Podsumujmy czego mogliśmy nauczyć się w telewizyjnej e-szkole w tym tygodniu:
- liczby parzyste są to liczby, które mają parę,
- 14 + 1 = 15, choć może to być też 16, nie ma do końca konsensusu,
- średnica i obwód to jedno i to samo,
- mnożenie liczby dodatniej oraz ujemnej daje liczbę dodatnią,
- ołów występuje na stacjach benzynowych w benzynie bezołowiowej,
balrog84 - Podsumujmy czego mogliśmy nauczyć się w telewizyjnej e-szkole w tym tygodn...

źródło: comment_1585756689YLUECBfGIahBIvqfAEV6Jc.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 24
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sailor_73: 35 xD Jassssne.
A poza tym tak dobrzy nie są żeby pandemie wykombinować na potrzeby własnej propagandy :)

Ale spoko - zdaję sobie sprawę że to mocno #teoriespiskowe.
Ale nawet jeśli im tak to wyszło przypadkiem, mam wrażenie że w ten sposób to wykorzystają.
  • Odpowiedz
#szkolatvp #edukacja #youtube
jako że większość obywateli ma dostęp do internetu a programy edukacyjne leżą i kwiczą może zróbmy listę kanałów/fraz które można wpisać w youtube i inne serwisy z filmami by nasi najmłodsi mogli jakąś wiedzę jakościową przyswoić.
Jako że z youtuba to i tak oglądam po angielsku to pozwolę sobie póki co pominąć fajne kanały o chemii elektronice informatyce i matematyce ale są one po
wytrzzeszcz - #szkolatvp #edukacja #youtube 
jako że większość obywateli ma dostęp d...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PozwuulZasnocMi: zasadniczo ze szkoły powinno się wynieść ciekawość świata i umiejętność uczenia się oraz wyszukiwania informacji przed wszystkim. No tak myślę ogólnie dodatkowo jeśli akcja z wirusem praktycznie zakończyła już ten rok szkolny to nadal mówimy o 1/16 czasu na naukę może można to użyć na przewietrzenie.

nie mniej dziękuje za dopisanie do listy :)
  • Odpowiedz
Wykładowca UJ obejrzał lekcje chemii dla VII klasy i aż napisał list do MEN tak się zagotował.

...Notoryczne używane było sformułowanie "tlen" zamiast "atom tlenu". Pani ponadto pokazała model cząsteczki wodorotlenku sodu, potasu i magnezu, które cząsteczkami nie są. Porównała higroskopijność rozpuszczania się w wodzie, tym czasem jest to zdolność do pochłaniania wody z otoczenia. Mówiła, że "wodorotlenki metali są dobrymi przewodnikami i dobrze rozpuszczają się w wodzie", podczas gdy to faktycznie
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: TVP nieoficjalnie zwala podobno winę na MEN. Oni tylko udostępniają możliwość technicznej realizacji, a nauczycieli i scenariusze przyszły z MEN. Mnie to załamuje jeszcze bardziej, bo świadczy o oderwaniu ministerstwa od rzeczywistości i totalnym braku zrozumienia obecnych czasów. Dlaczego nie zatrudnili youtuberów mających kanały popularnonaukowe/edukacyjne? Np scifuna, astrofaza, naukowy bełkot, mówiąc inaczej itd, jest tego masa.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: No co ty? Zatrudniać kogoś kompetentnego? Przecież to by było zaprzeczenie całej idei tej parii xDDD To jest wiedza, rozrywka i władza dla Seby i Karyny xDDD
  • Odpowiedz
Poniedziałkowa lekcja chemii dotycząca wodorotlenków w klasie VII, została zdjęta z vod.tvp.pl po szerokim odzewie nauczycieli chemii oraz środowiska akademickiego ponieważ zawierała mnóstwo błędów merytorycznych i dydaktycznych.
https://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6473955,pomylki-nauczyciel-men-szkola-z-tvp-koronawirus-covid-19.html
Jak oglądam sobie te lekcje, to już wiem czemu wszyscy hejtują tak nauczycieli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szkolaztvp #szkola #edukacja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 6
@rybsonk np. stwierdzenie że higroskopijność to zdolność do rozpuszczania się, że ołów można znaleźć na stacjach benzynowych, albo że "wodorotlenki sa dobrymi przewodnikami i dobrze rozpuszczają się w wodzie". Najśmieszniejsze jak Pani zaczęła tłumaczyć wartosciowosc cyt. "mam dwie ręce i dwie nogi czyli jestem czterowartosciowa więc cztery inne ciała mogą do mnie PRZYLEGNĄĆ"
  • Odpowiedz
Wiemy, że obecnie edukacja dzieci jest dla nauczycieli bardzo dużym wyzwaniem, dlatego nasz zespół specjalistów z homecloud.pl opracował i wprowadził nową, BEZPŁATNĄ usługę - platformę do e-learningu: https://homecloud.pl/uslugi/edukacja/

Platforma do e-learningu oferuje m.in.:
- tworzenie wirtualnych klas,
- udostępnianie materiałów dydaktycznych (zdjęcia, animacje, video),
- tworzenie quizów, sprawdzianów, śledzenie postępów w nauce
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

„Profesjonalny copywriter uczy się na błędach i stara się wyciągnąć wnioski, aby nie popełniać ich ponownie.” – Czy to zdanie zostało napisane w sposób poprawny? Chodzi mi o to czy "aby" odnosi się do podmiotu, który jest przed przecinkiem czy do "błędach"?

#jezykpolski #edukacja #ortografia #polszczyzna
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach