via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jestem na praktykach w liceum. Miałem świadomość że podwójny rocznik itd, Le jak się dowiedziałem że jest 11 klas pierwszych, w dodatku są one po 25 osób to trochę się zdziwiłem XD
#szkola #edukacja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rales:
Ja bym system edukacji w Polsce widział tak:
-wprowadzić bon o równowartości średniego kosztu nauki w danej szkole (podstawówka/szkoła średnia)
-bon można byłoby wykorzystać w każdej szkole publicznej lub prywatnej ale szkoły prywatne miałyby prawo pobierać dodatkowe czesne. Szkoły prywatne dostawałyby od państwa pieniądze za wykorzystane u nich bony.
-tworzenie pytań egzaminacyjnych w porozumieniu z renomowanymi zagranicznymi uczelniami, międzynarodowymi firmami o silnej pozycji na rynku, zatrudniającymi Polaków i zainteresowanych zatrudnianiem Polaków na stanowiskach
  • Odpowiedz
Wyniki badania PISA wśród 15-latków. Chłopcy są nieco lepsi z matematyki, ale za to dziewczęta są znacznie lepsze w czytaniu.

#ciekawostki #statystyka #pisa #matematyka #czytanie #edukacja #szkola #niebieskiepaski #rozowepaski

źródło: https://data.oecd.org/pisa/mathematics-performance-pisa.htm#indicator-chart https://data.oecd.org/pisa/reading-performance-pisa.htm#indicator-chart
Piekarz123 - Wyniki badania PISA wśród 15-latków. Chłopcy są nieco lepsi z matematyki...

źródło: comment_nzZycHvnlhyD2CUVOyMzkOqT4j46k3YS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki i Mirabelki, piszę do was w nadziei, że coś mi podpowiecie. Jestem studentką drugie roku studiów licencjackich, po których będę miała uprawnienia do nauczania w szkole #muzyka . Jak i gdzie szukać kursów z plastyki/techniki/tego typu przedmiotów? Bo powinnam dorobić sobie coś takiego, żeby złapać z tego cały etat w szkole - z samej muzyki nie da rady. Tylko tak, żeby się nie okazało, że po tym kursie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@destropowea: Podobno gra na instrumentach bardzo rozwija umiejętności matematyczne i wrażliwość emocjonalną ;]

Z resztą każda umiejętność nie jest jakaś odseparowana, wszystko czego się nauczysz zostaje w głowie i może być wykorzystane w innych celach. Na pewno to pianinko z akordeonem już ci się przydaje, tylko jeszcze tego nie zauważyłeś.
  • Odpowiedz
Ciekawe na których uczelniach krąży #urbanlegend o wykładowcy który powiedział ciężarnej studentce na konsultacjach "gdyby Pani tak samo często rozkładala książkę jak swoje nogi to by Pani zaliczyła" a potem ów profesor dostał w------l od narzeczonego tejże studentki.

U mnie było to o dr J. Na Uniwersytecie Warmińsko-mazurskim wydział Nauk Technicznych.

#edukacja #pasta #heheszki #kiciochpyta #studbaza
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dorotka-wu: u mnie na uczelni, podczas przepytywania, wyszła taka rozmowa:
Prof.: jaki nabłonek występuje w pochwie (prawidłowa odpowiedź to wielowarstwowy płaski)
Stud': jednowarstwowy płaski
Prof.: to chyba u pani po wakacjach.
  • Odpowiedz