Douczania mojego w temacie #programowanie część druga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak sobie myślę i myślę... i wymyśliłem: a może skończę studia? Tylko nie stacjonarne ani zaoczne (ciągle mam przecież swój biznes i żonę i dwójkę dzieci, więc jest to niemożliwe). No to zostają studia internetowe z paroma zjazdami i egzaminem na koniec. Jak myślicie dobry to pomysł? Chciałbym się bardziej dokształcić i usystematyzować wiedzę. Czytam,
acidd - Douczania mojego w temacie #programowanie część druga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak sobie ...

źródło: comment_7JjduHAAljGVT0aBjvVAq1AdTDOYTS0U.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@acidd: wydaje mi się że na takich studiach nauczą Cię tylko składni jakiegoś języka, a algorytmika i realne problemy nie będą poruszone. Na twoim miejscu myslalbym o studiach związanych z twoją firmą (jakieś kamienie jeśli dobrze pamiętam?), ew. ekonomia/finanse i rachunkowość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@acidd: po kilku latach nauki programowania w różnych miejscach stwierdzam że poradniki z YT są tyle samo warte co godziny spędzone na lekcjach, na dodatek możesz robić swoim tempem. Spróbuj samemu poznać jakiś język i próbuj rozwiązywać różne problemy, potem pisz coś dla siebie, nawet jakieś pierdoły ale będziesz widział efekt swojej pracy.
  • Odpowiedz
W szkole przyjaciółki syna... Wyjście do kina 25 zł nie obowiązkowe ale później będzie z tego sprawdzian xDD Dzieciak nie lubi Kin wiec nie polazł i sobie obejrzał online film z kamery i napisał na trójkę... nauczycielka mu obniżyła do dwójki i jeszcze miała pretensje ze oglądał to bez klasy xDD Koleżanka na wywiadówce powiedziała ze jeśli to nie obowiązkowe i trzeba za to płacić to czemu jest z tego sprawdzian? powinna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChwilowaZielonka Jest sporo nauczycieli, którzy błędnie uważają, że skoro są nauczycielami to wiedzą lepiej, mają zawsze rację, nie mylą się. Niestety, ci ludzie wpływają na negatywny odbiór naszego zawodu bo nie da się z nimi normalnie współpracować, także z punktu widzenia rodzica.
  • Odpowiedz
@saakaszi: prawaki: "sprawy kształcenia powinny być odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych".

Też prawaki: "lekcje religii katolickiej powinny odbywać się w szkole i być finansowane z podatków"
  • Odpowiedz
Ale bym się rozwijał w swoich ulubionych technologiach, gdyby nie te pieprzone studia.
Na studia poszedłem ze stackiem:
HTML, CSS, Bootstrap, znajomość CMSów, Phpmyadmin, xampp, deczko C++, deczko PHP, deczko Javascript, deczko windows server, dobra znajomość windowsa, deczko znajomość linuxa, znajomość instalacji wszelkich androidów

Studia -
Na start - windows server
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stack na studiach:

Linux, windows server, depresja, C++, C#, ASP NET, HTML, JSP


@artur-tyminski: czasami zastanawiam się czy takie studia mają jakąkolwiek wartość. Zamiast nauczenia jednego języka programowania ale na wysokim poziomie oferuje się studentom kilka w praktycznie bezużytecznych porcjach. Wg. mnie powinni uczyć np. języka Java a takie rzeczy jak bazy danych i HTML to przy okazji omawiania bibliotek javy do połączeń bazodanowych czy też parsowania XMLa. Przy takim
  • Odpowiedz
Witam. Jak to jest z praktykami zawodowymi w szkołach zaocznych? - Wiadomo, że nie każdy pracuję w zawodzie zgodnym z kierunkiem, na którym się uczy. Ja chodzę do policealnej na kierunku technik informatyk a moja praca nie ma żadnego związku z tym kierunkiem. Czy mogę sobie normalnie załatwić praktyki w obecnej pracy? - Wątpie, żeby ludzie rzucali pracę i szli na bezpłatne praktyki.

#praca #edukacja #szkola
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Praca szuka ludzi we #wroclaw od poniedziałku!
Mirki i Mirabelki poszukuję osobę bądź osoby do prowadzenia zajęć dodatkowych dla młodzieży z zakresu a dokładniej poniższej tematyki:
- zapoznanie grupy z środowiskiem Unity3D
- podstawy modelowania 3D
- podstawy tworzenia gier webowych
- zrozumienie level design, czyli tworzenie poziomów gier
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W związku z wpisem jednego wykopka o tym jak w szkole miał "dodatkowy dziennik" postanowiłem, że również podzielę się z wami czymś podobnym

W gimbazie świrowałem pawiana co niemiara, dynamiczniak itd. lata później nastąpiła przemiana osobowości i teraz już przegryw, cichy myszek dla anonki.

Jako, że były to czasy w których nie było jeszcze dziennika elektronicznego więc jedyną opcją by rodzice dowiedzieli się o ocenach/zachowaniu była wywiadówka, no lub w ekstremalnych przypadkach telefon
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach