Ludu wykopu.
Jakby komuś się nudziło i chciały poczytać aara z rozgrywki mp w hoi3 to zapraszam
https://agex.pl/showthread.php?tid=590
Są i sprawozdania z wcześniejszych naszych rozgrywek.
Jakby był ktoś zainteresowany do dołączenia to można się zgłaszać w wątku kampanii legion na forum, chętnie przyjmiemy weterana czy świeżaka na przeszkolenie. Wymagamy jedynie chęci i czasu w jeden wieczór w tygodniu.

#hoi4 #hoi3 #eu4 #eu2 #eu3
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grewest: Tzn na forum są dwie ekipy i się nie wymieniamy ludźmi praktycznie, my gramy multi wyłącznie w hoi3, także ja i koledzy z legiona nie odpowiemy ci na to pytanie. Druga grała kiedyś praktycznie tylko w eu4, teraz im zbrzydło i grali na ostatnim dodatku jedną kampe w hoi4, wiec musiałbyś ich pytać na forum. Aczkolwiek jak wygląda kwestia paliwa w late game to ci oni na pewno nie
  • Odpowiedz
Bardzo lubię grać Timuridsem, ale nie mam DLC. Które bardziej usprawni mechanikę gry timem? Cradle of Civilization czy Dharma?
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mydlina: Ja bym brał CoC, bo:

1) nowe governmenty (w tym dla Timuryda i pochodnych)
2) trade policies - najbardziej przydatne dla muslimów bo przy odpowiednim trade power w nodzie mogą ustawić sobie na trade policy nawracanie (mechanicznie to działa tak, że tworzy Ci się reformation center tylko muslimski)
3) Szkoły islamskie - niby nie jest to wielka zmiana ale też tematycznie Ci się przyda
4) CoC daje ZAJEBIŚCIE PRZYDATNĄ mechanikę ulepszania advisorów. Nie
  • Odpowiedz
od samego początku gry robiłem marsz na rosję, zniszczyłem wszystkie hordy tylko po to, żeby mieć więcej developmentu w Europie i móc taam przenieść stolicę, żeby móc tworzyć Trade Companies. W końcu się udało, wtedy anektowałem wasala, tworzę Mogołów i... Stolica przenosi się do Delhi xD
#eu4
KsiazePodziemi - od samego początku gry robiłem marsz na rosję, zniszczyłem wszystkie...

źródło: comment_Pn1gI8FrbBl1NhWYyDe51ncVFp5wkoIK.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BaRi: właśnie jest idealna, bogate słownictwo, złożone zdania, jak najbardziej na plus, szczegolnie jak juz masz ograna dobrze europke w jezyku w ktorym biegle śmigasz, sam ostatnio każdą grę po rusku przechodzę
  • Odpowiedz
Taguję kilka gier, bo nie widzę tagu dla tejże — #eu4 #ck2 #victoria2 #hoi4 #paradox

Ktoś grał w March of Eagles? Niektóre recenzje graczy wprost stwierdzają, że ta gra to trochę paradoks, bo najmniej znana gierka tego studia, ale jednocześnie według nich najlepsza. Do jakiej części można ją porównać najtrafniej? Vic czy EU? Opłaca się w to bawić?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skim25: A tak serio to nie widzę sensu oceniania czyichś gier w EU4 - dla jednego taka gra jak zaprezentowałeś to będzie sukces, dla innego taka sobie rozgrywka, do której się nie przykładał, a jeszcze inny na ironmanie i very hard będzie robił Moskwą podbój świata przed 1750 rokiem... ¯\_(ツ)_/¯. Kwestia doświadczenie i tego jak się kto wgryza w mechaniki. Ważne, czy Ty jesteś z gry zadowolony, to się liczy.
  • Odpowiedz
Po długiej przerwie zainstalowałem eu4, próbuje uruchomić i na chwilę włącza się biały ekran, a potem proces się zamyka.

Reinstalacja gry, microsoft visual c++ nie pomogły. Na forum steam/paradox nie ma żadnych sensownych rozwiązań. Ktoś coś wie?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RezuNN: Przypadki, gdy dostajesz PU nad państwem, które ma PU są obecnie zabugowane i czasem coś takiego się dzieje, chociaż chyba widziałem raczej wersje gdzie Kastylia miała PU nad Aragonią i Neapolem, a Aragonia była pod Kastylią, a jednocześnie nad Neapolem, ale może się mylę, a może występują różne wersje buga.

Bywa też tak, że wygrywając wojnę, w której powinieneś dostać PU nad państwem, które ma PU nad kolejnym (a
  • Odpowiedz
jak podbić kebaba jako bizancjum? widziałem różne filmiki, ale u mnie się to tak nie układa ( ͡° ʖ̯ ͡°) próbuję już któryś raz i zwykle mnie atakowali na początku zanim zrobiłem jakieś sensowne sojusze, a teraz robię flotę i wojsko, zadluzam sie, za kilka lat wleci bankrut a oni sobie podbijają państwa na wschodzie zamiast albanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

widziałem też, że
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuję odtworzyć to co zrobił florry (https://www.twitch.tv/videos/442996126 zaczyna się o 01:38:30), i robiąc wszystko tak jak on powinienem dostać Defensive i Offensive Ideas, zamiast tego wpadła Espionage.. wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś miał podobny przypadek?

#eu4
AlvarezCasarez - Próbuję odtworzyć to co zrobił florry (https://www.twitch.tv/videos/...

źródło: comment_PVsZbm6Rc9ghI80oIU5L4jiHCZNU3yP9.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 powiedzcie mi czy dobrze kombinuje, bo jeszcze po tych zmianach w mechanice nie grałem.

RON, chce nim kolonizować Amerykę. Nie chcę czekać aż mi wyskoczy odpowiednio wysoki colonial range bo już wszystko będzie zajęte. Jak rozumiem, poniższe zdania są prawdziwe:

1) CR liczy się od scorowamych territories, nie trzeba mieć states?
2) W przeciwieństwie do states, żeby scorować territories, nie trzeba mieć innego sąsiadującego scorowanego states, a wystarczy mieć prowincję w zakresie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StartMujek: @seann: @Movet: udało się, z jednego państwa zrobiłem sobie wasala, drugiego anektowałem i właśnie coruje. Przy okazji walczyłem ze Szkocją bo w ostatniej chwili chyba jakoś AI miało "przeczucie" i weszło z nimi w sojusz, ale nie miałem tyle war score ani nawet chęci żeby im coś zabierać, więc podpisałem pokój i dałem im spokój.

Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz