla wartości dodatnich (pierwsza seria)
- o wartości "1" dla wartości ujemnych
źródło: comment_ezD5epdyJ8jnTs0RjxkLE0tH9B4rQYRI.jpg
Pobierz- 0




























#excel #pytaniedoeksperta